Atrakcje na wesele z umiarem – ile to już za dużo?

Atrakcje na wesele z umiarem – ile to już za dużo?

Atrakcje weselne to nie tylko przejaw aktualnych trendów ślubnych. Młodym Parom zależy na tym, by ich wesele zostało zapamiętane na długo. Czy jednak w pogoni za uatrakcyjnieniem przyjęcia weselnego nie popadają ze skrajności w skrajność i planują ich za dużo?

Co za dużo, to nie zdrowo

–  Często spotykam się ostatnio z nadmiarem atrakcji przygotowywanych przez Pary Młode na wesele. Sprawa fajna o ile ilość tych atrakcji jest rozsądna, nie rozbija scenariusza wesela na drobny mak – mówi DJ Darek. – Nie szykujcie pięciu prezentacji, sześciu podziękowań – medali, dyplomów, pucharów itd., bo to wesele i przede wszystkim Wasze święto.

W umiarze jest więc metoda. I nią Młode Pary powinny się kierować podczas planowania wesela i organizacji atrakcji na wesele. Bo o ile zamówienie usług animatora do zabaw z dziećmi wcale nie wpływa na zainteresowanie dorosłych pokazem tańca, tak zaplanowanie na jedną noc pokazu sztucznych ogni, iluzji, fotobudki, oczepin, dodatkowych zabaw proponowanych przez zespół muzyczny czy DJa może zmęczyć gości i odsunąć uwagę od Pary Młodej i charakteru przyjęcia, jakim jest wesele.

– Dobry DJ czy wodzirej potrafi zadbać o to, by wesele nie było nudne, więc pozwólcie mu pracować – radzi DJ Darek. Pamiętajcie też, że dla wielu gości wystarczającą atrakcją jest sam fakt wesela, możliwość uczestnictwa w tym ważnym dla Młodej Pary dniu i spotkanie długo niewidzianej rodziny czy znajomych.

Skromnie czy z przepychem?

Zgodnie z łacińskim powiedzeniem o gustach się nie dyskutuje. Jedni wolą małe spotkanie rodzinne po ceremonii zaślubin, inni z kolei przyjęcie stuosobowe do białego rana. Czas trwania wesela i miejsce, w którym jest organizowane oraz upodobania Młodej Pary i wiek gości wpływają na ilość i rodzaj atrakcji weselnych. A wybór jest ogromny, począwszy od subtelnych i efektownych lampionów wypuszczanych nocą, przez czekoladowe fontanny i pokazy iluzji lub tańca, po spektakularne widowiska z ogniem czy fajerwerkami. Na jakie atrakcje się zdecydować? Ile ich zamówić? I wreszcie – na jak długo?

– Od dłuższego czasu stałym elementem większości wesel są atrakcje przygotowane przez Pary Młode dla swoich gości. Wybór atrakcji i ich ilość zależy od samych narzeczonych, jednak od dłuższego czasu niezwykłą popularnością cieszą się: videobudka, fotobudka, pokaz barmański lub barista, który zaserwuje gościom aromatyczną kawę – mówi Marta Jasińska, wedding planner i właścicielka Manufaktury Ślubów, agencji organizującej śluby oraz wesela dla Par polskich i międzynarodowych.

Wesele ze smakiem i umiarem

Wielość zorganizowanych atrakcji na wesele wcale nie musi przekładać się na zadowolenie gości. Pamiętajcie, że przyszli na Wasze przyjęcie po to, by porozmawiać z Wami, rodziną i znajomymi oraz dobrze się bawić – potańczyć. Ciągłe absorbowanie ich uwagi kolejnymi widowiskami może przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego – będą czuli się znużeni i zmęczeni wielością rzeczy, na których muszą się skupić.

4.9/5 - (34)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore