Ślubne Q&A
Marta & Piotr, data ślubu: 01-07-2023, Warszawa

Marta, 01-07-2023, Warszawa

Profil ślubny Marta & Piotr

Marta Panna młoda z klasą
33
& Piotr

01-07-2023Warszawa
Osiągnięcia:
Wybrane firmy: 6 firm
Nasza historia: opublikowana
51
Ślubne Q&A: 51 odpowiedzi
0
Super strona: 0 głosów

Poznaliśmy się zupełnie przypadkowo, a połączył nas... kosmiczny algorytm... popularnej aplikacji randkowej. Oboje byliśmy po różnych perturbacjach związkowych, nieprzygotowani na taki obrót spraw... Ale, jak to ujął Victor de Lima Baretto: "dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że na siebie czekali". Piotr szybko zaproponował mi przedstawienie teatralne pt. "Jacek i Placek", które odbywało się zaraz następnego dnia od naszego "spisania". Była to sztuka, na którą mogłam wybrać się razem z córką, dlatego uznałam to za świetny pomysł, (szczególnie, że już jakiś czas nie były w teatrze!). Poza tym zdecydowanie wolę spotkania na żywo, a to była wprost wymarzona okazja, aby poznać się osobiście! Postanowiłam więc wybrać się do teatru i... od razu zakupiłam bilety, jednocześnie potwierdzając!

Tamtego dnia, było mi zdecydowanie łatwiej przyjrzeć się dobrze Piotrowi, gdy już zajęłam miejsce na widowni... Moją pierwszą myślą było to, że wygląda... jak Wiking ze snu, który miałam dwa miesiące wcześniej... Piotr miał natomiast dużo trudniejsze zadanie przy blisko 300 osobach w sali, z których średnio ponad połowę stanowiły kobiety. W przerwie podeszłam z córką do miejsca, w którym urzędował Piotrek i wtedy oficjalnie się poznaliśmy! Jankę momentalnie zafascynowały migające światełka na konsolecie, więc większa część ich pierwszego spotkania, dotyczyła objaśniania, co i jak działa! Po spektaklu Piotrek oprowadził nas po teatrze, a na koniec, gdy siedzieliśmy obok siebie na pustej widowni, moja - niespełna wówczas ośmioletnia - córka radośnie tańczyła na scenie, prezentując ruch totalnie autentyczny i serpentynowy. Piotrkowi było niezręcznie, że nie udało mu się zaprosić nas do teatru. To właśnie miał na myśli, proponując spektakl. Nie przewidział, że ja natychmiast zakupię bilety i samodzielnie zorganizuję wyjście. Zapytał więc czy - w ramach rekompensaty za to nieporozumienie - może odwieźć nas do domu. Tak się też stało! Ja wówczas zaproponowałam herbatę.

W progu przywitała nas moja kotka, a potem Janka biegała po całym mieszkaniu z koleżankami. Ja - po zaparzeniu herbaty - tłukłam przy kuchennym blacie mięso na kotlety i obierałam ziemniaki. Mieliśmy mnóstwo tematów, więc cały czas rozmawialiśmy o: książkach, relacjach, zwierzętach... Mijały kolejne godziny, a my - już po zjedzeniu obiadu - piliśmy kolejną... i kolejną herbatę...

Następne dni nie były łatwe, ponieważ trafiłam do szpitala na planowy pobyt, związany z dotychczasowym leczeniem. Piotr wahał się czy poczekać aż wrócę do domu, czy jednak nie zwracać uwagi na konwenanse oraz fakt, że znamy się jeden dzień i... po prostu mnie odwiedzić... Wybrał tę drugą opcję, bo jak stwierdził później, po prostu poczuł, że "nie może wypuścić mnie z rąk". I tak to się zaczęło!

Wybrane firmy

Ślubne Q&A

Jakie miejsce w Twojej okolicy jest idealne na zaręczyny?

Miekszamy na obrzeżach Warszawy, więc jest tu dużo urokliwych zakątków, gdzie można się oświadczyć.

0

Na ile przed i od czego rozpoczęliście weselne przygotowania?

Przygotowania rozpoczęliśmy na ok. 8-9 miesięcy przed ślubem od wyboru daty i ustalenia wizji ślubu. Rozpoczęłiśmy od przedyskutowania, jakie mamy wizje i gdzie się spotykamy, a gdzie rozmijamy, aby finalnie ustalić pewien kompromis. W związku z tym, że ja uwielbiam wyszukiwać, oglądać i szperać w różnych stylizacjach to od razu podjęłam działania. Mój partner zdecydowanie spokojniej podchodzi do wszystkiego i prowadzi przygotowania w swoim tempie ;-)

0

Na co zwracaliście uwagę przy wyborze sali weselnej?

Ważne dla nas cechy dotyczyły: kameralności, dobrej kuchni, łatwości komunikacji z osobą odpowiedzialną. Zdecydowaliśmy się na obiad weselny, więc to wydarzenie o mniejszym zakresie, ale ważna była dla nas oprawa, smak i klimat miejsca.

0

Opisz wybór swojej sukni ślubnej - od poszukiwań do jej odbioru.

Przeglądałam różne modele w internecie i zapisywałam sobie zdjęcia tych, które mi się podobały. Proces ten trwał ok. trzech miesięcy, nie spieszyłam się, na spokojnie, w wolnych chwilach przeglądałam różne fasony, style i jednocześnie opcje cenowe. Finalnie - na podstawie moich wyborów -wynotowałam cechy wymarzonej sukienki: 1. prosty krój, 2. klasyczna elegancja, 3. długość maxi, ale bez żadnego przedłużenia tak, aby móc się swobodnie poruszać, 4. fason - linia A, 5. tuszowanie niedoskonałości (brzuch), 6. mały 'pazur' np. koronkowe przeszycie, rozcięcie na nogę, niebanalny dekolt itp., 7. kolor ecru, kość słoniowa itp., 8. przystępna cena. Mając te kategorie, ponownie przejrzałam zgromadzone zdjęcia oraz linki. Tym sposobem wytypowałam trzy faworytki. Finalnie zdecydowałam się na dość niedrogą sukienkę (bo jednak budżet mamy z partnerem dość ograniczony), ale... spełniającą wszystkie kryteria! Gdy ją założyłam miałam efekt 'wow', więc czułam, że to jest dobry wybór. Warto dodać, że po drodze zaliczyłam dwie wpadki - jedna sukienka okazała się kompletnie nie moim fasonem (co też było ważne, bo pomogło doprecyzować, czego szukam), a druga była jednak o niezbyt fortunnej długości - za kolano i nie czułam się w niej wystarczająco wyjątkowo. 😉 Polecam spokojny rekonesans i doprecyzowanie własnych wymagań, ponieważ wtedy można znaleźć piękną suknię w bardzo dobrej cenie!

0

Czym wg ciebie jest miłość? Twój przepis na udane małżeństwo.

Pomimo różnych zawirowań, cały czas uważamy z partnerem - zresztą podobnie jak Isodora Duncan - że we wspólnym życiowym tańcu najważniejsze są radość, lekkość oraz giętkość z dodatkiem... filozoficznej głębi...! Chcemy kroczyć dalej razem z takim zaangażowaniem. A że Isadora Duncan ruchowi tanecznemu przypisywała rytualne znaczenie, więc i my zdecydowaliśmy się w naszym wspólnym tańcu na... rytualny piruet!

0

Welon, wianek, coś zupełnie innego? Co wybrałaś?

Trudny wybór! Blisko mi do wianka, ale kuszą mnie też finezyjne fascynatory czy toczki... Z partnerem bierzemy ślub cywilny i dla obojga z nas jest to drugie małżeństwo, więc welonu w ogóle nie brałam pod uwagę. 🙂

0

Co zrobiłaś z suknią po ślubie?

Wybrałam sukienkę, która ma dość prosty krój i może z powodzeniem służyć w przyszłości jako suknia koktajlowa czy na przyjęcia okolicznościowe :-) Poza tym miło będzie ubrać ją w rocznicę.

0

Jak wyglądały Wasze zaręczyny?

Bardzo zwyczajnie... 🙂 Na spokojnie. Była to rozmowa, w której uznaliśmy, że fantastycznie będzie wziąć ślub i po 5 latach stać się faktycznie mężem i żoną.

0

Co sprawiło Wam najwięcej problemów podczas organizacji wesela i jak udało wam się to rozwiązać?

Największą trudnością były chyba nasze (moja i narzeczonego) rozmijające się wizję obiadu weselnego... Ja widziałam to z większym rozmachem, a narzeczony bardziej kameralnie... W grę wchodził tu też czynnik finansowy i nasz budżet, który miał ograniczony limit.

0

Jaki rodzaj stołów wybraliście i dlaczego?

Organiujemy kameralny obiad weselny, więc nie mamy wielkich wymagań, co do stołów, ale gdybyśmy zdecydowali się na większe przyjęcie, to z pewnością zdecydowalibyśmy się na okrągłe stoły!

0

Kto siedział z wami przy stole pary młodej?

Najbliżej nas (pary młodej) siedzieli nasi świadkowie, a dalek rodzice i rodzeństwo.

0

Wasz pomysł na rozsadzenie gości na weselu?

W związku z tym, że organizujemy dość kameralny obiad weselny dla najbliższej rodziny i przyjaciół, to nie widzimy potrzeby przydzielania gościom miejsc. Myślimy raczej o tym w ten sposób, że każdy usiądzie mniej lub bardziej tak, jak będzie chciał i jak mu będzie komfortowo. że osób będzie około 20, to wydaje nam się, że uda się w takim gronie wspólnie rozmawiać. Jednocześnie tworzy to taką atmosferę, że są też możliwe pogaduszki w mniejszych grupach. 🙂

0

Jaka jest według Ciebie optymalna liczba ciepłych dań na przyjęciu weselnym? Dlaczego?

Według mnie optymalna liczba ciepłych dań na przyjęciu weselnym wynosi trzy - cztery.

0

W którym momencie wesela pojawił się tort? Opisz ten moment.

Akurat w naszym przypadku tort pojawi się już bliżej końca obiadu, ale nasze przyjęcie jest niezwykle kameralne. W innym wypadku rozważylibyśmy opcję tortu bezpośrednio po obiedzie, aby potem już zwolnić fotografa, kamerzystę i po prostu luźno balować do samego rana!

0

Jakie atrakcje kulinarne pojawiły się na waszym weselu?

Nie wiem, czy to wielkie atrakcje, ale u nas były: craftowe piwo, wino oraz polskie potrawy, odkryte na nowo i przygotowane technikami z różnych zakątków świata. Natomiast jeśli chodzi o tort, to wybraliśmy opcję bezową, ponieważ nasz ślub zaplanowany jest na środek lata.

0

Jak wyglądała wasza ceremonia zaślubin?

Nasz ślub odbył się w Urzędzie Stanu Cywilnego, więc była to oficjalna ceremonia.

0

Czym kierowaliście się przy wyborze fotografa ślubnego?

Na fotografa wybraliśmy osobę, którą ja znałam już wcześniej - wykonała zdjęcia biznesowe na moją stronę internetową. W trakcie pracy emanowała pozytywną energią i miała różne ciekawe pomysły, a właśnie tego potrzeba do świetnych ślubnych zdjęć!

0

Jak wyglądała wasza sesja ślubna?

Na sesję ślubną wybraliśmy okolice Centrum Praskiego Koneser, ponieważ podoba nam się tamtejszy klimat.

0

Jakie miejsca polecacie na sesję ślubną?

To chyba zależy od tego co kto lubi i jakie miejsca są dla pary ważna czy połączone z nimi oraz z ich historią, więc chyba nie ma tu jednej odpowiedzi. My osobiście lubimy przestrzeń Pragi, starych kamienic, tajemniczych uliczek, ale równie dobrze jestemy w stanie sobie wyobrazić świetną sesję nad Wisłą przy dzikim brzegu czy pod Warszawą na przykład w Centrum Rzeźby Polskiej.

0

Co sądzicie o sesjach narzeczeńskich?

To wspaniała pamiątka, więc warto zainwestować w takie piękne zdjęcia. My akurat zrobiliśmy sobie mini sesję zdjęciową przy okazji moich okrągłych urodzin, ale naprawdę z przyjemnością ogląda się profesjonalne zdjęcia i mogą też stanąć w ramce w wybranym miejscu, albo zawisnąć na ścianie.

0

Zespół czy DJ? Kogo wybraliście na swoje wesele i dlaczego?

Wybraliśmy własną playlistę, a tak po prostu lekki jazz w tle.

0

Opisz, jakie mieliście dekoracje ślubne (kościół, bukiet, auto, sala)?

Dominującym motywem ślubnym naszej ceremonii są słoneczniki.

0

Czym kierowaliście się przy wyborze kamerzysty?

Nie zdecydowaliśmy się na kamerzystę, po prostu zrezygnowaliśmy z tego w związku z tym, że... z doświadczenia już wiemy (dla obojga z nas to drugi ślub w życiu), że do tych filmów rzadko się wraca... Dużo częściej ogląda się zdjęcia, wiesza w powiększeniu na ścianie czy przygotowuje album..., więc zainwestowaliśmy w fotografa, świadomie rezygnując z kamerzysty.

0

Czym pojechaliście do ślubu?

Do ślubu zdecydowaliśmy się pojechać samochodem marki Tesla.

0

Jak rozwiązaliście kwestię transportu dla gości?

W związku z tym, że nasze przyjęcie weselne ma kameralny charakter, to goście dojeżdzają we własnym zakresie.

0

Jakie atrakcje weselne wybraliście na swoje przyjęcie i dlaczego?

Samodzielnie przygotowałam ankiety ślubne pt. Czy dobrze znasz Państwa Z? Dodatkowo wykonaliśmy piękne karty z zabawnymi pytaniami o naszą przyszłość, które przeznaczone są do losowania i udzielenia odpowiedzi przed kamerą. Z zabaw weselnych planujemy jedynie Tykającą Bombę, a tak to mamy mini kącik gier z kartami, bierkami i planszówkami. 🙂

0

Make up i fryzura w dniu ślubu - o której zaczęłaś przygotowania i jak one przebiegały?

Przygotowania zaplanowane są na godzinę 7.00 (rano), czyli na 6 godzin przed uroczystością.

0

Jakie profesjonalne zabiegi kosmetyczne wykonałaś przed ślubem?

Duża dawka dobrego snu, medytacja, masaż i taniec.

0

Jakie buty ślubne wybrałaś? Jakie miałaś obuwie na zmianę, jeśli je zaplanowałaś?

Na swój ślub wybrałam złote buciki na niezbyt wysokim obcasie, którym miał 4 cm. Buty były piękne, ale jednocześnie wygodne!

0

Jakie dodatki i biżuterię dopasowałaś do swojego stroju?

Zdecydowałam się na subtelny wisiorek oraz kolczyki z motywem łapacza snów, który ma dla mnie osobiście duże znaczenie.

0

W jakim stylu było wasze wesele? Jaki kolor/motyw przewodni wybraliście?

Nasze wesele było w stylu słowiańsko-glamour :-), a dominującym motywem były słoneczniki.

0

Idealne piosenki na pierwszy taniec!

Wedłum mnie idealnym utworem jest Kołysanka dla nieznajomej Zespołu Perfect.

0

Jak przekonać drugą połówkę do lekcji tańca?

Hm... To zależy, dlaczego jest nieprzekonana, ale może dobrze zadziała argument, że to świetny sposób zadbania o linię i zrzucenia parę kilo ;-)

0

Kogo wybraliście na świadków i dlaczego?

Naszych bliskich przyjaciół - ja wybrałam swoją przyjaciółkę, a mój partenr swojego przyjaciela, choć później okazało się, że niestety w tym czasie wyjeżdża on służbowo i jest to dużo wcześniej zaplanowany wyjazd, więc finalnie poprosiliśmy na drugiego świadka moją drugą przyjaciółkę, która w sumie jest już oczywiscie naszą wspólną przyjaciółką :)

0

W jaki sposób poprosiliście bliskich, aby zostali waszymi świadkami?

Ja przesłałam przyjaciółce, która mieszka w innym mieście, małą skrzyneczkę-niespodziankę z pytaniem, które się pojawiało po otwarciu - Czy zostaniesz moją świadkową? Mój zaraz-mąż zapytał przyjaciela w bezpośredniej rozmowie.

0

W czym najbardziej pomógł wam konsultant ślubny, jeśli korzystaliście z jego usług?

Nie korzystaliśmy z usług konsultanta ślubnego. Ja za bardzo lubię samodzielnie szukać i ustalać, żeby oddać tę przyjemność w cudze ręce!

0

W czym pomagali wam wasi świadkowie?

Nasi świadkowie doradzali, wspierali, pomagali w wyborze garderoby, rozśmieszali, pilnowali szczegółów i byli po prostu fantastyczni!

0

Jak wyglądał Twój wieczór panieński/kawalerski i kto go organizował?

Organizacją wieczoru zajęła się świadkowa, bo to wspaniała okazja do spotkania w babskim gronie, pogadania i pośmiania się. Będzie do Babski Beauty Spa Day :)

0

Na czym nie warto oszczędzać organizując ślub i wesele?

Nie warot oszczędzać na uśmiechu, radości, trzymaniu się za ręce, przytulaniu się, rozsyłaniu pozytywnej energii!

0

Jak radzić sobie ze stresem w dniu wesela?

Na pewno warto spędzić miło wieczór oraz dobrze się wyspać przeddzień ślubu, a najbardziej pomaga złapać oddech świadomość, że najważniejsze tego dnia jest to, że staniemy się mężem i żoną, a wszystko inne to szczegóły, które maja uprzyjemnić ten dzień, a nie uczynić go stresującym...

0

Prezenty ślubne. Zaufaliście gościom czy sugerowaliście, czego potrzebujecie? Czy to się sprawdziło?

Postanowiliśmy zasugerować i na naszej stronie ślubnej wskazaliśmy, co sprawi nam przyjemność.

0

Na ile przed ślubem zamówiliście obrączki?

Obrączki dla nas wykonywał nasz przyjaciel i z radością poprosiliśmy go o ich wykonanie już w momencie zaręczyn, czyli blisko rok przed ślubem!

0

Na jakie podziękowania dla gości się zdecydowaliście?

Zdecydowaliśmy się na lizaki, ciasteczka z wróżbą oraz małe i fikuśne flakoniki z herbatą.

0

Coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego… Jakie przesądy i zwyczaje pojawiły się u was?

Mamy oboje dość luźny stosunek do przesądów, więc nie przywiązyaliśmy do tego wagi.

0

Jakie tradycje regionalne pojawiły się w trakcie waszych przygotowań do ślubu?

Nie pochodzimy z miejsc, gdzie obowiązują tradycje regionalne, choć inspirując nas słowiańskie tradycje.

0

Jak wyglądało wasze wejście do kościoła?

Nie wchodziliśmy do kościoła, bo nasza ceremonia miała cwyilny charakter.

0

Dzieci na weselu. Jak podeszliście do tego tematu?

Na luzie i z pełnym zrozumieniem, że to również nasi goście!

0

W jaki sposób i na ile przed weselem zapraszaliście swoich gości?

Na pół roku przed planowaną datą ślubu rozesłaliśmy Save The Date, a na 4-5 miesięcy przed ślubem wręczaliśmy zaproszenia.

0

Twoje domowe patenty na pielęgnację ciała przed ślubem.

Nie kombinować, nie przesadzać, wykonać tradycyjną pielnęgnację,a z resztą zaufać profesjonalnej makijażystce.

0

Jak dzieliliście się obowiązkami dotyczącymi przygotowań do ślubu?

Ja z przyjemnością szperam, planuję, wyszukuję, a mój partner akceptuje... ;-) Choć w rzeczywistości też się oczywiście angażuje, ale jeśli chodzi o wybór kwiatków czy inne drobiazgi, to zostawia to mnie!

0

Ostatni wieczór przed ślubem - jak go spędziliście?

W spokojnej, rodzinnej atmosferze - spacer z psem, kolacja :)

0

Najbardziej pomocni

Promocje

Sprawdź promocje firm weselnych

Szukaj promocji

Planer ślubny

Planer wesele z klasą
 • Lista zadań

  Sprawy, o których nie możesz zapomnieć!

 • Lista gości

  Stwórz listę gości i na bieżąco ją aktualizuj!

 • Budżet

  Miej wydatki związane ze ślubem pod kontrolą!

 • Plan stołów

  Stwórz stoły weselne i przypisz do nich gości

 • Strona ślubna

  Stwórz własną stronę ślubną w Internecie!

Nie masz czasu na szukanie ofert? Zobacz jak to działa

 • Wybierz usługi, których szukasz
 • Przekażemy Twoje zgłoszenie odpowiednim firmom
 • Już wkrótce otrzymasz oferty, spośród których wybierzesz najlepszą dla siebie
Wyślij wiadomość zbiorczą
Zobacz wszystkie kategorie