3 wskazówki, jak dobrać odpowiedni biustonosz

3 wskazówki, jak dobrać odpowiedni biustonosz

3440

Dobór odpowiedniego biustonosza pod suknię ślubną to połowa sukcesu. Najczęściej nosimy nieodpowiednie biustonosze, ponieważ nie wiemy, jak je dobrać do naszej sylwetki i wielkości biustu. Szczególnie w dniu ślubu powinnyśmy zadbać o to, aby biustonosz był idealnie dopasowany.

3 wskazówki, jak dobrać odpowiedni biustonoszNajważniejsze dopasowanie

Odpowiedni, dobrze dobrany biustonosz to gwarancja lepszego wyglądu i dobrej postawy. Niepasujący stanik, to niestety źle leżąca suknia ślubna. Na co zwrócić uwagę przy doborze bielizny?

Oto najważniejsze wskazówki:

1. Ramiączka

Okrąglejsze Panie powinny unikać cienkich ramiączek, szersze mniej wbijają się w ciało i nie obciążają tak bardzo kręgosłupa. Ramiączka nie mogą być za luźne, lecz pamiętajmy, że to nie one utrzymują biust na właściwym miejscu – odpowiada za to obwód. Dobrze dobrany rozmiar obwodu powoduje, że ramiączka mogą być już zbędne, co szczególnie przydaje się przy sukniach ślubnych z odkrytymi ramionami.

2. Obwód

Dobór odpowiedniego obwodu biustonosza jest niezwykle istotny, bo to na nim opiera się ciężar piersi. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki masz obwód pod biustem, użyj taśmy krawieckiej. Ułóż ją na plecach na wysokości biustu i przeciągnij do przodu bezpośrednio pod piersi. Wypuść powietrze. Taśmę powinnaś ścisnąć dosyć mocno, bo tylko ciasny obwód stanika, dobrze utrzyma piersi. Rozmiar obwodu stanika zaokrąglony jest do dziesiątek lub piątek. Dlatego wynik z miarki powinnyśmy zawsze umniejszyć, tzn. jeśli wyszło 69 cm, to obwód biustonosza wynosi 65 cm; jeśli obwód ciała pod biustem wynosi 73 cm, to biustonosz z obwodem 70 cm będzie idealny. Dlaczego warto umniejszyć wynik? Bowiem stanik może pod wpływem naszych ruchów i użytkowania delikatnie się naciągnąć, wykonany jest przecież z materiału.

2. Miseczka

Dobrze dobrana miseczka nie powinna uciskać brodawki i okalać całą pierś od boku do mostka a karczek, czyli dolna część biustonosza, powinna gładko przylegać do klatki piersiowej. Jeśli wybieramy biustonosz z fiszbinem, pamiętajmy o tym, aby fiszbin był pod piersią i nie uciskał jej.

Pamiętajmy: biustonosz z poduszkami w czarodziejski sposób nie powiększy piersi. Poduszki niestety przygniatają pierś i sprawiają, że „wylewa się ona na boki lub ucieka ku górze”.

 

Idealnie dopasowany biustonosz powinien leżeć na kobiecie jak ulał, tak, aby czuła się w nim komfortowo. Dlatego warto zainwestować i dobrać odpowiedni model, bo taki z pewnością posłuży na długi czas. Ponadto poprawi wygląd sylwetki i wpłynie na naszą postawę.

KOMENTARZE: 3

 1. Niestety, ale renomowane salony wcale nie oznacaja, ze na pewno znajdziemy tam doświadczona brafiterke. Szczegolnie, jesli nasz biust odstaje troche od normy (ja mam np 70D i mimo, ze nie jest on niewiadomo jak „duzy, dziwny, itp” to ciezko jest mi cokolwiek dobrac). Osobiscie, ja swoja ulubiona Panie od biustonoszy znalazlam na targowisku. Polskie, dobrej jakosci biustonosze czasami leza zdecydowanie lepiej od tych z triumpha itp. Warto sie rozejrzec :)

 2. moim zdaniem najlepiej udać się do jakiegoś renomowanego i sprawdzonego salonu, w którym znajdziemy doświadczoną brafiterkę, wtedy na pewno będziemy zadowolone z efektów;)

 3. Do sukni ślubnej polecam Miss Triumph push up :)) Skromny, ale za to bardzo wygodny i ładnie podkreślający biust w sukniach z gorsetem. A Wy jakie macie zdanie?

Dodaj komentarz

 1. Administratorem zebranych danych osobowych jest Master4U Maciej Stypka z siedzibą w Katowicach (40-123), przy ul. Czerwińskiego 6 lok. 316, REGON 241080707, NIP 6342327026, kontakt: rodo@weselezklasa.pl
 2. Wyrażona zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie, bez żadnych negatywnych skutków oraz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych, którego dokonano przed jej cofnięciem.
 3. Cofnięcia zgody dokonać można dokonać przez wysłanie maila na adres bok@weselezklasa.pl
 4. Odbiorcami (procesorami powierzenia) Pani/Pana danych osobowych będą: podmioty zapewniające obsługę i utrzymanie Serwisu, tj. obsługę prawną, a w przypadku rozliczeń finansowych podmiot wykonujący usługę obsługi kadrowo – księgowej na rzecz Administratora Danych Osobowych oraz podmioty zapewniające obsługę informatyczną i podmioty będące właścicielami oprogramowania do profilowania, w tym podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wymiana danych osobowych z ww. podmiotami jest regulowana przez umowy powierzenia danych osobowych bądź zgodnie ze stosownymi regulaminami świadczeniem usług.
 5. Moje dane osobowe będą przechowywane do chwili cofnięcia zgody.
 6. Przysługują mi prawa do:
  • żądania od Administratora danych dostępu do moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych uzupełnienia, sprostowania moich danych osobowych;
  • żądania od Administratora danych usunięcia lub ograniczenia przetwarzania moich danych osobowych;
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania moich danych osobowych;
  • żądania przeniesienia moich danych osobowych;
 7. Ponadto zostałam/łem poinformowany/a, że przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do organu nadzoru to jest do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: GIODO).