• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Bukiet ślubny z broszek – nowy trend w stylizacji

Bukiet ślubny z broszek – nowy trend w stylizacji

Broszkobukiet, czyli bukiet ślubny z broszek i biżuterii to nowy trend, który zawładnął sercami Panien Młodych w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie, a teraz wkrada się w polskie stylizacje ślubno-weselne.

Broszkobukiet – co to takiego?

Doskonale znamy bukiety ślubne z kwiatów. Mogą mieć przeróżne kształty: klasyczne, boa, mufki, wianki, berła, tuby oraz składać się z przeróżnych kwiatów. Alternatywą dla nich stały się broszkobukiety, które mają te same kształty, ale kwiaty zastąpiono w nich… biżuterią, a przede wszystkim broszkami.

Po raz pierwszy zostały stworzone przez Amandę Jane Heer i stanowią idealne rozwiązanie dla Panien Młodych, które stawiają na niecodzienność i kreatywność. Broszkobukiety zyskały popularność najpierw w USA, a dziś spotkać możemy je już na każdym kontynencie.

Zalety broszkobukietu?

Bukiet ślubny to przepiękna dekoracja. Dziewczyny wybierają broszkobukiety z różnych powodów. Jedne stawiają na ich nowatorski wygląd, inne widzą w nich świetne dopasowanie do konkretnej stylistyki przyjęcia weselnego, jeszcze inne nie lubią bądź są uczulone na żywe kwiaty, a kolejne po prostu uwielbiają biżuterię, w zgodzie ze słowami Marylin Monroe, że to brylanty są najlepszym przyjacielem kobiety.
Broszkobukiety to małe dzieła sztuki. Nie można odmówić im elegancji, klasy i odrobiny pozytywnego szaleństwa. Broszkobukiety wykonane z dobrych jakościowo materiałów niewątpliwie przykuwają wzrok każdego, ponadto stanowią pamiątkę na długie lata.

Tradycja i nowoczesność

Panny Młode, które cenią sobie tradycję a jednocześnie chcą zaskoczyć czymś ekstrawaganckim, często wybierają broszkobukiet jako drugi bukiet. Wtedy podczas ceremonii ślubnej ich wizerunek udoskonala wiązanka z żywych kwiatów, natomiast do restauracji wstępują już z wiązką biżuterii w dłoniach. Taki bukiet idealnie sprawdza się także podczas sesji ślubnych, nie więdnie, a co najważniejsze dodaje charakteru każdej Pannie Młodej.

Wykonanie broszkobukietu

Bukiet z broszek można wykonać samemu, o ile czujemy się na siłach i mamy dostęp do naprawdę dobrej jakościowo biżuterii. Jeśli nie, warto powierzyć taką usługę jednej z kilku firm na polskim rynku, które zajmują się bukietami z broszek. Nietypowe bukiety można także zamówić indywidualnie. W ofertach firm znaleźć możecie także dodatkowe bukieciki dla druhny czy butonierkę dla Pana Młodego dobraną idealnie pod broszkobukiet Panny Młodej.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu