3 wskazówki, jak dobrać odpowiedni biustonosz

3 wskazówki, jak dobrać odpowiedni biustonosz

Dobór odpowiedniego biustonosza pod suknię ślubną to połowa sukcesu. Najczęściej nosimy nieodpowiednie biustonosze, ponieważ nie wiemy, jak je dobrać do naszej sylwetki i wielkości biustu. Szczególnie w dniu ślubu powinnyśmy zadbać o to, aby biustonosz był idealnie dopasowany.

Najważniejsze dopasowanie

Odpowiedni, dobrze dobrany biustonosz to gwarancja lepszego wyglądu i dobrej postawy. Niepasujący stanik, to niestety źle leżąca suknia ślubna. Na co zwrócić uwagę przy doborze bielizny?

Oto najważniejsze wskazówki:

1. Ramiączka

Okrąglejsze Panie powinny unikać cienkich ramiączek, szersze mniej wbijają się w ciało i nie obciążają tak bardzo kręgosłupa. Ramiączka nie mogą być za luźne, lecz pamiętajmy, że to nie one utrzymują biust na właściwym miejscu – odpowiada za to obwód. Dobrze dobrany rozmiar obwodu powoduje, że ramiączka mogą być już zbędne, co szczególnie przydaje się przy sukniach ślubnych z odkrytymi ramionami.

2. Obwód

Dobór odpowiedniego obwodu biustonosza jest niezwykle istotny, bo to na nim opiera się ciężar piersi. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki masz obwód pod biustem, użyj taśmy krawieckiej. Ułóż ją na plecach na wysokości biustu i przeciągnij do przodu bezpośrednio pod piersi. Wypuść powietrze. Taśmę powinnaś ścisnąć dosyć mocno, bo tylko ciasny obwód stanika, dobrze utrzyma piersi. Rozmiar obwodu stanika zaokrąglony jest do dziesiątek lub piątek. Dlatego wynik z miarki powinnyśmy zawsze umniejszyć, tzn. jeśli wyszło 69 cm, to obwód biustonosza wynosi 65 cm; jeśli obwód ciała pod biustem wynosi 73 cm, to biustonosz z obwodem 70 cm będzie idealny. Dlaczego warto umniejszyć wynik? Bowiem stanik może pod wpływem naszych ruchów i użytkowania delikatnie się naciągnąć, wykonany jest przecież z materiału.

2. Miseczka

Dobrze dobrana miseczka nie powinna uciskać brodawki i okalać całą pierś od boku do mostka a karczek, czyli dolna część biustonosza, powinna gładko przylegać do klatki piersiowej. Jeśli wybieramy biustonosz z fiszbinem, pamiętajmy o tym, aby fiszbin był pod piersią i nie uciskał jej.

Pamiętajmy: biustonosz z poduszkami w czarodziejski sposób nie powiększy piersi. Poduszki niestety przygniatają pierś i sprawiają, że „wylewa się ona na boki lub ucieka ku górze”.

Idealnie dopasowany biustonosz powinien leżeć na kobiecie jak ulał, tak, aby czuła się w nim komfortowo. Dlatego warto zainwestować i dobrać odpowiedni model, bo taki z pewnością posłuży na długi czas. Ponadto poprawi wygląd sylwetki i wpłynie na naszą postawę.

4.8/5 - (30)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore