Akustyka sali weselnej – sprawdź, zanim zarezewujesz

Akustyka sali weselnej – sprawdź, zanim zarezewujesz

Czasem długie i intensywne poszukiwania zespołu muzycznego na niewiele się zdadzą, jeśli akustyka sali weselnej jest słaba. To bardzo istotna kwestia, niestety często pomijana lub zauważana dopiero podczas przyjęcia.

W ostatnich latach powstało wiele nowych lokali, niestety tylko część z nich zapewnia komfort akustyczny. Najlepiej wypadają drewniane karczmy, ale dobra akustyka, jest w tym przypadku uzyskana zupełnie przypadkowo z racji zastosowanych materiałów – kamienia i drewna. Większość lokali proponuje wnętrza wykonane z glazury, płyt gipsowych, zacieranych na gładko tynków, szkła, marmuru itp., co nie sprzyja zespołom muzycznym grającym na żywo.

Muzyka to zło konieczne?

W wielu lokalach obsługę muzyczną traktuje się czasem jak zło konieczne. Miejsce do grania umieszcza się w kącie, pod schodami lub na jakimś pudle z desek, które dodatkowo potęguje słabą już akustykę. To niestety koszmar zespołów muzycznych, szczególnie tych grających na instrumentach.

Na niewiele zda się wtedy profesjonalny sprzęt muzyczny, lata nauki czy setki godzin pracy na materiałem. Przez złą akustykę wypowiedziane do mikrofonu słowa ulegają zniekształceniu, nie wspominając już o samej muzyce.

Koszmar zamiast przyjemności

Niestety zła akustyka jest problemem nie tylko dla muzyków, ale także samych gości. Kilka a nawet kilkanaście godzin spędzonych w huku nie należy do przyjemności, a co za tym idzie – ogólna ocena imprezy zawsze wypada gorzej niż w przypadku tej, która odbywa się w komfortowych warunkach.

Koniecznie sprawdź akustykę sali weselnej

Przed rezerwacją terminu, warto sprawdzić akustykę sali weselnej. Lokal powinien zagwarantować wszystkim – gościom i obsłudze – komfortowe warunki zabawy weselnej i pracy. Poproście więc właściciela obiektu o puszczenie głośnej muzyki – posłuchajcie, jak brzmi w różnych miejscach sali tanecznej – na parkiecie, przy stołach. Dobra akustyka znacząco poprawia brzmienie muzyki, komfort i zrozumienie, tego co się mówi do mikrofonu. Imprezy odbywające się na salach weselnych o dobrej akustyce, są bardzo udane, goście są bardziej zadowoleni z zespołu muzycznego i po prostu lepiej się bawią. Ten sam zespół, grający ten sam repertuar może na jednej sali zachwycić publiczność, a na innej wzbudzić jej niezadowolenie. Niestety dużą część pieniędzy zainwestowanych w dobry i drogi zespół muzyczny uznacie za wyrzucone w błoto, jeśli akustyka lokalu na przyjęcie weselne będzie niezadowalająca.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore