Ślubne Q&A
Martyna & Mateusz, data ślubu: 10-09-2022, Nowielice

Martyna, 10-09-2022, Nowielice

M

Martyna Wschodząca gwiazda
11
& Mateusz

10-09-2022Nowielice
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 3 firmy
Nasza historia: opublikowana
16
Ślubne Q&A: 16 odpowiedzi
1
Super strona: 1 głos

Wybrane firmy

Opinie

5.00
 / 5

Pani Magda jest niesamowicie ciepłą, profesjonalną osobą 🥰 Stworzone dla nas kompozycje kwiatowe idealnie wpasowały się w dekoracje i wystrój sali. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za współpracę i pięknie wykonane bukiety 😍

Ślubne Q&A

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

Pierwszą umowę z usługodawcą podpisaliśmy 2 lata przed ślubem. W pierwszej kolejności zarezerwowaliśmy termin w sali weselnej, a na jej podstawie mogliśmy zarezerwować termin u innych, na których nam zależało. W międzyczasie zaczęliśmy kupować elementy dekoracyjne (w dużej mierze będziemy salę stroić sami).

0

Opisz wybór swojej sukni ślubnej - od poszukiwań do jej odbioru.

Na początku nie chciałam bardzo zdobnej sukni. Miała być gładka, a nawet dopasowana do ciała. Znalazłam taką na stronie internetowej i byłam gotowa już ją zamówić, ale nie dawała mi spokoju myśl, że mogłabym później żałować zakupu w ciemno. I bardzo dobrze, że tego nie zrobiłam! Dlatego też umówiłam się do salonu sukien, aby przymierzyć suknie właśnie w tym rodzaju, ale nie zamykałam się na inne możliwości. I już w pierwszym salonie wiedziałam, że gładka suknia nie jest dla mnie, bo zakochałam się w tiulach i koronkach! I na tym też się skończyło, że wybrałam pięknie zdobioną księżniczkę o długich rękawach. Ale nie zamówiłam jej w salonie, tylko cierpliwie czekałam na suknię z drugiej ręki ;) i tym sposobem zdobyłam wymarzoną suknię za 1/3 ceny salonowej :)

0

Co sprawiło Wam najwięcej problemów podczas organizacji wesela i jak udało wam się to rozwiązać?

Na ten moment najwięcej nerwów zżera mi tłumaczenie mojej rodzinie, że to nasz ślub i wesele i zrobimy je po swojemu. Rozumiem, że wszyscy mają dobre rady, ale wolelibyśmy żeby zachowali je dla siebie, zwłaszcza że bardzo gryzą się z naszą wizją tego dnia.

0

Kto siedział z wami przy stole pary młodej?

Przy stole prezydialnym będziemy siedzieć sami. Nikt nie będzie poszkodowany, zwłaszcza, że stół młodych przeważnie stoi pusty i rodzice bądź świadkowie pozostaliby oddzieleni od reszty gości.

0

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Na pewno rodziny będą siedzieć we własnym gronie. Dla komfortu wszystkich. My jako para młoda będziemy siedzieć przy osobnym stoliku, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Oczywiście będzie również stół dla znajomych i w miarę możliwości będziemy dopasowywać wiekiem.

0

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Przede wszystkim jakością zdjęć. Jednak jest to pamiątka, której nie da się odtworzyć.

0

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

Dużo lepsze niż poślubne! Na sesji narzeczenskiej można puścić wodze fantazji. Ani suknia, ani garnitur nie ogranicza. Można tam wyrazić siebie.

0

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Definitywnie Dj! Wielokrotnie będąc na weselach gdzie grała orkiestra bardzo się zawiodłam. Albo wokalista popisywał się swoimi umiejętnościami do czego nie dało się tańczyć (przykład: godz. 2:00 popis "Jaskółka uwięziona... "), albo śpiew i granie, którego nawet nie dało się słuchać. Dj zawsze zagra to co się chce i bez żadnego fałszu.

0

W jaki sposób poprosiliście bliskich, aby zostali waszymi świadkami?

Mamy dwóch świadków - mężczyzn, więc przygotowaliśmy dla nich butelki ich ulubionego trunku z przyklejoną naklejką z pytaniem.

1

Na czym nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele?

Muzyka, jedzenie i zdjęcia (fotograf) . Są to 3 główne rzeczy co zapamiętamy my jako para młoda i również goście. To oczywiste, że wszyscy zapamiętają czy się dobrze bawili, najedli i będą mieć pamiątkę z tego dnia.

1

Prezenty ślubne. Zaufaliście gościom czy sugerowaliście, czego potrzebujecie? Czy to się sprawdziło?

Nie chcemy prezentów, ale jeśli ktoś ma dużą potrzebę obdarowania, to zasugerowalismy w zaproszeniu aby w ostateczności przynieśli pieniądze w kopercie. Czasami prezenty mogą okazać się nietrafne, a my przeznaczymy pieniądze na coś, co nam się przyda.

1

Na ile przed ślubem zamówiliście obrączki?

Ślub we wrześniu, a obrączki zdobyliśmy w listopadzie. Klasyczne, bez zdobień. Na grawer zdecydujemy się dopiero po ślubie, kiedy data w żaden sposób nie ulegnie zmianie.

0

Na jakie podziękowania dla gości się zdecydowaliście?

Decydujemy się na blankieciki z przyklejonym merci.

0

Dzieci na weselu. Jak podeszliście do tego tematu?

Zapraszamy dorosłych bez dzieci. Uważamy, że impreza zakrapiana alkoholem to nie miejsce dla dzieci.

0

W jaki sposób i na ile przed weselem zapraszaliście swoich gości?

W zależności kiedy mieliśmy okazję zobaczyć się z danymi gośćmi. Najbliższej rodzinie (rodzicom, dziadkom i rodzeństwu) daliśmy zaproszenia pod choinkę. Dalszej rodzinie rozdamy mniej więcej 1-2m-ce przed datą potwierdzenia, a znajomym rozdajemy sukcesywnie w miarę możliwości czasowych.

0

Jak dzieliliście się obowiązkami dotyczącymi przygotowań do ślubu?

Czasami muszę swojemu wybrankowi przypomnieć, że to również jego ślub, nie tylko mój 😂 aczkolwiek bliżej terminu to już sam zaczyna pamiętać, że jednak trzeba coś załatwić 😆 Ale jednak cała organizacja jest na mojej głowie, żeby dopiąć wszystko.

0

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie