Ślubne Q&A
Marta & Jurek, data ślubu: 14-05-2022, Wrocław

Marta, 14-05-2022, Wrocław

Profil ślubny Marta & Jurek

Marta Specjalistka z welonem
17
& Jurek

14-05-2022Wrocław
Osiągnięcia:
Moje firmy: 4 firmy
Nasza historia: brak
28
Ślubne QA: 28 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów

Wybrane firmy

Ślubne Q&A

Jakie miejsce w Twojej okolicy jest idealne na zaręczyny?

Na pewno mamy we Wrocławiu piękne ogrody - botaniczny czy japoński. Może Ostrów Tumski? Bardzo urokliwe miejsce. Wszystko zależy od preferencji pary, bo przecież jedni wybiorą plener, inni elegancką restaurację, a jeszcze inni domowe zacisze.

0

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

Przygotowania rozpoczęliśmy zaledwie kilka dni po zaręczynach. Stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać. Najbardziej zależało nam na oprawie muzycznej i konferansjerskiej oraz sali, a terminy okazały się sprzyjające. Jednym słowem, początek przygotowań i dzień ślubu dzieli około 9 miesięcy.

0

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Wybieraliśmy spośród sal, które już w jakimś stopniu znaliśmy. Dobre jedzenie i wystrój były pierwszym wyznacznikiem, później porównywaliśmy oferty dokładniej i analizowaliśmy, która sala ma więcej do zaoferowania, tzn. co jest przez nią zapewnione, a co pozostaje w naszych rękach.

0

Opisz wybór swojej sukni ślubnej - od poszukiwań do jej odbioru.

Poszukiwania nie trwały długo - wystarczył jeden dzień i suknia była wybrana. Około miesiąca przed ślubem zaczęły się przymiarki, potrzebne były trzy podejścia i ostatecznie tydzień przed weselem suknia była gotowa do odbioru.

0

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Nie miałam wianka, welonu ani żadnej ozdoby do włosów. Z atrybutów typowych dla Panny Młodej miałam tylko bukiet.

0

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Zaręczyliśmy się podczas spaceru po greckiej plaży, późnym wieczorem. Nie było pierścionka, nie było kwiatów. Partner wiedział już, że chce się oświadczyć, ale zupełnie nie spodziewał się, że to właśnie ten moment wyda mu się idealny. Nasze zaręczyny były cudownie nieidealne, a przez to pasowały do nas jak ulał!

0

Co sprawiło Wam najwięcej problemów podczas organizacji wesela i jak udało wam się to rozwiązać?

Mam wrażenie, że wszystko poszło podejrzanie łatwo! Jedyną zagwozdką było rozsadzenie gości, ale tu z pomocą przyszła Mama :)

0

Jaki rodzaj stołów wybraliście i dlaczego?

Wybraliśmy długie prostokątne stoły. W przypadku okrągłych ciężko byłoby nam podzielić gości po 10 czy 12 osób. Chcemy, żeby wszyscy integrowali się ze sobą i żeby nikt nie czuł się gorzej, bo nagle młoda kuzynka trafia do jednego stołu z samymi ciotkami i nigdzie indziej nie ma dla niej miejsca.

0

Jak rozwiązaliście kwestię noclegów dla gości?

Kwestię noclegu pozostawiliśmy gościom. Większość i tak wracała z wesela do domu.

0

Kto siedział z wami przy stole pary młodej?

Przy naszym stole siedzieli z nami przyjaciele i najbliżsi znajomi, około 20 osób.

0

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Wszyscy przyjaciele siedzieli z nami przy długim stole, natomiast rodzina rozsadzona była przy czterech okrągłych stołach.

0

Bez jakiego dania nie odbyłoby się wasze wesele i dlaczego?

Bardzo próbowaliśmy uniknąć rosołu, ale rodzina chyba by się nas wyrzekła!

0

Jaka jest według Ciebie optymalna liczba ciepłych dań na przyjęciu weselnym? Dlaczego?

Nasza sala oferuje obiad i trzy ciepłe kolacje. Uważam, że to właśnie trafiona w punkt liczba. Wesele trwa 12 godzin, więc posiłek co 3-4 godziny wydaje się optymalny.

0

W którym momencie wesela pojawił się tort? Opisz ten moment.

Tort wjechał po pierwszym bloku muzycznym w rytm piosenki Janis Joplin - mojego ukochanego "Piece of my heart".

1

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Po prostu oglądałam portfolia różnych fotografów z okolicy i wybrałam te, które przypadły mi do gustu. Później rozmawiałam z wybranymi osobami i starałam się sprawdzić, z kim dobrze się będziemy dogadywać i kto pozwoli nam czuć się swobodnie.

0

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

Kiedyś uważałam to za zbędny dodatek, ale dopiero w trakcie przygotowań uświadomiono mi, że to tak naprawdę świetna okazja, żeby obyć się z obiektywem, a także poznać od strony prywatnej naszego fotografa. Jakby nie patrzeć będzie on z nami przez cały dzień, od przygotowań aż do końca. Prawdopodobnie dobrze mieć przy sobie kogoś, z kim się dogadujemy.

0

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Wybraliśmy DJ'a, ponieważ jestem bardzo krytyczna względem wykonań muzyki na żywo. Sama jestem wokalistką i potrafię dostrzec najdrobniejsze błędy i niedociągnięcia, a przecież nie tym mam się przejmować na moim własnym weselu!

0

Czym kierowaliście się przy wyborze kamerzysty?

Nasz kamerzysta został wybrany w pakiecie razem z fotografem :)

0

Jak przekonać drugą połówkę do lekcji tańca?

W naszym przypadku nie ma tego problemu. Narzeczony stwierdził, że jeśli uznam takie lekcje za wartościowe, to z przyjemnością się na nie wybierze.

0

Kogo wybraliście na świadków i dlaczego?

Na świadków wybraliśmy naszych najlepszych przyjaciół. Zarówno ja, jak i narzeczony, nie mamy rodzeństwa ani na tyle bliskiego kuzynostwa, żeby powierzyć im te role. Przyjaciele są dla nas najbliższą rodziną, bezgranicznie im ufamy i nie wyobrażamy sobie tego dnia bez nich.

0

W jaki sposób poprosiliście bliskich, aby zostali waszymi świadkami?

Przygotowałam własny projekt ozdobnych kart z tekstem w stylu "(imię), bez ciebie nie idę! Czy zostaniesz moją świadkową/moim świadkiem? (podpis)", wydrukowaliśmy na grubym papierze i wręczyliśmy w ozdobnych kopertach razem z butelką wina.

0

Na czym nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele?

Sala - dobre jedzenie przede wszystkim. Fotograf i kamerzysta - to dzięki nim zostają pamiątki na lata. Oprawa muzyczna i konferansjerska - bez tego nie ma zabawy!

2

Jak i kiedy zaaranżowaliście pierwsze spotkanie waszych rodziców?

Pierwsze spotkanie moich rodziców i mamy partnera miało miejsce podczas parapetówki, którą organizowaliśmy na nowym mieszkaniu. Było to po około 2,5 roku związku, a zaręczyliśmy się kilka miesięcy później.

0

Jak dzielicie się obowiązkami domowymi?

Staramy się nie dzielić obowiązkami, bo zaczyna to brzmieć jak umowa, a nie partnerstwo. Ponieważ jednak narzeczony jest kucharzem, to on najczęściej przygotowuje posiłki. Ja z kolei jestem perfekcjonistką w kwestii sprzątania, więc gruntowne porządki biorę na siebie. Nie znaczy to jednak, że nawzajem sobie nie pomagamy, a pozostałe czynności związane z utrzymaniem domu przychodzą naturalnie i nawet nie trzeba grać w marynarzyka, żeby wytypować, kto dziś wynosi śmieci :D

0

Dzieci na weselu. Jak podeszliście do tego tematu?

Zdecydowaliśmy się nie zapraszać dzieci na wesele.

0

Jak dzieliliście się obowiązkami dotyczącymi przygotowań do ślubu?

W większości przypadków ja spędzałam mnóstwo czasu na filtrowaniu dostępnych opcji, wybrane prezentowałam narzeczonemu i wspólnie podejmowaliśmy wszystkie decyzje.

0

Jak wyobrażacie sobie wasz związek za 10 lat?

Myślę, że największą zmianą w ciągu najbliższych dziesięciu lat będzie znalezienie własnego miejsca na ziemii, żeby nie musieć już tułać się po wynajmowanych mieszkaniach. Mam szczerą nadzieję, że nie zmienimy się aż tak bardzo i uda nam się zachować świeżość w naszym związku, a nawet jeśli wkradnie się trochę rutyny, to będzie ona "zdrowa" i będziemy pamiętać o niedzielnych randkach, celebrowaniu wspólnych chwil i małych przyjemnościach.

0

Jak zapobiec kłótniom w związku? Podziel się swoim sposobem na rozładowanie konfliktów?

Od początku związku panuje u nas jedna zasada - nie wychodź z domu, nie zasypiaj, nie rozłączaj się zły. Każdy problem staramy się przepracować jak najszybciej. Nigdy nie wiesz, co się stanie w drodze do pracy i żadne z nas nie wybaczyło by sobie, gdybyśmy ostatni raz rozstali się w gniewie. Traktując to bardzo poważnie, "sprzeczka" prawie nigdy nie trwa dłużej niż jedna rozmowa.

0

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie