Zagroda Konik Polny

Turobowice 3, 95-040, Łódź, łódzkie
606-664...

Zagroda Konik Polny - Sala weselna

od 4000 do 6000 zł

Rodzaj sali

 • wesele w stodole
 • namiot na wesele
 • pensjonat

Dodatkowe informacje

 • parking
 • ogród/taras
 • dania regionalne

Liczba gości

 • maks. liczba osób: 60
 • miejsca noclegowe: 8
 • liczba sal: 1

Okolica, miejsce

 • wesele w plenerze
 • nietypowe miejsca

Pozostałe typy imprez

 • imprezy okolicznościowe

O nas

Szukacie miejsca na wesele blisko Łodzi lub Warszawy? Marzycie o prawdziwie sielskiej zabawie, wśród zapachu pól, z ogniskiem i tańcami pod rozgwieżdżonym niebem? Nasza Zagroda Konik Polny to idealne miejsce na plenerowy ślub, świecki rytuał przejścia czy kameralne przyjęcie weselne.

Zapewniamy naturalną, pełną potencjału przestrzeń, którą możecie zaaranżować według własnych preferencji i upodobań. To nie jest klasyczne miejsce na ślub jak z taśmy produkcyjnej. To raczej zalążek, inspiracja, na bazie której wyczarujecie coś własnego.

Zagroda powstała z miłości, miłością jest darzona i nią jest przepełniana każdego dnia. Dlatego, gdy przestąpicie jej progi, wierzymy, że poczujecie tę dobrą, pełną mocy aurę. Do Waszej dyspozycji oddajemy stuletni dom jako bazę do przygotowań (i ewentualnie noclegów) oraz kamienny budynek letniej jadalni, któryś kiedyś był zwykłą stodołą. Jadalnia pomieści do 30 gości, przy większej liczbie będziecie musieli zadbać o dodatkowe miejsca na zewnątrz. Wokół jest rozległy, prywatny teren zielony, który spokojnie pomieści kilka glampingowych namiotów, gdyby potrzeba było przenocować więcej niż 8 osób.

Program ustalacie Wy, ale z naszej strony zapewniamy:

- stodołę o wymiarach 7,5 m x 4,5 m do dowolnej aranżacji,
- parasol grzewczy,
- dom z 8 miejscami noclegowymi,
- miejsce na maks. 20 samochodów,
- rewelacyjnego fotografa,
- sprawdzonego DJa, który czaruje dźwiękiem i światłem!
- najlepsze na świecie dekoratorki, które wyczarują dla Was niepowtarzalny klimat miejsca i zadbają o florystykę osobistą Waszą i Świadków,
- pizzermana, który zrobi dla Was prawdziwe show i którego pokochacie (Damian Marchlewicz, Zwycięzca IV edycji Hell’s Kitchen Piekielna Kuchnia) - specjalnie na tę noc nasza stuletnia kamienna stodoła zamieni się w "tuscan barn" ;-)
- możliwość zorganizowania degustacji win musujących z pobliskiej (!) winnicy - wina te są nagradzane na całym świecie, a produkowane w rodzinnej winnicy niemal tuż za naszym płotem,
- trzy niepowtarzalne, dedykowane wzory papeterii i zaproszeń ślubnych wykonane przez artystkę zauroczoną letnim pobytem w Zagrodzie
- możliwość wypasionego regionalnego jedzenia od naszych rewelacyjnych kół gospodyń wiejskich,
- własnego dostawcę namiotów i mebli,
- sprawdzone w boju firmy cateringowe,
- czarodziejkę od Słodkiego stołu,
- zaufaną osobę, która poprowadzi dla Was świecki rytuał przejścia, jeśli planujecie taką ceremonię przed weselem,
- miejsce na ognisko,
- rozchodniaczka o świcie przy akompaniamencie budzących się ptaków,
- relaks w balii lub na leżakach,
- najbardziej rozgwieżdżone niebo w województwie!

A jeśli nie wesele, to zapraszamy do Zagrody na Wieczór Panieński. Zapewniamy moc dodatkowych atrakcji, a w tym absolutnie niepowtarzalną sesję zdjęciową etno ze znaną stylistką i fotografem.

Czekamy na Was!

Wesele

od 4000 do 6000zł/ wesele

Ceny w dniach tygodnia przedstawiają się następująco:

poniedziałek-czwartek 4000 / miejsce
piątek 4500 / miejsce
sobota 6000 / miejsce
niedziela 4500 / miejsce

Wesele z poprawinami
czwartek-piątek 6000 / miejsce
piątek - sobota 8000 / miejsce
sobota - niedziela 8500 /miejsce
piątek - sobota - niedziela 10500 /miejsce

Tak wygląda nasza praca

Jakiego rodzaju imprezy okolicznościowe możesz u nas zorganizować?

Ślub, ślub humanistyczny/słowiański/rytuał przejścia, wesele, chrzciny, komunie, wieczory panieńskie

W jakim otoczeniu/lokalizacji położony jest nasz obiekt?

Obiekt położony jest na wsi, wśród pól, w wygodnym oddaleniu od innych domów, z duża ilością zieleni na terenie obiektu.

Jak najłatwiej do nas trafić?

Autem: do wsi Długie k. Koluszek do sklepu "U Ilonki" i stamtąd po znakach lub PKP do stacji Koluszki, skąd kursują taksówki.

Jakie są nasze najmocniejsze strony?

Bliskość Łodzi i Warszawy. Duży prywatny teren, cisza, spokój, sielski naturalny klimat, możliwość dowolnej aranżacji miejsca, 8 miejsc noclegowych w starym klimatycznym stuletnim domu, stara stodoła zaadaptowana na budynek gospodarczy, balia ogrodowa pod gołym niebem, śpiew koników polnych, rozgwieżdżone niebo, dużo naszych własnych dodatkowych propozycji

Czym nasz obiekt wyróżnia się spośród innych sal weselnych?

Jesteśmy kameralni i uważamy, że to nasz atut. Nie jesteśmy ograni, nie jesteśmy też typowym miejscem weselnym. Mamy dużo możliwości aranżacyjnych. Nie lecimy sztampą - każde wesele jest wyjątkowe, do każdego podchodzimy indywidualnie :-). Nasz duży teren umożliwia rozbicie namiotów glampingowych, jeśli zechcecie zapewnić nocleg większej liczbie Waszych Gości.

Wesela w jakim stylu odbywają się u nas najczęściej?

Nasi goście najczęściej urządzają wesela w stylu boho, sielskie, eko.

Jaka jest maksymalna liczba gości na wesele?

Jeśli chcecie usadzić gości pod dachem naszej stodoły to maksymalnie zmieści się tam 25-30 osób. Jeśli mają zasiadać pod namiotami, rozsądną liczbą będzie 60 osób.

Jaka jest minimalna liczba gości na wesele?

Nie mamy minimalnej ilości Gości - to Wasze święto i to Wy decydujcie, kto jest dla Was naprawdę ważny i bliski :-)

Liczba miejsc noclegowych w naszym obiekcie.

Mamy 8 miejsc noclegowych w domu, w dwóch sypialniach 5-osobowej na piętrze (3+1+1+1) oraz3-osobowej na parterze (2+1). warto jednak pamietać, że nasz duży prywatny teren umożliwia rozbicie namiotów glampingowych, jeśli zechcecie zapewnić nocleg większej liczbie Waszych Gości.

Czy w danym terminie odbywa się tylko jedno wesele/jedna impreza okolicznościowa?

Tak, jesteśmy miejscem na wyłączność i nie mamy możliwości ani najmniejszej ochoty łączyć imprez naszych Gości :-)

Czy goście bawią się i jedzą w odrębnych salach?

Tak, ale gdzie - to już zależy od pomysłu na aranżację przestrzeni. Możemy ustawić stoły w stodole a tańczyć na parkiecie zewnętrznym pod rozgwieżdżonym niebem, możemy siedzieć pod namiotami a w stodole urządzić np. bufet i miejsce dla zespołu - możliwości jest wiele.

Rodzaje stołów, które oferujemy.

Nie oferujemy własnego wyżywienia, ale oczywiście mamy sprawdzony catering w wersjach na dłuższe i krótsze przyjęcie, torty i słodkie stoły, ofertę grillową na poprawiny czy śniadanie dla określonej liczby gości.

Czy organizujecie również wesela w plenerze?

Wyłącznie w plenerze czyli od maja do października włącznie.

Dodatkowe atrakcje w naszej ofercie.

Nasza unikalna oferta (tylko w Zagrodzie Konik Polny):

• Stylizacja do sesji ślubnej wykonana przez nagradzaną, absolutnie wyjątkową Beatę Bojdę. Stylizacja wykonana jest w stylu „Etno by Beata Bojda”. W tej stylizacji możemy także wykonać sesję ślubną w plenerze!

• Jeśli zechcą Państwo urządzić dla swoich gości np. dzień po weselu sesję zdjęciową w klimacie „Dzień na wsi” – zapraszamy. Fotografie wykona łódzka fotograf Agnieszka Cytacka, a klimat sesji będzie sielski, oniryczny, nieco magiczny, ale bez przesady! Stół nakryty do prowansalskiej uczty pośrodku Lipowej Alei, figi, aromatyczny chleb… naturalne oświetlenie, neutralne kolory – piękna pamiątka dla najbliższych.

Jeśli będziecie mieć następnego dnia siłę na coś ponad leżenie w balii z drinkiem z palemką z miętą z naszego ogródka, to możemy dla Was zorganizować slow cooking w budynku stodoły. Mamy w nim piec do chleba i pizzy, grill i wszystko co potrzebne by wspólne przygotować posiłek pod okiem znanego szefa kuchni z Łodzi lub zaprzyjaźnionych babek z Koła Gospodyń Wiejskich :-)
Co jeszcze możemy zaproponować?

- oprawę muzyczną (sympatyczny i otwarty DJ, zespół grający smooth jazz, oprawa skrzypiec z wokalem lub kwartet smyczkowy)
- sprawdzone firmy cateringowe
- dostawców wspaniałych tortów i słodkiego stołu
- dedykowane zaproszenia ślubne i papeterię (winietki, menu, etc.) zaprojektowane przez łódzką projektantkę zauroczoną i zainspirowaną pobytem w Zagrodzie; do wyboru 3 wzory
- w przypadku noclegu dla większej liczby osób, niż jest w stanie pomieścić nasz dom, mamy podpisaną umowę z dostawcą namiotów glampingowych – nasze teren jest w stanie zmieścić ich co najmniej kilka

Ile rodzajów menu oferujemy?

Catering, z którym współpracujemy oferuje menu mięsne i wegetariańskie. Nie jesteśmy związani umowami na wyłączność z żadnym dostawcą cateringu, więc jeśli chcecie skorzystać z usług innych firm - nie ma sprawy, to Wasz dzień i ma być po Waszemu!

Co zawiera najczęściej wybierane menu?

Nie mamy własnego menu - mamy wyłącznie dostawców cateringu.

Czy umożliwiamy modyfikację menu?

Nie mamy własnego menu - mamy wyłącznie dostawców cateringu.

Czy oferujemy specjalne menu (wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe etc.)?

Wszystko do uzgodnienia. Nie mamy własnego menu - mamy wyłącznie dostawców cateringu.

Jakie rodzaje kuchni serwujemy?

Wszystko do uzgodnienia. Nie mamy własnego menu - mamy wyłącznie dostawców cateringu.

W jakiej kuchni się specjalizujemy?

Wszystko do uzgodnienia. Nie mamy własnego menu - mamy wyłącznie dostawców cateringu.

Do której godziny standardowo trwa przyjęcie weselne?

Nie mamy ograniczeń - to wesele plenerowe w obiekcie na wyłączność. bawicie się tak długo, jak starczy Wam sił, a rozchodniaczka pijecie o poranku na rżysku :-)

Jak dbamy o właściwą temperaturę w obiekcie?

Organizujemy wyłącznie wesela plenerowe. Posiadamy jeden ogrzewacz ogrodowy typu grzybek do dyspozycji gości, jeśli będzie potrzeba ogrzać pomieszczenie stodoły.

Czy podczas przyjęcia obecny jest kierownik/manager?

Na życzenie - raczej zostawiamy obiekt naszym Gościom, ale jeśli wolicie, aby był ktoś na miejscu, jest to możliwe za dodatkową opłatą.

Czy w naszym lokalu znajduje się sejf?

Nie mamy sejfu, to obiekt na wyłączność, zakładamy, że się znacie i sobie ufacie :-)

Tego nie dowiecie się nigdzie indziej

Dlaczego organizacja wesel sprawia nam tak dużą radość?

Bo widzimy wtedy, że nasze miejsce jest areną wielkiego szczęścia! A miłość jest w życiu najważniejsza. Tylko tyle i aż tyle. (a na marginesie to od wielu lat zajmujemy się tez organizacją eventów i można powiedzieć, że nie mają one dla nas tajemnic)

Dlaczego zdecydowaliśmy się organizować imprezy okolicznościowe?

Bo to samo do nas przyszło! Pewnego dnia przyjechali przemili ludzie z okolicy i powiedzieli, że oni chcą tylko tutaj i nigdzie indziej. Pomyśleliśmy - czemu nie? I tak już zostało. za każdym razem miejsce wygląda inaczej, żyje, jest pełne światła i dobrej energii. Dlaczego więc tego nie robić?

Dlaczego pary decydują się na realizację wesela w naszym obiekcie?

Bo jest duży prywatny teren, swoboda, mnóstwo miejsca, piękny i wygodny dom do przygotowań (mamy 2 lodówki ;-)), jest rodzinnie, naturalnie i spokojnie.

Jaka była największa impreza, którą obsłużyliśmy?

Do tej pory największą imprezą było wesele na 60 osób.

Jakie mamy oferty specjalne?

Przedstawiliśmy je w sekcji "Dodatkowe atrakcje" - warto tam zajrzeć!

Kiedy obiekt przechodził ostatnią modernizację?

Obiekt jest stale modernizowany i utrzymywany w doskonałym stanie technicznym.

Czy w naszym obiekcie bezpiecznie przechowasz prezenty ślubne?

Tak, jesteśmy obiektem na wyłączność. Tylko Wy w nim gościcie.

Czy przed podpisaniem umowy umożliwiamy degustację dań?

To pozostanie kwestią ustaleń z firmą cateringową - poleconą przez nas lub tą, którą Wy wskażecie.

Ciekawostki na nasz temat.

To był kiedyś nasz nasz prywatny dom. Szukaliśmy siedliska oddalonego od siedzib ludzkich, z dużym własnym terenem, bo byliśmy zmęczeni leśną działką rekreacyjną z sąsiadem rozpuszczającym radio na cały regulator. Trafiliśmy na to gospodarstwo i urządziliśmy dla siebie. Rozbudowaliśmy dom, zadaszyliśmy stodołę, daliśmy temu miejscu tyle miłości ile tylko mogliśmy. Zachowaliśmy oryginalne elementy Zagrody - piec chlebowy w domu, budynek kamiennej stodoły na podwórku. A potem zaczęto nas pytać, czy możemy wynająć gościom ten dom na wakacje, na krótkie pobyty - więc zaczęliśmy to robić. A potem na wieczory panieńskie, sesje foto, imprezy firmowe, aż w końcu przyszły wesela, chrzciny, komunie... i tak już zostało. A na tym nasze plany się nie kończą. Zapraszamy na wizytę :-)

Dodaj pierwszą opinię
Nazwa firmy: Anna Szepke HEROES
NIP: 7272443040
Imię i nazwisko: Anna Szepke Anna Szepke
Adres: Łódź, Turobowice 3, 95-040, woj. łódzkie
606-664...
Odwiedź nas:
liczba odwiedzin: 3501
Zadzwoń
606-664...
Napisz

Najczęściej zadawane pytania na temat Zagroda Konik Polny

 • Jaka jest cena za wesele (za talerzyk) w Zagroda Konik Polny?

  Cena wesela (za talerzyk) w Zagroda Konik Polny wynosi od 4000 do 6000 zł i jest zależna od wybranego menu.

 • Na ile osób można zorganizować wesele w Zagroda Konik Polny?

  Zagroda Konik Polny organizuje wesela na 60 osób

 • Czy Zagroda Konik Polny organizuje imprezy okolicznościowe?

  W Zagroda Konik Polny organizowane są: np. imprezy okolicznościowe, itd.

Polecamy

Nowe ogłoszenia

Popularne miasta w okolicy