Zobacz zdjęcia (5)
Domek Kata- Kameralne Przyjęcia Weselne, Kołobrzeg - zdjęcie 1
Domek Kata- Kameralne Przyjęcia Weselne, Kołobrzeg - zdjęcie 2 Domek Kata- Kameralne Przyjęcia Weselne, Kołobrzeg - zdjęcie 3 Domek Kata- Kameralne Przyjęcia Weselne, Kołobrzeg - zdjęcie 4 Domek Kata- Kameralne Przyjęcia Weselne, Kołobrzeg - zdjęcie 5
1 / 5

Domek Kata- Kameralne Przyjęcia Weselne id:36673

Kołobrzeg, zachodniopomorskie
O co warto zapytać? Pobierz listę pytań

O nas

Rodzaj sali

  • restauracja na wesele

Dodatkowe informacje

  • klimatyzacja
  • parking
  • ogród/taras

Okolica, miejsce

  • wesele nad morzem

Przypuszcza się, że pochodzi z XVII w.
W XVIII w. mógł należeć do kupieckich rodzin Ramlerów, a później do Goelbergów - właścicieli dużego domu na Rynku nr 236 (obecnie Starostwo Powiatowe). Po wyprzedaży majątku przez Goeblerga w latach 1817-1819 i wyprowadzeniu się do Szczecina (w związku z ujawnieniem romansu jego żony z pruskim oficerem) budynek ten był własnością różnych rzemieślników.

W czasie drugiej wojny światowej zniszczony. Zachowały się tylko mury bez szczytów. W roku 1958 odbudowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. 19 czerwca 1953 r, został wpisany do rejestru zabytków woj. koszalińskiego pod poz. 7 jako pierwszy z kołobrzeskich zabytków. Fakt ten miał związek z popularyzacją tego obiektu przez niektórych działaczy turystycznych jako „katowni i siedziby sądu ostrego tzw... Scharfrichterei (Bodelei) .

liczba odwiedzin: 2432

Popularne miasta w okolicy