Ślubne Q&A
Małgorzata & Krzysztof, data ślubu: 25-09-2021, Tuczempy

Małgorzata, 25-09-2021, Tuczempy

M

Małgorzata Weselna mentorka
21
& Krzysztof

25-09-2021Tuczempy
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 1 firma
Nasza historia: brak
37
Ślubne Q&A: 37 odpowiedzi
2
Super strona: 2 głosy

Wybrane firmy

Opinie

5.00
 / 5

Jesteśmy zachwyceni pracą zespołu!!! Od pierwszego kontaktu, pierwszego wymienionego maila pełen profesjonalizm, zaangażowanie i ... ciepło :)
A na samym weselu totalna rewelacja :). Justyna świetnie śpiewa, chłopaki rewelacyjnie grają. Idealnie wyczuwają preferencje gości co do repertuaru do zabawy, a repertuar mają naprawdę szeroki (od klasycznych hitów weselnych, poprzez klimaty góralskie, aż po współczesne znane i lubiane utwory).
Wszystkie nasze prośby i preferencje zostały spełnione, a wszystko z uśmiechem na twarzy.
Goście chwalili na naszym weselu dwie rzeczy: zespół i jedzenie ( w takiej kolejności ;) ).

My trafiliśmy na nich dzięki portalowi i nie mogliśmy trafić lepiej !!! :)

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy, dzięki Wam to było świetne wesele, które będziemy miło wspominać jeszcze długo :)

Ślubne Q&A

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

11 miesięcy przed. Zaczęliśmy od rezerwacji sali weselnej (wraz z bazą hotelową - wstępnie) oraz zespołu. Ja również wcześniej (mniej więcej w tym okresie) rezerwowałam także wizazystkę (makijaż + fryzura). Praktycznie od razu udaliśmy się także na nauki przedmałżeńskie.

0

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Dla nas najważniejsze było to żeby była dostępna w wybranym przez nas okresie (wrzesień + sobota) i była dostatecznie przestronna aby przy planowanej liczbie gości było swobodnie.

0

Opisz wybór swojej sukni ślubnej - od poszukiwań do jej odbioru.

Zaczęłam końcem lutego. Zakoczyłam poszukiwania w połowie kwietnia. Po wielu wizytach w Warszawskich salonach ślubnych (tutaj mieszkam), wymarzoną suknię znalazłam w rodzinnym Jarosławiu. Polecam Studio Avangarda Jarosław.

0

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Byłam przekonana, że welon nie jest dla mnie. Jednak przy przymiakach zawsze okazywało się, że welon dodaje mi uroku. Dlatego nawet jeśi macie jakieś przekonania na ten temat, nie przesądzajcie zanim nie popróbujecie :)

2

Co zrobiłaś z suknią po ślubie?

Jeszcze myślę, ciężko się z nią rozstać. Ale chyba oddam w komis (mam taką możliwość w salonie w którym kupiłam suknię).

0

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Góry Stołowe. Wybraliśmy trasę liczącą przeszło 30 km (uwielbiamy chodzić). Gdzieś po drodze, na wypuście skalnym, z pięknym widokiem na okolicę uklęknął i spytał, a ja się zgodziłam :)

0

Jaki rodzaj stołów wybraliście i dlaczego?

Długie prostokątne - zajmują mniej miejsca. Z naszą liczbą gości były po prostu lepsze.

1

Jak rozwiązaliście kwestię noclegów dla gości?

Widząc, że zdecydowana większość gości będzie z daleka już przy rezerwacji sali zarezrwowaliśmy także bazę hotelową w zajeździe w którym było nasze wesele.

1

Kto siedział z wami przy stole pary młodej?

Siedzieliśmy sami :) W moich stronach tradycyjnie siedzi się z rodzicami, a u mojego męża ze świadkami. Więc stwierdziliśmy, że nie będziemy nikogo "wyróżniać" i siedząc sami będziemy bardziej ze wszystkimi gośćmi.

5

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Podzieliliśmy na grupy m.in. rodzina młodej, rodzina młodego, praca, znajomych. Staraliśmy się żeby osoby siedzące obok siebie czy na przeciwko znały się i czuły komfortowo.

2

Bez jakiego dania nie odbyłoby się wasze wesele i dlaczego?

No zdecydowanie bez rosołu na start i czerwonego barszczyk na koniec :)

1

Jaka jest według Ciebie optymalna liczba ciepłych dań na przyjęciu weselnym? Dlaczego?

Zależy od długości planowanej imprezy. U nas ze ślubem o 15 i weselem do 4:00 był obiad (zupa, druge, deser), I kolacja (zupa), II kolacja (a'la drugie danie), III kolacja (zupa). Biorąc pod uwgę, że mielismy wiejski stół i całą masę zakąsek i sałatek, to chyba zrezygnowałabym z I kolacji, ale jeśli macie ślub wcześniej to układ 4 ciełych dań powinien być ok.

2

W którym momencie wesela pojawił się tort? Opisz ten moment.

Około 21:30. Kelnerzy przywieźli tort na parkiet, ukroiliśmy kawałek, zjedliśmy karmiąc się nawzajem, potwierdziliśmy że dobry i po całej ceremonii :)

1

Jakie atrakcje kulinarne pojawiły się na waszym weselu?

Zamówiliśmy wiejski stół z regionalnymi przysmakami.

1

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Mieliśmy fotografa z polecenia. Wielu fotografów z którymi korespondowaliśmy mieli bardzo mętne lub niekorzystne zapisy umowne i często już w samych kontaktach brak było profesjonalizu, więc zdecydowaliśmy się na znajomego.

0

Jak wyglądała wasza sesja ślubna?

Pojechaliśmy do lasu kamieniołomu pod koniec dnia (przed i podczas zachodu słońca).

1

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Wybraliśmy zespół. Jesteśmy zwolennikami muzyki wykonywanej na żywo. Zdecydowaliśmy też o zespole bez perkusji, żeby uniknąć dyskomfortu i zbytniego hałasu na sali (parkiet i stoły na jednej powierzchni). Zdecydował wokal Justyny z zespołu muzycznego RELAX z Żurowej w woj. podkarpackim. POLECAM!

1

Opisz, jakie mieliście dekoracje ślubne (kościół, bukiet, auto, sala)?

W kościele postawiliśmy głównie na dekorację ołtarza. Krzesła i dywan na środku był dostępny w kościele więc nie musieliśmy zamawiać dodatkowych dekoracji. Bukiet biało-morelowo-zielony. Auto: zamówiłam piękne personalizowane tablice na https://www.slubnezakupy.pl/ i ozdoby ze sztucznych kwiatów na klamkach.

1

Czym pojechaliście do ślubu?

Zrezygnowaliśmy z wypożyczania samochodu do ślubu. Skorzystaliśmy z samochodu znajomego (był naszym świadkiem) - biały suw. Polecam tego typu rozwiązanie, zaoszczędzicie trochę grosza :)

1

Jak rozwiązaliście kwestię transportu dla gości?

Pytaliśmy gości o potrzebę transportu. Byliśmy gotowi na zamówienie usługi busa, ale mieliśmy wspaniłych gości i przed ślubem poumawialiśmy się kto kogo zabierze jeśli ma wolne miejsca w samochodzie - dodatkowa integracja.

3

Jakie atrakcje weselne wybraliście na swoje przyjęcie i dlaczego?

Zdecydowaliśmy się na fotolustro. Świetna zabawa i pamiątka dla gości, ale i dla nas, bo goście wklejali paski do księgi gości z paroma słowami od siebie.

1

Make up i fryzura w dniu ślubu - o której zaczęłaś przygotowania i jak one przebiegały?

Zaczęłam ok 9:00 od makijażu, potem fryzura. Ok 11:00 byłam już gotowa w tym aspekcie. Zdecydowałam się żeby wizażystka przyjechała do mnie - polecam takie rozwiązanie (no chyba że macie salon w bliskiej dległości). Zawsze przy podróży jest jakieś ryzyko komplikacji, a w tym dniu naprawdę nie warto sobie dokladać stresu.

3

Jakie profesjonalne zabiegi kosmetyczne wykonałaś przed ślubem?

Na około rok przed ślubem zaczęłam regularne złuszczanie kwasami - twarz (pamiętajcie róbcie to tylko w salonach kosmetycznych), a także laserową depilację pach.

1

Jakie buty ślubne wybrałaś? Jakie miałaś obuwie na zmianę, jeśli je zaplanowałaś?

Wybrałam czułenka marki brilu, na słupku 6 cm. Oczwiście odkąd je zamówiłam regularnie je "rozchadzałam". Na zmianę zaplanowałam ten sam model tyle że o rozmiar większe, niestety tutaj już zapomniałam o rozchodzeniu i przy zmianie okazało się, że nie dam rady w nich chodzić. Miałam również zwykłe płaskie baleriny, które od 2:00 sprawdziły się bezapelacyjnie.
Moim zdaniem nawet najwygodniejsze buty na obcasie po kilku - kilkunastu godzinach nie będą wygodne - miejcie jakieś płaskie i mięciutkie - nie żałujcie że wybrudzicie dół sukni, szkoda się męczyć :)
A i oczywiście od samego początku okleiłam pięty plastrami compeed - dzięki teu żadnych obtarć :)

2

Idealne piosenki na pierwszy taniec!

My mieliśmy nieznaną nikomu w naszym otoczeniu "Falling in love" zespołu Us the Duo. Jest to walc wiedeński.

1

Jak przekonać drugą połówkę do lekcji tańca?

W moim przypadku wspólnie zdecydowaiśmy o lekcjach. Wyjaśniłam narzeczonemu dlaczego jest to dla mnie ważne, i że na pewno będzie to spora artakcja dla naszych rodziców i gości. A uwzględniając jego brak pasji do tańca zgodniliśmy z naszymi trenerami krótki i nieskomplikowany układ, który był dla nas obojga wykonalny. Dbałam bardzo, żeby narzeczony czuł się komfortowo, bo było to bardziej wymagaące niż dla mnie.

0

Jakie sprawy musieliście załatwić w dniu ślubu?

Załatwiliśmy prakktycznie wszystko przed ślubem. W dniu ślubu zostało nam tylko ubrać się, uczesać, ja umalować i jazda! :)

2

Z jakimi niespodziewanymi sytuacjami musieliście się zmierzyć w dniu ślubu?

O dziwo nie mieliśmy takich. Ale pamiętajcie - tylko spokój może Was uratować.

0

Na czym nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele?

Myśle, że jest to zespół. Nie chodzi o to żeby wybrać najdroższych, ale jeśli macie na oku zespół z wieloma dobrymi opiniami, sami wiecie jak grają lub macie zaufane polecenie, to warto zapłacić za dobry zespół - zrobi Wam wesele.

1

Jak radzić sobie ze stresem w dniu wesela?

Nie zapominajcie o co tak naprawdę chodzi w tym dniu. Chodzi o Was i Waszą miłość. To jest najważniejsze to jest Wasz dzień. Nawet jak coś nie pójdzie tak jak zaplanowaliście to wiedzcie, że najprawdopodbniej tylko Wy abo niewielka liczba osób będzie o tym wiedziało. A katastrofalne przypadki (na przykład wywrotka tortu :) ) sami goście weselni świetnie rozładują i wesprą Was :)

2

Prezenty ślubne. Zaufaliście gościom czy sugerowaliście, czego potrzebujecie? Czy to się sprawdziło?

W zaproszeniach zamieściliśmy rebus w zakresie prezentów - sprawdziło się :)

1

Jak wyglądały podziękowania dla waszych rodziców, co dla nich przygotowaliście?

W dniu ślubu podarowaliśmy kwiaty i ramkę na zdjęcie z życzeniami od nas. Później otzymali także album wykonany przez nazego ftografa. Podziękowania zaplanowaliśmy w domu, przy błogosłwiestwie, żeby uniknąć wzruszeń i łez na parkiecie wśród wszystkich gości. Woleliśmy bardziej inymnie.

1

Na ile przed ślubem zamówiliście obrączki?

Obrączki zamówiliśmy w połowie maja. Na początku czerwca były gotowe do odbioru tj. ok 4 m-ce przed ślubem.

0

Na jakie podziękowania dla gości się zdecydowaliście?

Dla dorosłych przygotowalśmy personalizowane magnesy, a dla dzieciaków duże lizaki.

0

Który moment ślubu był dla Ciebie najbardziej stresujący?

Przed samym ślubem, bo ksiądz przyszedł na 3 min przed ceremonią. Ale jak już przyszedł, mielśmy oboje totalny luz :)

0

Dzieci na weselu. Jak podeszliście do tego tematu?

Zapraszaliśmy całe rodziny bezwzględnie :) Dla maluszków zarezerwowaliśmy jeden pokój, żeby można było nakarmić, przewinąć uspać. Część gości przywiozło ze sobą babcie i maluszki mogły bezpiecznie być pokoju podczas gdy rodzice się bawili. Poprosiliśmy też zespół o zaaranżowanie jakiejś zabawy na początkowym etapie wesela. Ustalaliśmy też z gośćmi które z dzieciaków potrzebują np krzsełka do karmienia, które będą na osobnym krześle, a które na kolanach rodziców.

1

W jaki sposób i na ile przed weselem zapraszaliście swoich gości?

Gości zaczęliśmy zapraszać na początku czerwca, skończyliśmy w połowie lipca. Więc 3-4 m-ce przed ślubem. Pamiętajcie, że przynajmniej wstępne potwierdzenia powinniście mieć na około mc przed ślubem (zależy od lokalu).

0

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie