Ślubne Q&A
Karolina & Marek, data ślubu: 12-06-2021, Tarnowskie Góry

Karolina, 12-06-2021, Tarnowskie Góry

K

Karolina Zaangażowana organizatorka
15
& Marek

12-06-2021Tarnowskie Góry
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 5 firm
Nasza historia: opublikowana
21
Ślubne Q&A: 21 odpowiedzi
1
Super strona: 1 głos

Pierwszy raz poznaliśmy się dzięki naszym wspólnym znajomym na imprezie walentynkowej w 2015 roku, następnie mieliśmy kolejną okazję do spotkania w lipcu na urodzinach znajomej. Wtedy jeszcze nie zwracaliśmy na siebie uwagi. Mówią że do 3 razy sztuka, a więc i nasze trzecie spotkanie było tym, na którym zaiskrzyło. Woodstockowe szaleństwo, Marek stał się moim przewodnikiem i "opiekunem" ponieważ ja miałam okazję być tam pierwszy raz a on już któryś z kolei. Później zaczęły się randki, z czasem (ponieważ mieszkaliśmy dosyć daleko od siebie) zaczęłam do niego przyjeżdżać na weekendy. Nastał czas poszukiwania pracy... Znalazłam bez problemu prace w jego rodzinnym mieście i się do niego wprowadziłam. Mieszkaliśmy wtedy z jego rodzicami przez następne pół roku, aż w końcu zdecydowaliśmy się na swoje mieszkanie. Po ponad dwóch latach w związku nastał dzień oświadczyn. Wróciłam właśnie z wyjazdu służbowego z Turcji, było popołudnie więc Marek zaplanował kolację w restauracji, jednak byłam na tyle zmęczona i w dodatku zaczął padać deszcz, że zostaliśmy w domu. Zamówiliśmy pizzę i w pewnym momencie Marek wszedł do pokoju, uklęknął, wyjął pierścionek i nie zdążył zadać pytania, kiedy ja już osunęłam się na nogach i zaczęłam płakać ze szczęścia. Przyjęłam pierścionek i powiedziałam tak. Po jakimś czasie zaczęłam mu w żartach wypominać że się zgodziłam ale nie wiem na co bo nie usłyszałam pytania. Minął rok od oświadczyn kiedy zadał mi właściwe pytanie, oczywiście była tylko jedna odpowiedź. TAK. Zaczęliśmy więc planować nasz ślub i tak oto jako perfekcyjna i "panna młoda z piekła rodem" trafiłam na ten portal. Życzcie nam dużo szczęścia, aby wesele mogło się odbyć w terminie jaki zaplanowaliśmy

Wybrane firmy

Opinie

5.00
 / 5

Polecam usługi fotograficzne Piotra. Bardzo dobra współpraca, zawsze w kontakcie. Szybka realizacja. Świetne zdjęcia. Dziękujemy za uwiecznienie naszego najważniejszego dnia w życiu :)

Ślubne Q&A

Jakie miejsce w Twojej okolicy jest idealne na zaręczyny?

Jeśli szukasz romantycznego miejsca to zdecydowanie polecam zalew na Strzybnicy o zachodzie słońca.

1

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

Nasze przygotowania zaczęliśmy na 1,5 roku przed planowanym weselem. Nie mieliśmy konkretnej daty, ale wiedzieliśmy, że chcemy żeby to był czerwiec lub wrzesień. Na pierwszy ogień poszedł wybór sali. Szukaliśmy dosyć krótko bo zobaczyliśmy ok. 4 sale ale zdecydowaliśmy się na pierwszą. Następnie kościół, wybór sukni, zaproszenia itd.

1

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Głównie na wielkość sali, jej przestronność i elastyczność w dekorowaniu. Nasza sala jest duża, cała biała więc mogę tam zaszaleć z każdym kolorem i nic nie będzie się "gryzło" ze sobą. Kolejnym punktem była lokalizacja w miarę blisko od domu

1

Opisz wybór swojej sukni ślubnej - od poszukiwań do jej odbioru.

Od samego początku wiedziałam, że skromna suknia do mnie nie pasuje, więc mój wybór padł na suknię na ramiączkach z gorsetem obszytym koronką, diamencikami oraz szeroką spódnicą z falbanami. Od mometu wyboru aż do ślublu i nawet po ślubie jest to suknia moich marzeń <3

1

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Jeszcze nie zdecydowałam, ale raczej welon. Mam jeszcze sporo czasu więc pokusiłam się o zamówienie welonów z Aliexpress, które kosztują zdecydowanie mniej niż w salonie. Natomiast jeśli to będzie niewypał to zamówię w salonie, w którym zamawiałam suknię.

1

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Przyleciałam z Turcji z wyjazdu służbowego i mieliśmy iść na kolację do restauracji. Byłam trochę zmęczona ale jak się już pozbierałam to zaczął padać deszcz. W końcu zdecydowaliśmy, że zostajemy w domu i zamówimy coś na wynos. Odpoczywałam na kanapie, a do pokoju wszedł on, uklęknął na kolano i nie zdążył nic powiedzieć jak wpadłam w szał i zaczęłam ryczeć. Wpadłam mu w ramiona i tak zostaliśmy na kilka chwil. Koniec końców nie usłyszałam pytania ale powiedziałam TAK. Rok później oświadczył się ponownie i tym razem zdążył zadać pytanie :)

1

Jaki rodzaj stołów wybraliście i dlaczego?

Prostokątne, z uwagi na to że goście mogą się łatwiej przemieszczać i rozmawiać z większą ilością osób. Przy stołach okrągłych mielibyśmy mega problem jak ich usadzić. A poza tym, przy prostokątnych jest więcej miejsca do tańczenia

1

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Są dwie możliwości. Jako że mamy stoły prostokątne to opcja pierwsza: 2 długie stoły po ok. 50 osób w kolejności od stołu Młodych -> rodzina (młodzież), rodzina (rodzice, ciotki, wujki itd.) a na końcu znajomi. Albo opcja 2: 4 stoły gdzie przy jednym siedzą osoby tylko z dziećmi (mamy ich na prawdę sporo), przy drugim rodzina młodej, przy trzecim rodzina młodego i przy czwartym młodzież i znajomi.

1

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Przede wszystkim jakością zdjęć, dobrymi ujęciami. Cena również była dla nas ważna a nie jest łatwo znaleźć dobrego fotografa w niskiej cenie. No i zależało nam na sesji poślubnej w inny dzień niż wesele

1

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

Uważam że fajnie jest zrobić te kilak zdjęć przed ślubem w jakiejś miłej scenerii, można nawet te zdjęcia w późniejszym czasie wykorzystać do dekoracji różnych elementów wystroju sali lub jako pierwsze zdjęcie w księdze gości.

1

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Zdecydowaliśmy się na DJ ponieważ wolę jak z głośników rozbrzmiewa oryginał piosenek, a przy zespole bałabym się że z każdą kolejną piosenką głos wokalistki lub wokalisty mógłby już nie domagać. Poza tym, jeśli tylko DJ ma dostęp do internetu to może w dowolnym momencie puścić każdy utwór jaki my lub nasi goście sobie zażyczymy.

1

Czym kierowaliście się przy wyborze kamerzysty?

My swojego kamerzysty nie będziemy mieć. Woleliśmy wydać dodatkowa gotówkę na obrączki, które będziemy mieć na całe życie, a ze ślubu i tak będą zdjęcia no i podejrzewam że znajdzie się osoba, która sama z siebie coś nakręci telefonem.

1

Jakie atrakcje weselne wybraliście na swoje przyjęcie i dlaczego?

Animacje dla najmłodszych - mamy dość dużo dzieciaków, chcemy by rodzice tez mogli mieć czas dla siebie, na taniec i pogaduszki, dlatego animator jest dla nas ważny. A druga sprawa to fotobudka, gdzie zdjęcia będą również wykorzystane do zapełnienia księgi gości

3

Jak przekonać drugą połówkę do lekcji tańca?

Znalazłam w sieci kursy online, powiedziałam że możemy spróbować najpierw w domu czy się zgramy, czy nam to wyjdzie i jeśli tak to pójdziemy na kilka prywatnych lekcji żeby doszlifować układ. Jeśli zaś nie wyjdzie... tańczymy na misia :)

5

W czym najbardziej pomógł wam konsultant ślubny, jeśli korzystaliście z jego usług?

Nie korzystam z konsultanta ślubnego. Dokładnie wiem czego chcę i jak oraz gdzie to zdobyć. Przed organizacją wesele widziałam mnóstwo filmików i porad jak urządzić wesele.

6

Na ile przed ślubem zamówiliście obrączki?

Zamówiliśmy obrączki 27.01.2021, a więc na niecałe pięć miesięcy przed ślubem. Za obrączkami rozglądaliśmy się już dawno i upatrzyliśmy sobie konkretny model już na początku, skontaktowałam się z producentem, który polecił mi jeden z najbliższych salonów w mojej okolicy i tam tez się skierowaliśmy.

1

Na jakie podziękowania dla gości się zdecydowaliście?

Żywe kwiaty, bardzo nam się spodobały małe sukulenty, myśleliśmy też nad różnymi rodzajami ziół w doniczkach. Jeszcze nie jest do końca postanowione za co się zdecydujemy, ale będzie to coś zielonego w doniczce :) I oczywiście butelka wódki na parę

1

Jakie piosenki wg ciebie muszą się pojawić na weselu?

Skoczne, żywe, polsko języczne, anglo języczne, a nawet włoskie i hiszpańskie. Nie lubię disco-polo ale są polskie klasyki takie jak Krawczyk, Maanam itp. do których spokojnie każdy gość będzie się dobrze bawić. Oczywiście nie może również zabraknąć nowszych gatunków ale to jak już zostanie więcej młodych osób na sali.

1

Jak i kiedy zaaranżowaliście pierwsze spotkanie waszych rodziców?

Moja przyszła teściowa robiła ostatniego grilla w sezonie letnim, udało nam się spotkać w dwie rodziny.

0

Dzieci na weselu. Jak podeszliście do tego tematu?

Ja mówię BEZ DZIECI, on mówi DZIECI MUSZĄ BYĆ, więc poszliśmy na kompromis, i są dzieci ale również jest animator który umili im czas a także odciąży rodziców.

2

W jaki sposób i na ile przed weselem zapraszaliście swoich gości?

Na około 6-5 miesięcy przed, żeby każdy miał szansę zaplanować sobie ten weekend

1

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie