Bollywood Dance na wieczór panieński

Bollywood Dance na wieczór panieński

Niezapomniany i wyjątkowy. Taki powinien być wieczór panieński. Dlatego coraz chętniej kobiety decydują się na wyjątkową i niezapomnianą zabawę. Jak wygląda wieczór panieński w stylu Bollywood?

Coraz częściej i coraz chętniej sięgamy po rozwiązania oryginalne i egzotyczne. Niewątpliwie wieczór panieński należy do okazji, na których możemy pozwolić sobie na szaloną i niespotykaną zabawę. Nauka zmysłowego tańca, tajemnicza sceneria i wyjątkowy strój indyjskiej księżniczki – to tylko delikatna odsłona tego, co podczas wieczoru w stylu Bollywood może się wydarzyć.

Panna młoda jako indyjska księżniczka

Magdalena Pastuszko, tancerka i właścicielka Dance&Fashion, z tańcem związana od ponad 20 lat, nie ukrywa, że uczestniczki imprezy chętnie angażują się w zabawę, bowiem nie dość, że sprawia ona wiele radości to panie maja okazję nauczyć się zmysłowych ruchów ciała:

– Wieczór panieński w stylu Bollywood to impreza, na której Panna Młoda przeniesie się w magiczny kraj Orientu. Tę część imprezy rozpoczyna przygotowanie przyszłej mężatki – przeobrażenie jej w indyjską księżniczkę – opisuje pani Magdalena i podkreśla, że przebieg zabawy powinien być dla bohaterki wieczoru niespodzianką, dlatego często zawiązuje się jej oczy, by w niepewności czekała na to, co wydarzy się za chwilę: – W tym czasie jej koleżanki przebierają ją w oryginalną indyjską kreację. Na jej głowę, dłonie i nogi zakładamy orientalną biżuterię. Dopiero tak przygotowana Panna Młoda może obejrzeć się w lustrze i pokazać uczestniczkom zabawy.

Bollywood Dance na wieczór panieński
fot. Magdalena Pastuszko

Taniec brzucha na wieczór – czyli zabawa w stylu Belly Dance

Wieczór panieński w stylu Belly Dance wygląda podobnie, jednak strój dla Panny Młodej różni się od indyjskiego – jest bardziej skąpy. Natomiast uczestniczki wieczoru zakładają orientalne chusty.

Belly Dance, inaczej taniec brzucha, a profesjonalnie: taniec orientalny to przede wszystkim zmysłowe, zarówno delikatne jak i szybkie, rytmiczne ruchy bioder, klatki piersiowej, rąk. Może być on tańczony z różnymi rekwizytami, np. z woalem – wyjaśnia instruktorka tańca.

Clou programu – Bollywood Dance dla pań

Głównym punktem programu jest lekcja Bollywood Dance – indyjskiego tańca filmowego.

Bollywood Dance to połączenie zmysłowych, kobiecych ruchów bioder z elementami tradycyjnych tańców indyjskich oraz stylów nowoczesnych. Lekcję rozpoczyna krótka rozgrzewka a następnie uczymy się prostej i efektownej choreografii w stylu Bollywood. Całość wieńczy wspólny pokaz końcowy (lub samej Panny Młodej z instruktorką) oraz sesja zdjęciowa – mówi Magdalena Pastuszko.

Bollywood Dance na wieczór panieński
fot. Magdalena Pastuszko

Miejsce wieczoru wybierają organizatorki (świadkowa, przyjaciółka), ale dobrze jest skonsultować je z instruktorką. Dlaczego? Bo charakter wieczoru wymusza odpowiednią scenerię, dlatego ważne jest, by także miejsce było orientalne, zapewniało odpowiednią ilość miejsca. Może to być indyjska restauracja, klub, orientalna sala taneczna np. w szkole tańca. Być może będzie można wtedy wykorzystać dekoracje indyjskie czy kadzidełka, które dodadzą odpowiedniej atmosfery, a wieczór bez wątpienia będzie niezapomniany dla przyszłej Panny Młodej i jej przyjaciółek.

4.5/5 - (12)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore