Ślubne Q&A
Weronika & Kamil, data ślubu: 15-06-2024, Piaseczno

Weronika, 15-06-2024, Piaseczno

Profil ślubny Weronika & Kamil

Weronika Zaangażowana organizatorka
16
& Kamil

15-06-2024Piaseczno
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 1 firma
Nasza historia: brak
28
Ślubne Q&A: 28 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów

Poznaliśmy się przez przypadek. Ja, dość często w ciężkich toksycznych związkach, była narzeczona (obuściłam niszczący mnie zwiazek pół roku przed ślubem) wciąż zaplątana w niezdrowe relacje z przyjaciółmi odpuściłam sobie szukanie partnera. Przez ponad rok byłam sama, poznając nowych przyjaciół, imprezując, opiekując się rodziną przyjaciółki czy też leżąc samotnie w łóżku przed laptopem. Zdążyłam wynająć sobie kawalerkę i skupić się na pracy. W tym czasie poznając siebie. Skupiając się na własnych pasjach i analizując moje życie i związki. Odcinając się od toksycznych ludzi trzymajac się zdała od miejsc w których czułam się źle. Zaczełam rozumieć swoje błędy i sposób dobierania partnerów, szukając ich jednocześnie jednak nie angarzując się w relacje na siłę. Gdy jeden ze znajomych namówił mnie na stworzenie kąta na internetowych aplikacjach randkowych podchodziłam do tego sceptycznie. Przeważnie używałam tego aby się wygadać, czy zabić jakoś czas. Gdy poznałam Kamila z początku nawet nie myśleliśmy o spotkaniu się a jedynie o wymienianiu się wiadomościami. Po zdjęciach które wstawił wydawał się być typem faceta zupełnie mi nie pasującego. Gdy jednak po miesiącach w koncu odważyliśmy się spotkać bardzo szybko narodziła się między nami więź. Był on facetem nieśmiałym. Pierwsza randkę spędziliśmy jeżdżąc jego samochodem nocą po Stolicy, drugą zaś już w aucie jego rodziców 2 godziny pod KFC leżąc, rozmawiając z otwartym szyberdachem. Szybko udało mi się Go namówić aby przyszedł do mnie i abyśmy w koncu razem zamieszkali. Ten rok który spędziliśmy był wspaniały już po kilku miesiącach wiedzieliśmy, że czujemy się ze sobą dobrze i chcemy już aby tak zostało. Wiadomo były wzloty i upadki po każdym jednak takim upadku szybko zbieraliśmy się do kupy i to tylko bardziej utwierdziło nas w tym, że podejmujemy dobrą decyzję żyjąc wspólnie. Rozmawialiśmy, nie chcieliśmy się zmieniać. Pragnęłam już również założyć rodzine. Mój partner chciał ślubu kościelnego z którym wiązały się koszta i długie terminy rezerwacji miejsc, przez co moja chęć do posiadania już potomstwa i problemy hormonalne które do tej pory uniemożliwiały mi zajście w ciążę nie pozwalały mi się cieszyć z planu kilkuletniego oczekiwania na ślub. Zaczęliśmy więc wcześniej już starać się o dziecko podczas myślenia o ślubie wychodząc z założenia że jeżeli się nam uda będzie cudownie a ślub wezmiemy na spokojnie później dając sobie czas na organizację i zebranie funduszy aby móc w pełni cieszyć się tym dniem bez oczekiwań czy pośpiechu. A w razie gdyby nam to nie wyszło do ślubu, po uroczystości moglibyśmy w pełni skupić się na ewentualnym leczeniu bezpłodności czy jakiej kolwiek pomocy ginekologicznej. Udało nam się jednak zajść w ciążę niedługo przed nasza rocznica jednak byliśmy tak samo zaskoczeni i trochę przestraszeni jak szczęśliwi. Tak więc aktualnie planujemy narodziny dziecka i nasz ślub bez pośpiechu.

EDIT:

6 lipca 2022r urodził się nasz synek Maksymilian ♡

Wybrane firmy

Ślubne Q&A

Na czym nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele?

Moim zdaniem na Pamiątkach jak Fotografia czy Wideo. Moi rodzice nie lubią wracać do filmów z wesela Partnera również. Chciała bym dostać taki produkt który z chęcią bede ogladac po latach zwlaszcza, że fascynuje się fotografią. Oszczędzanie na jakości sukni ślubnej również może wyjść komuś bokiem jeżeli takowa rozleci się w trakcie wesela. A z doświadczenia do fryzjerów powiem, że ostatnią Panna Młoda na której weselu byliśmy z Partnerem musiała WYCINAĆ WŁOSY z osobą ponieważ nie dało się jej zdjąć jak również wszystkie wsowki a w trakcie wesela na głowie zrobiła jej się szopa.

0

Jak rozwiązaliście kwestię noclegów dla gości?

Zagwarantowaliśmy pokoje 2 osobowe dla każdego ze świadków. Reszta gości zorganizuje sobie nocleg we własnym zakresie. Do zaproszeń dodamy informację, że każdy kto chce zorganizować sobie nocleg powołując się na nas dostanie zniżkę w pobliskim hotelu.

0

Kto siedział z wami przy stole pary młodej?

Nasz główny stół będzie składał się z 6 osób. My, świadkowie oraz ich Osoby Towarzyszące.

0

Jak wyglądała wasza ceremonia zaślubin?

Pragniemy zorganizować kościelny Ślub w plenerze. Sala jest w stanie za nie duże pieniądze przygotować nam miejsce i wszystko co będzie nam do tego potrzebne. Mamy też namiary na księdza który udziela takich ślubów. Musimy tylko się z nim jeszcze skontaktować i umówić co do kwoty. Jeżeli kościół będzie robił duże problemy w organizacji wesela udamy się do urzędnika i zorganizujemy Ślub cywilny.

0

Jakie atrakcje weselne wybraliście na swoje przyjęcie i dlaczego?

Bardzo zależy nam na występie kabaretowym. Lubimy tego typu rozrywki.

0

W jaki sposób poprosiliście bliskich, aby zostali waszymi świadkami?

Przygotowujemy im specjalne pudełka z drobiazgami. Chociaż Świadkowa już dawno się spodziwa, że zostanie nią. Mam tylko jednom siostrę i od dawna mi pomaga w przygotowaniach.

0

Rzut welonem, bukietem, kupowanie fantów? Jak wyglądały oczepiny na waszym weselu?

Tradycyjnie u Pana Młodego w rodzinie każda z Panien Młodych wykonuje rzut welonem. Zgodnie z tym prawdopodobnie Ja również będę rzucała welonem. Kupię specjalny welon do tego.

0

Jakie miejsce w Twojej okolicy jest idealne na zaręczyny?

Moje mieszkanie!
Chyba czuła bym się najpewniej zdała od osób postronnych.

0

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

Na przynajmniej 3 lata przed
Zaczęliśmy od znalezienia Sali i Zaproszeń Weselnych.

0

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Przedewszystkim na jej wygląd. Później doszła cena, wielkość oraz pakiet jaki mogli nam zaoferować. Istotne również było dla nas jak daleko będzie się znajdowała oraz jakie posiada usługi dodatkowe do dokupienia w swojej ofercie.

0

Czym wg ciebie jest miłość? Twój przepis na udane małżeństwo.

Przedewszystkim miłość jest wsparciem, zrozumieniem, akceptacją i rozwojem. Aby stworzyć trwałą i zdrów więź między partnerami należy przedewszystkim rozmawiać. Nie patrzeć na drugą osobę przez pryzmat oczekiwań i wyobrażeń jaka powinna być druga osoba. Aby pokochać innych i by otworzyć się na budowanie więzi emocjonalnej należy pokochać siebie i siebie zrozumieć. Własne potrzeby, cele i kierunki życia. To co nas uszczęśliwia i wszystkie emocje które w nas siedzą. Miłość do drugiego człowieka to wybaczanie, tłumaczenie i akceptowanie czy cierpliwość ale również podążanie za własnymi pragnieniami. By stworzyć udane małżeństwo nie można stawiać potrzeb innych osób nad swoimi ale szukać kompromisów dzięki którym obie strony nie będą czuły się gorzej a wszystko co dajemy czy poświęcamy w imię miłości nie może budzić w nas oczekiwania na wzajemność. Osoby które siebie kochają zawsze będą dbały o siebie wzajemnie, interesowały się potrzebami i samopoczuciem drugiej strony nie oczekując niczego w zamian. Uciekać od relacji w której czujemy się gorsi. Od ludzi dla których trzeba się zmienić. Zmiany dobre powstają tylko w nas dla nas nigdy dla innych. Miłość to nie jest męczennictwo, poświęcanie siebie i trwanie przy kimś bez względu na wszystko. Miłość jest rozwojem, rośniemy czujemy się szczęśliwsi i mądrzejsi, dostajemy wsparcie i możemy jeszcze lepiej funkcjonować, dbamy o siebie na wzajem dbając również o własne samopoczucie. Nie czujemy się źle przez długi czas bo osoba na której nam zależy zauważy to zainteresuje się i zadba o to aby poprawić nam nastrój i my sami powinniśmy robić to co sprawia nam przyjemność i czuć się bezpiecznie i swobodnie w związku. Każdy z partnerów ma swojąprzestrzeń do rozwoju i relaksu tak samo duża jak tą wspólną. Małżeństwo nie polega na trwaniu ze sobą, bo gdy jesteśmy szczęśliwi, kochani czujemy się bezpieczni i się rozwijamy z każdym dniem na nowo to nie mamy zamiaru nigdzie uciekać. Jak dobrze nam w czyimś towarzystwie nie musimy specjalnie trwać przy nim bo sami chcemy trzymać się blisko niego/niej. Małżeństwo to nie walka ze sobą, to jie walka z zachciankami, to nie walka o siebie to nie powinno być pole bitwy a utrzymanie go nie jest dla nas wysiłkiem tylko czymś naturalnym co sprawia nam przyjemność. Przy czym się nie męczymy.
Przedewszystkim ROZMOWA i WSPARCIE i Kochanie i rozumienie siebie samego.

0

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Ze względu na nietypową i kolorową suknie ślubną myślę, że welon idealnie podkreśli jej jednak wciąż ŚLUBNY harakter.

0

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Nie zaręczyliśmy się. To brzmi pewnie dość dziwnie ale decyzję o ślubie i o planowaniu ślubu podjęliśmy dużo wcześniej. Mój partner chciał zaręczyć mi się w szczególny dla niego dzień nie zdradzając mi daty jednak uprzedzając i pytając wcześniej czy chce zostać jego żona pytanie to nie było poparte żadnym pierścionkiem czy uroczystością. Po czasie uzgodniliśmy oboje, że zaczniemy już się starać o dziecko, gdy uświadomiliśmy sobie, że zbieranie funduszu, planowanie i rezerwacja wszystkiego co potrzebne jest na tą wyjątkową ceremonie zajmie dużo czasu. Miałam duże problemy hormonalne i wcześniej nie udawało mi się zajść w ciążę mimo, że posiadałam wcześniej narzeczonego z którym rozstałam się pół roku przed ślubem. Po kilku miesiącach długotrwałych starań udało nam się co było dla nas mimo wszystko cudownym zaskoczeniem. Niestety z racji tego, że ciąża pojawiła się przed wybraną przez mojego partnera datą oficjalnych zaręczyn zdecydowaliśmy się na nie kupowanie pierścionka dopuki nie zorganizujemy się finansowo na przybycie nowego członka rodziny. Musieliśmy bowiem nie tylko zakupić akcesoria czy niezbędne przedmioty do opieki nad noworodkiem ale również nowy samochód. Mimo wszystko ustaliliśmy datę ślubu i zajmujemy się już na spokojnie planowaniem a na przełomie kilku miesięcy zamierzamy już zarezerwować podstawowe usługi. Moment w którym zdecydowaliśmy się na ślub był wspaniały pełen miłości i uczucia mimo, że nie standardowy. Nie polegał na proszeniu i rękę czy podarowaniu symbolu miłości a na podjętej wspólnej decyzji która z każdym dniem umacniamy i jesteśmy jej jeszcze bardziej pewni. A sam symboliczny pierścionek jest w planach zakupienia dla mnie jak już na spokojnie będziemy sobie mogli na to pozwolić, nie będzie wywoływał żadnego poczucia bo dziecko i nie będzie to też spontanicznie nieprzemyślana decyzja. Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość az spadnie on na mnie w najmniej spodziewanym momencie :)

0

Jaki rodzaj stołów wybraliście i dlaczego?

Stoły okrągłe. Goście widzieli siebie wzajemnie, grupki do rozmów czy zabawy były tak duże jak stoły, przy standardowym ustawieniu rozmowa kreci sie zazwyczaj w maksymalnie 6 osób przy czym te dalej i tak są mniej zaangarzowane.

0

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

Ze względu na salę Stoły będą okrągłe. 1 z nich zajmie Moja rodzina 2 moi znajomi resztę stołów zajmie Rodziną i Znajomi Pana Młodego. To będzie najtrudniejsze w rozsadzeniu.

0

Bez jakiego dania nie odbyłoby się wasze wesele i dlaczego?

Musi być rosół, kaczka i tatar inaczej nie przychodzę :P
Panna Młoda też musi coś jeść

0

Jaka jest według Ciebie optymalna liczba ciepłych dań na przyjęciu weselnym? Dlaczego?

Myślę, że 4 w zupełności wystarczą. Natomiast im więcej Tym większy wybór i mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś będzie głodny zwłaszcza jak jest tak wy redmy jak Panna Młoda :P

0

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Jego portfolio. Przy oglądaniu dzieł które udostępnił na swoim fanpage mogliśmy ocenić styl fotografa i czy jego wizja nam się podoba. Zdjęcia musiały mieć "to coś". Jeżeli wizja fotografa podpada pod nasz gust istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni z jego pracy.

0

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

Jest to świetna pamiątka która można wykorzystać przy tworzeniu zaproszeń ślubnych bądź fotoksiążki z uroczystości.

0

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Zespół 6 osobowy zdecydowanie i z polecenia od przyjaciół na których Weselu zasiadaliśmy przy głównym stole :D
O 3 weszli między stoły I zaczęli rozkręcać imprezę. Energią zarazili większość siedzących osób. Tego było potrzeba i goście do 5 nie chcieli schodzić z parkietu

0

Czym kierowaliście się przy wyborze kamerzysty?

Wybór kamerzysty łączył się nieodzownie z wyborem dobrego fotografa. Patrzymy na to czy fotograf którego chcemy wybrać zajmuje się również u siebie video i z jakimi kamerzystami dobrze w społpracuje, myślę, że to również jest bardzo istotne aby film był spójny że zdjęciami i jeżeli podoba nam się gust fotografa możemy śmiało sugerować się jego propozycjami.

0

Jak rozwiązaliście kwestię transportu dla gości?

Większość gości posiada własne auta i sama dogaduje się między sobą aby zapewnić sobie transport na przyjęcie I z powrotem wrazie potrzeby rodzice są gotowi pełnić rolę TAXI po przyjęciu weselnym.

0

Jakie buty ślubne wybrałaś? Jakie miałaś obuwie na zmianę, jeśli je zaplanowałaś?

Zdecydowanie buty do tańca! Proste, kremowe z niewielkim obcasem. Mają być przedewszystkim wygodne i stabilne. Na zmianę planuje niebieskie trampki jeżeli żadne z oferowanych w sklepach balerin nie okażąsię wystarczająco wygodne (a jestem w tym temacie dość wybredna) :P

0

Jakie dodatki i biżuterię dopasowałaś do swojego stroju?

Długie, srebrne kolczyki, wisiorek z napisem Mamą i poszukuje wszelkiego rodzaju mieniących się srebrnych z cyrkoniami, ozdóbki we włosy. Bransoletek nie toleruję.

0

W jakim stylu było wasze wesele? Jaki kolor/motyw przewodni wybraliście?

Błękit, Niebieski Gołębi, pastelowy róż, SZARY ze srebrem i pełno eukaliptusa.
Niebieskie Chryzantemy to podstawa w dekoracji kwiatowej różowego akcentu dodadzą Dalie.

0

Idealne piosenki na pierwszy taniec!

• "Zawsze tam gdzie Ty" Lady Pank
• "Wyglądasz tak pięknie" Sobel
• "A Thousand years" Christina Perri
• "Tak wiele znaczysz" Marcin Kłosowski
• "next thing you know" Jordan Davis

0

Jak przekonać drugą połówkę do lekcji tańca?

Szczerze porozmawiać. Przedstawić swoje powody dla których chciało by się skorzystać z lekcji, przedstawić korzyści oraz konsekwensje braku takich lekcji. Przedewszystkim jednak skupić się na własnym odczuciu i komforcie. Wyjaśnić drugiej osobie że czulibyście się pewniej uczestnicząc w takich zajęciach ewentualnie zaproponować kilka wstępnych lekcji i potem podjąć ostateczna decyzję co do ich ilości.

0

Kogo wybraliście na świadków i dlaczego?

Moją młodsza siostre. Przedewszystkim nie przyjaźnie się tak z kobietami jak z facetami i wydawała mi się najbliższą mi kandydatką. Poza tym wiedziałam, że będzie przeżywała ten dzień równie mocno co Ja sama i będzie to dla mnie wyjątkowe umożliwić jej szanse stania u mego boku i błyszczenia na tej uroczystości wraz ze mną.

0

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie