Ślubne Q&A
A & R, data ślubu: 12-09-2020, Warszawa

A, 12-09-2020, Warszawa

A

A Wschodząca gwiazda
12
& R

12-09-2020Warszawa
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 0 firm
Nasza historia: brak
22
Ślubne Q&A: 22 odpowiedzi
1
Super strona: 1 głos

Ślubne Q&A

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

Jakieś pół roku przed, lub nawet wcześniej zaczęliśmy od zaklepania sali i terminu w USC, a później wzięliśmy się za zapraszanie gości :)

0

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Najbardziej zwracaliśmy uwagę na cenę, lokalizację i wielkość sali.

0

Opisz wybór swojej sukni ślubnej - od poszukiwań do jej odbioru.

Wybór sukni ślubnej był u mnie dosyć szybki. Wiedziałam, że nie chcę standardowego białego koloru, więc szukałam czegoś w ulubionym kolorze moim i narzeczonego. Pokazałam mu parę propozycji i pomógł mi w wyborze tej właściwej :)

0

Czym wg ciebie jest miłość? Twój przepis na udane małżeństwo.

Miłość jest uczuciem, bez którego nie da się zbudować udanego małżeństwa. Dzięki niej jesteśmy w stanie starać się o tę relację. Jednak równie ważnym fundamentem związku jest rozmowa, umiejętność uzyskiwania kompromisów i mówieniu sobie nawzajem o poważnych rzeczach, jak i tych błahych.
Aczkolwiek warto jednak rozmawiać i poznawać się przed wejściem w poważny związek, gdyż jeśli ludzie mają zupełnie skrajne poglądy na ważne tematy, to po ślubie to się nie zmieni i taki związek zawsze będzie miał zgrzyty przy tych samych tematach. Warto się więc w takich sytuacjach zastanowić czy ma to sens.

5

Co zrobiłaś z suknią po ślubie?

Wyprałam i moja suknia była długa, dopasowana do szpilek niestety. Nie jest biała, bo nie lubię jednorazowych rzeczy, więc zamierzam ją skrócić, tak by nie przeszkadzała mi przy zabawie na bosaka i trzymać na jakąś kolejną imprezę ;)

3

Jak rozwiązaliście kwestię noclegów dla gości?

Dla części gości zaproponowaliśmy nocleg w domu, a reszta organizowała sobie ten temat na własną rękę.

2

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Nie mieliśmy dużego wesela, więc nie musieliśmy chociażby robić oddzielnego stolika dziecięcego. Zamiast tego mogliśmy się skupić na tym, aby ci co się nie lubią siedzieli jak najdalej od siebie ;p

0

Bez jakiego dania nie odbyłoby się wasze wesele i dlaczego?

Pierogii, bo wszyscy kochają pierogi i to danie zniknęło bardzo szybko z podgrzewaczy. Do popicia jeszcze barszcz czerwony i niczego więcej nie trzeba :D

0

W którym momencie wesela pojawił się tort? Opisz ten moment.

Tort pojawił się u nas 5 godzin przed skończeniem imprezy. Zależało to w 100% od nas, obsługa dała nam znać, że tort jest gotowy do podania i że mamy dać znać kiedy chcemy, aby wjechał na salę.

1

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Wybór fotografa nie był u nas problemem, gdyż zdecydowaliśmy się na tego, który robił nam zdjęcia na sesji narzeczeńskiej. Trafiłam na jego ogłoszenie na fb o tej ofercie, spodobały nam się jego zdjęcia i cena. Jak się z nim spotkaliśmy to też od razu zaiskrzyło, bo był bardzo komunikatywny, rozluźniał nas i miał masę pomysłów na różne pozy. Po takich pozytywnych wrażeniach nie braliśmy nawet nikogo innego pod uwagę :)

3

Jak wyglądała wasza sesja ślubna?

Sesję ślubną mieliśmy kilka dni po ślubie i weselu, i polecam taką opcję, ponieważ można wtedy ma spokojnie się do niej przygotować, nie martwiąc się tym, że goście czekają na Was, plus jest więcej czasu na różne pomysły ;)

1

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

Warto się zastanowić nad taką opcją. Jest to fajna zabawa i test patrzenia sobie w oczy przez dłuższą chwilę :D pozwala to moim zdaniem umocnić delikatnie więzi i skupić się tylko na sobie nawzajem przez jakiś czas :)

0

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Wybraliśmy dj'a ponieważ dzięki temu nie mieliśmy aż tak ograniczonego repertuaru i goście, a także my sami, mogliśmy w trakcie imprezy podrzucać mu kawałki na które nabraliśmy ochoty. Dj ma też ten plus, że można przed imprezą ustalić rodzaj muzyki jaki będzie nam towarzyszył przez całą imprezę, lub zastrzec sobie jakieś możliwe zmiany w trakcie ;)

0

Jakie buty ślubne wybrałaś? Jakie miałaś obuwie na zmianę, jeśli je zaplanowałaś?

Na ślubie miałam wysokie szpilki, aby ładnie pozować do zdjęć, następnie zmieniłam je na nieco niższe szpilki, jednak najlepszą opcją jaką sobie przygotowałam były trampki. Najwygodniejsze buty na zmianę i fotografowi też się podobały, polecam stawiać wygodę przed wyglądem i późniejszymi otarciami i pęcherzami na nogach ;)

0

Rzut welonem, bukietem, kupowanie fantów? Jak wyglądały oczepiny na waszym weselu?

Niektórzy pewnie stwierdzą, że takie wesele to nie wesele, ale nie było u nas oczepin. Zgodnie stwierdziliśmy, że nie interesują nas takie zabawy i że nie ma sensu się zmuszać. Pomimo to goście i tak byli zadowoleni przebiegiem imprezy, więc warto ten dzień przeżyć tak jak tego chcecie, nie patrząc na tradycje ;)

4

Jak radzić sobie ze stresem w dniu wesela?

Nie patrzeć na gości, zapomnieć o ich istnieniu, spiąć poślady i skupić się na swoim wybranku :D

1

Prezenty ślubne. Zaufaliście gościom czy sugerowaliście, czego potrzebujecie? Czy to się sprawdziło?

Sugerowaliśmy co chcemy dostać. Uznaliśmy, że będzie to lepszą opcją, niż późniejsze kombinowanie co zrobić z rzeczami, które w ogóle nie są nam potrzebne i są kompletnie nietrafione.

0

Jak wyglądały podziękowania dla waszych rodziców, co dla nich przygotowaliście?

Dla rodziców przygotowaliśmy upominki dostosowane do nich (kolczyki, zawieszka do bransoletki, scyzoryk) z personalizowanym grawerem, na którym głównymi motywami były pierwsze litery naszych imion i data naszego ślubu.

1

Na ile przed ślubem zamówiliście obrączki?

Około pół roku przed ślubem i to był błąd, gdyż zamawialiśmy je w zimę, a ślub był na przełomie wiosny i jesieni, czyli palce popuchły plus jeszcze mi się przytyło i był strach, że się popsują przy próbie powiększenia. Dlatego obrączkami bym radziła się zająć na 2-3 miesiące przed ślubem.

0

Jak zwracacie się do swoich teściów? Kto i kiedy wyszedł z tą inicjatywą?

Odkąd się poznaliśmy mówimy do nich po imieniu. Jakoś tak samo to wyszło :D

0

Gdzie zamieszkaliście po ślubie i jak to zmieniło wasze życie?

Już przed ślubem mieszkaliśmy razem, więc nic się nie zmieniło i radzę każdemu się zdecydować na taki krok. Lepiej jak jakieś zgrzyty przez wspólne zamieszkanie, przez indywidualne rytuały, podejście do sprzątania, gotowania itp wyjdą przed ślubem niż po.

1

W jaki sposób i na ile przed weselem zapraszaliście swoich gości?

Gości zapraszaliśmy z 4-6 miesięcy przed ślubem i nie żałuję tej decyzji, gdyż każdy miał czas się przygotować, wziąć wolne w pracy i zdecydować się na przyjście. W miarę możliwości staraliśmy się wszystkich zapraszać osobiście.

0

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie