• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Bukiet ślubny z broszek – nowy trend w stylizacji

Redakcja
Bukiet ślubny z broszek – nowy trend w stylizacji

Broszkobukiet, czyli bukiet ślubny z broszek i biżuterii to nowy trend, który zawładnął sercami Panien Młodych w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie, a teraz wkrada się w polskie stylizacje ślubno-weselne.

Broszkobukiet – co to takiego?

Doskonale znamy bukiety ślubne z kwiatów. Mogą mieć przeróżne kształty: klasyczne, boa, mufki, wianki, berła, tuby oraz składać się z przeróżnych kwiatów. Alternatywą dla nich stały się broszkobukiety, które mają te same kształty, ale kwiaty zastąpiono w nich… biżuterią, a przede wszystkim broszkami.

Po raz pierwszy zostały stworzone przez Amandę Jane Heer i stanowią idealne rozwiązanie dla Panien Młodych, które stawiają na niecodzienność i kreatywność. Broszkobukiety zyskały popularność najpierw w USA, a dziś spotkać możemy je już na każdym kontynencie.

Zalety broszkobukietu?

Bukiet ślubny to przepiękna dekoracja. Dziewczyny wybierają broszkobukiety z różnych powodów. Jedne stawiają na ich nowatorski wygląd, inne widzą w nich świetne dopasowanie do konkretnej stylistyki przyjęcia weselnego, jeszcze inne nie lubią bądź są uczulone na żywe kwiaty, a kolejne po prostu uwielbiają biżuterię, w zgodzie ze słowami Marylin Monroe, że to brylanty są najlepszym przyjacielem kobiety.
Broszkobukiety to małe dzieła sztuki. Nie można odmówić im elegancji, klasy i odrobiny pozytywnego szaleństwa. Broszkobukiety wykonane z dobrych jakościowo materiałów niewątpliwie przykuwają wzrok każdego, ponadto stanowią pamiątkę na długie lata.

Tradycja i nowoczesność

Panny Młode, które cenią sobie tradycję a jednocześnie chcą zaskoczyć czymś ekstrawaganckim, często wybierają broszkobukiet jako drugi bukiet. Wtedy podczas ceremonii ślubnej ich wizerunek udoskonala wiązanka z żywych kwiatów, natomiast do restauracji wstępują już z wiązką biżuterii w dłoniach. Taki bukiet idealnie sprawdza się także podczas sesji ślubnych, nie więdnie, a co najważniejsze dodaje charakteru każdej Pannie Młodej.

Wykonanie broszkobukietu

Bukiet z broszek można wykonać samemu, o ile czujemy się na siłach i mamy dostęp do naprawdę dobrej jakościowo biżuterii. Jeśli nie, warto powierzyć taką usługę jednej z kilku firm na polskim rynku, które zajmują się bukietami z broszek. Nietypowe bukiety można także zamówić indywidualnie. W ofertach firm znaleźć możecie także dodatkowe bukieciki dla druhny czy butonierkę dla Pana Młodego dobraną idealnie pod broszkobukiet Panny Młodej.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu