Dekoracja sali weselnej

dodano: 2010-04-07Poniżej zamieszczam kilka porad dotyczących dekoracji sali weselnej. Osobiście nie dekoruję balonami ani sztucznymi kwiatami, jednak wiem, że wiele osób używa tych elementów do dekoracji i sale tak udekorowane wyglądają bardzo dobrze. Wszystko zależy od naszego gustu.
Dekoracja sali weselnej
Przed wejściem na salę weselną można ustawić duże zdjęcie w ramie. Ustawia się je przy wejściu. Na jego odwrocie goście składają podpisy i życzenia. Pamiątkową fotografię nowożeńcy mogą powiesić we własnym mieszkaniu. W ramie lub na sztaludze można również umieścić rozmieszczenie stołów (szczególnie okrągłych i rozmieszczenie gości).

DEKORACJA SUFITU
Bardzo ładnie wygląda biały tiul lub szyfon. Upięty pod sufitem w rozetę, a w środek tego tiulu włożone nitki świetlne - wyglądem przypominające lampki choinkowe - wówczas światło jest subtelne i romantyczne. Zamiast tiulu można użyć białej podszewki lub organzy (organtyny), która ładnie połyskuje i jest dużo tańsza.
Jeśli sufit jest bardzo wysoki, należy dać więcej materiału, który stworzy "zwisające" półkola. Na środku można umieścić żyrandol, lub jak niektórzy mówią winogrono z balonów.
Gdy sufit nie jest bardzo wysoko, można też napompować balony helem i przywiązać do każdego wstążeczkę, ciekawie wygląda, kiedy fruwają nad parkietem (utrzymują się powietrzu do 10 godzin).
Dobrze wyglądają stroiki - kule kwiatowe - wykonane z kwiatów wszczepionych do kuli ze styropianu.
Efektownie wyglądają również duże, papierowe, białe lampiony w połączeniu z białą tkaniną.

Pod sufitem nożna również od środka powiesić 4 girlandy (węże) z balonów, wtedy dodatkowo z balonów można zrobić i powiesić serce za Parą Młodą. Na taką girlandę należy kupić około 100 balonów na 4 metry girlandy. Do serca możemy użyć balonów małych czyli 6" lub 10" słabiej nadmuchanych. Inna dekoracja sufitu z balonów to girlanda wzdłuż zaokrąglenia sufitu lub w kształcie kwadratu lub prostokąta.

DEKORACJA ŚCIAN
Gdy ściany są zniszczone, a chcecie stworzyć elegancką salę, to najlepiej jest kupić tkaninę, najlepiej w mocnym kolorze (bordo, brąz, stare ciemne złoto)i taśmy do firanek, przyszyć je i udrapować w równe fale, przymocować je do sufitu.

Przy Państwie Młodych materiał ze ścian można przeciąć i upiąć po bokach odsłaniając środek który można ozdobić według uznania. W tym miejscu pary młode często zawieszają podkowy, obrączki, gołąbki, cytaty, obrazy święte, serca z balonów, wachlarze, serca z kwiatów lub piór.
Ostatnio modne w dekoracji za Parą Młodą jest zawieszenie kurtyny świetlnej i upięcie z przodu tkaniny w kolorze białym lub ecru. Wtedy żadne dodatki nie są już potrzebne. Taką dekorację można przymocować do specjalnego stelaża lub podwiesić pod sufitem. Można również zrobić coś na kształt ściany z balonów za Parą Młodą - sprawdzają się do tego balony z dwiema końcówkami.

DEKORACJA KOLUMN, FILARÓW
Jeżeli sala jest bardzo duża, można ozdobić kolumny balonami lub powiesić na każdej sztuczne kwiaty (pędy - liany), które ładnie komponują się ze sztucznymi, powszczepianymi kwiatami.

Można udekorować kolumny tiulem (pod spód można najpierw położyć fizelinę, aby tiul lepiej się trzymał), delikatnie go poskręcać, i po ukosie opleść kolumnę. W tak przygotowany tiul można powpinać kwiaty, listki,nitki świetlne. Ładnie i elegancko wygląda kolumna, na której od góry puszczony jest biały szyfon lub organza. Można u góry zmarszczyć materiał taśmą do firanek, bardzo ładnie się wówczas układa. Czasami wystarczy tylko żyłka mocno zamocowana dookoła i do tego można przyczepić pojedynczo baloniki czy kwiatki. Jeżeli chodzi o balony, to na kolumnie można zrobić dekorację przypominającą kinkiet lub naokoło kolumny obręcze z balonów.
Autor:

Komentarze

Elka, 29 lutego 2012, godz. 18:27
a ja sobie wymarzyłam tulipany w wazonach, ale pech chciał, że akurat wczesną jesienią tulipany są niedostępne, tzn. są w Holandii, ale po pierwsze nie ma pewności jaki kolor będzie dostępny, a po drugie - koszt samego transportu byłby dość wysoki...
Skomentuj

Podobne artykuły

Ale co mam wybrać? Dekoracja sali od A do Z
Ale co mam wybrać? Dekoracja sali od A do Z dodano: 2010-09-01
Przy dekoracji sali weselnej należy dopasować kolor kwiatów do wnętrza i
charakteru sali.
Bukiet ślubny
Bukiet ślubny dodano: 2009-03-05
Zapewne zastanawiałaś się jaki bukiet ślubny wybrać... okrągły? wydłużany? a może fantazyjny?

Najnowsze opinie

Masz film ślubny i zdjęcia przeszły nasze oczekiwania! Wspaniały dobór ujęć filmowych, dobór muzyki, profesjonalni i pozytywnie zakręceni operatorzy.... szczegóły
KAMERZYSTA i FOTOGRAF - Promocyjne ceny Jastrzębie-Zdrój, śląskie
Super film i bardzo fajne zdjęcia.Oczywiście POLECAMY wszystkim na wesele. szczegóły
Wszystko na najwyższym poziomie. Polecamy pana Adama przyszłym młodym parom. szczegóły
Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy DJ Maksa. Jest perfekcyjnym wodzirejem i DJ :) Wszyscy goście byli zachwyceni z poprowadzonej imprezy przez Pana. Dziękujemy... szczegóły