Strona główna Organizacja wesela Dekoracje ślubne Dekoracje stołu na wesele

Dekoracje stołu na wesele

Sale wynajmowane na wesela, które są już ładne same w sobie, nie potrzebują dużych nakładów na dekoracje, nie potrzebują dodatkowych tkanin, aby zasłonić brzydkie ściany, ani girland z balonów, ponieważ wystrój jest już i tak elegancki i odświętny. Wówczas można skupić się na dekoracji stołu i zachwycić swoich gości. Jak to zrobić?

Dekoracje stołu na weseleDekoracje  z kwiatów

Czasami dekorację stołu można zrobić tak pięknie, że aż zapiera dech w piersiach. Na stołach można umieścić takie ozdoby jak świeże kwiaty, piękne wazony – przezroczyste i szklane – o rożnych kształtach, np. bardzo wysokie, kształtem przypominające kielichy do Martini albo wazony – kule.

Jednobarwne dekoracje

Ze względu na mnogość kolorowych potraw podczas uroczystości, najlepiej wyglądają kompozycje z kwiatów w jednym kolorze lub w odcieniach jednej barwy. Bardzo ładnie wyglądają róże, goździki, gerbery, tulipany. Modne są również płatki kwiatów rozrzucone na stolach, delikatne kolorowe kamyczki, odświętne pokrowce na krzesła często ozdobione kokardami lub szarfami. Romantyczny klimat zapewnią zapalone świece na stołach, muszle wrzucone do wody z wazonie, albo cytryny pokrojone w plasterki i wrzucone do wazonów wysokich i wąskich a w nich kwiaty w kolorach żółto-białych. Jesienią do dekoracji można wykorzystać jabłka oraz czerwone winogrona. Ważne, by dekoracje i wazony nie przeszkadzały gościom, a więc znajdowały się powyżej lub poniżej linii wzroku.

Atrakcyjność stołu zwiększy położony przez środek cieńszy pas tkaniny w innym kolorze. Można pomarszczyć organzę, flizelinę już bezpośrednio na obrusie (można ja podpiąć szpilkami, by się nie przesuwała). Materiał można również efektownie pognieść i podpiąć szpilkami od spodu. Na stołach szwedzkich kompozycje kwiatowe mogą być wysokie, nawet bardzo wysokie – sięgające do 1 metra, tak, aby kwiaty były wyniesione wysoko ponad naczynia i potrawy.

Owocowe i warzywne dekoracje

Można również przygotować oryginalną dekorację z owoców i warzyw, tzw. carving. Ojczyzną carvingu są kraje azjatyckie.W Polsce sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach jest bardzo mało znana jednak coraz więcej osób zaczyna się nią interesować oraz doceniać walory estetyczne. Piękne owocowe rzeźby zdobią stoły w dobrych restauracjach, hotelach, coraz częściej pojawiają się również podczas przyjęć weselnych budząc duże zainteresowanie oraz zachwyt gości.

Podczas przyjęcia weselnego najpiękniej prezentują się rzeźby z arbuzów i melonów. Dodatkowo w połączeniu z dekoracją z jabłek, winogron oraz jakichkolwiek innych owoców – tworzą piękną kompozycję. Te owoce można podczas przyjęcia również pokroić i zaserwować gościom. To, co przygotowują mistrzowie carvingu, można czasem porównać do małych dzieł sztuki. Najpiękniej, obok wspomnianych, prezentują się dekoracje marchewki, papryki, rzodkiewki, ogórka, pomidora, jabłka, gruszki – generalnie z większości owoców, w których można wycinać fantazyjne wzory i kształty.

Ubieranie krzeseł

Krzesła na sali weselnej można udekorować na dwa sposoby – przykrywając je pokrowcami lub dekorując same oparcia, obwiązując je organzą. Drugie rozwiązanie jest o połowę tańsze. Jeśli oparcia są mocno zniszczone i prześwitują przez organzę to warto poprosić dekoratorką sali i zakrycie ich kawałkiem materiału i wykończenie kokardą z szerokiej wstążki.

Winietki jako element dekoracji

Winietki, czyli wizytówki z imieniem i nazwiskiem, wskazujące miejsce zaproszonego gościa przy stole to z pewnością bardzo przydatny i dodatkowo – dekoracyjny element stołu weselnego.

Kiedy na stole weselnym stoją winietki, goście w spokoju mogą skupić się na składaniu życzeń Parze Młodej a nie gorączkowo zajmować według nich najlepsze miejsca. Unikniemy też kłopotliwego przesadzania gości kiedy okaże się np., że na całej sali zostały miejsca dla 4-osobowej rodziny, ale niestety w różnych miejscach. Doskonałym dopełnieniem winietek będzie utrzymany w tej samej stylistyce plan stołów. Jego zadaniem jest pokierowanie gości do odpowiednich stolików oznaczonych numerami.

Winietki, spójne z zawieszkami na alkohol i upominkami dla gości będą piękna ozdobą stołów na sali weselnej, warto więc odpowiednio dobrać je z kwiatami i innymi elementami dekoracyjnymi.

Kwiaty niekoniecznie na stołach

Dla organizujących wesele. Nie przybierajcie stołów wazonami z kwiatami – one tylko przeszkadzają przy nawiązaniu kontaktu z osobą naprzeciwko i zazwyczaj są przewracane przez gości. Możecie przybrać stoły rozsypanymi płatkami róż po pomarszczonym obrusie.

 

 

BRAK KOMENTARZY

Dodaj komentarz