Chorał gregoriański na Waszym ślubie id:12894

Kontakt

Napisz wiadomość
Katowice, śląskie
Data dodania: 04-08-2014
Liczba odwiedzin: 2878

Oferta

Pragną Państwo, by Wasz ślub był wyjątkowy, także pod względem muzycznym? Oczekują Państwo czegoś więcej niż tradycyjne „Ave Maria”? Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją.

Schola Gregoriańska im. ks. Roberta Gajdy to męski, kameralny zespół śpiewaczy wykonujący tradycyjny śpiew liturgii rzymskokatolickiej, jakim jest chorał gregoriański. Jego korzenie sięgają VII wieku. Obecnie schola liczy 5 osób – są to młodzi mężczyźni w wieku 19 – 39, wśród których są zarówno profesjonalni, wykształceni muzycy, jak i uzdolnieni amatorzy. Zespół spotyka się regularnie co najmniej raz w tygodniu, co pozwala stale doskonalić opanowany już program, jak i poszerzać repertuar o nowe pozycje.

Pomysłodawcą, założycielem i dyrygentem zespołu jest praktykujący organista z ponad 10 – letnim doświadczeniem, posiadający wykształcenie muzyczne oraz ukończony kurs liturgiczny. Możemy zatem Państwa zapewnić, że zarówno od strony muzycznej, jak i zgodności z przepisami liturgicznymi, Państwa oprawa będzie stać na najwyższym poziomie. Oferujemy zarówno pojedyncze śpiewy, jak i kompleksową oprawę muzyczną ślubu, włącznie z częściami stałymi mszy świętej. Przy takiej, kompleksowej oprawie, przygotowujemy odpowiednio wcześnie szczegółowy plan mszy świętej i ustalamy go z kapłanem, który będzie przewodniczył liturgii, w czasie której złożą Państwo wzajemne ślubowania. Schola może także zaoferować "własnego" organistę.

Podstawą naszej działalności jest, jak wskazuje nazwa, chorał gregoriański. W naszym repertuarze znajdują się pojedyncze antyfony łacińskie, całe msze gregoriańskie, a także wybór polskich śpiewów, śpiewanych naprzemiennie ze zgromadzonymi na mszy gośćmi. Ostateczny plan śpiewów zostanie przygotowany wspólnie z Państwem, pragnąc jak najbardziej dostosować się do Państwa oczekiwań. Istnieje możliwość przesłania do Was przykładowych nagrań (zarówno w formie elektronicznej lub klasycznej płyty CD). Jeśli i tego mało, serdecznie zapraszamy na nasze próby, by posłuchać nas „na żywo”. W celu umówienia się, prosimy o kontakt podany niżej.

Gwarantujemy, że zarówno Państwo, jak i zaproszeni przez Was Goście na długo zapamiętają muzykę, którą dla Was przygotujemy. Chorał gregoriański to forma, której brzmienie zahacza nieraz o mistycyzm, pomaga się skoncentrować. Jednocześnie rzadko kiedy jest okazja wysłuchania takiej muzyki „na żywo”, znana jest głównie z nagrań czy audycji telewizyjnych. Dzięki nam, ta przepiękna muzyka może zagościć na jednym z najważniejszych dni w Państwa życiu.

Nasza sala prób, a tym samym siedziba, znajduje się przy parafii pw. św. męczenników Jana i Pawła w Katowicach - Dębie. Naszą ofertę kierujemy głównie do par zawierających Sakrament Małżeństwa na terenie Śląska i okolicznych województw, jednak nie stanowiłby dla nas problemu nieco dalszy wyjazd, jeżeli pragnęliby Państwo usłyszeć nas w dalszej części kraju. Jesteśmy otwarci na rozmaite propozycje.

Jeśli mają Państwo pytania lub, na co mamy nadzieję, są Państwo zainteresowani naszą ofertą – zapraszamy do kontaktu z nami.

Instrumenty:

  • organy

Śpiew:

  • ilość osób: 5
  • chór
  • śpiew męski

Sprawdź naszą ofertę w innych kategoriach:

Opinie Dodaj opinię

Dane kontaktowe

Chorał gregoriański na Waszym ślubie
Województwo:śląskie
Miejscowość:Katowice
Kod:40-101

Nowe ogłoszenia