» Pierwszy taniec

Piosenki na pierwszy taniec weselny

Zaproponuj utwór
Wydawać by się mogło, że kwestia pierwszego tańca to nic trudnego. Wybieramy piosenkę i tyle. Jednak, gdy przyjrzymy się sprawie dogłębnie, okaże się, że nie tylko ważne jest znaczenie piosenki (słów; momentu, w którym stała się ona dla Was ważna), ale także ważny jest rytm, który wpłynie na formę wykonywanego przez nas tańca.

Po polsku, po angielsku a może...? Po lewej stronie zamieściliśmy najpopularniejsze i „sprawdzone” piosenki wykonywane podczas pierwszego tańca. Jeśli uważacie, że brakuje tam Waszej piosenki, możecie zaproponować jej dodanie.

Kiedy już zdecydujecie się na którąś z naszych propozycji, pamiętajcie, aby uzgodnić szczegóły z zespołem/dj-em, który wystąpi na Waszym weselu. Jeśli nie jesteście przekonani, że zespół poradzi sobie np. z anglojęzyczną piosenką, to lepiej nie ryzykować i puścić piosenkę z playbacku.

Walc angielski, cha-cha a może rumba? Nie wiesz jaki typ tańca pasuje do Twojej piosenki? Jeśli masz takie wątpliwości, radzimy się z nimi zgłosić do profesjonalisty. Szkoły tańca już od dawna organizują specjalne kursy taneczne, na których poznasz podstawowe kroki i uzyskasz fachową pomoc przy choreografii. Taki układ przećwiczony kilkanaście razy powinien być gwarantem udanego pierwszego tańca.
» Pierwszy taniec

Lista utworów