• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Bukiety ślubne z frezji – jakie kwiaty do nich dobrać i ile kosztują?

Bukiety ślubne z frezji – jakie kwiaty do nich dobrać i ile kosztują?

Bukiet ślubny to piękny dodatek do stylizacji panny młodej. Zazwyczaj dobrany jest nie tylko do pozostałych dekoracji, ale także do stylu i motywu całego ślubu i wesela. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały bukiety ślubne z frezji. Czym charakteryzują się te kwiaty i w jakich kolorach można je spotkać?

Wybierając bukiet ślubny, warto zwrócić uwagę na przykład na dekoracje sali weselnej czy dekoracje kościoła. Jeśli zależy wam na tym, aby kwiaty, które pojawią się w bukiecie, również ozdobiły ściankę za parą młodą czy wejście na salę, zapytajcie przede wszystkim o ich cenę i o to, czy są wystarczająco wytrzymałe. Od tych dwóch informacji uzależnijcie swoją decyzję, jeśli chcecie, aby koszty nie były zbyt wysokie, a jakość była na jak najwyższym poziomie. 

Wśród popularnych w ostatnich sezonach bukietów z pewnością znaleźć można bukiety ślubne z frezji. Czy kwiaty te nadają się na tego typu wiązanki? Jak prezentują się z różnego rodzaju dodatkami? 

Bukiety ślubne z frezji  – symbolika i znaczenie kwiatów

W minionych latach frezje, podobnie jak goździki, kojarzone były z czasami PRL-u, przez co niewiele panien młodych zwracało na nie uwagę. Na szczęście obecnie kwiaty te powróciły do łask i na nowo dostrzeżono ich urok i czar. Co więcej, frezje to kwiaty, które idealnie nadają się do flirtu i miłosnych uniesień. 

Według ekspertów podarowanie komuś frezji to wyraz szacunku i uznania. Frezje to również znak tego, że miło nam z kimś przebywać, ponieważ czujemy się wtedy szczęśliwi. Frezje traktowane są również jako zaproszenie do flirtu, choć to może różnić się w zależności od koloru kwiatu. Bukiety ślubne z frezji mogą mieć zatem różne znaczenie, szczególnie jeśli zmieszamy ze sobą kolory:

  • białe frezje – delikatność, tylko z Tobą;
  • czerwone frezje – chcę z Tobą spędzać czas;
  • liliowe frezje – onieśmielasz mnie; 
  • różowe frezje – czuję chęć na flirt, jestem rozmarzona. 

Frezje można spotkać również w wielu innych odcieniach, na przykład fiolecie, w odcieniu pomarańczowym czy w kolorze fuksjowym. 

Bukiet ślubny z frezji
Unsplash

Zobacz także: Klasyczny bukiet dla świadkowej, a może nowoczesny korsarz? O czym pamiętać, wybierając kwiatowy dodatek dla druhny?

Bukiety ślubne z frezji – z różami, eustomą i goździkami

Jeśli podobają się wam frezje, jednak nie jesteście przekonane, czy bukiet bez dodatku innych kwiatów będzie wystarczająco piękny, zawsze możecie dobrać do frezji współgrające z nią rośliny. Wśród najczęściej spotykanych kompozycji pojawiają się między innymi: róże, eustoma i wspominane już wcześniej goździki. Frezje z pewnością pasują do wesela w stylu boho, jednak inne style weselne również komponują się z tego typu kwiatami. 

Do frezji warto również dobrać jakieś zielone dodatki, gałązki, które wypełnią bukiet ślubny i sprawią, że stanie się on bardziej obszerny. Najczęściej do bukietów dodaje się gałązki eukaliptusa, listki beniamina czy różnego rodzaju liście trawy, na przykład liście paproci. 

Bukiety ślubne z frezji
Unsplash

Zobacz także: Dekoracja kościoła na ślub – jak upiększyć kościół przed ceremonią? Trendy i inspiracje!

Cena bukietów ślubnych z frezji

Zazwyczaj bukiety ślubne kosztują nieco więcej niż standardowy bukiet, który zamawia się z okazji urodzin czy imienin. Bukiety ślubne z frezji można zamówić już od 120 złotych, jednak ich cena zależy od tego, czy chcemy dodać jeszcze jakieś kwiaty i oczywiście od tego, jak duża będzie to wiązanka. 

Jeśli jednak chcecie zaoszczędzić na bukiecie ślubnym, możecie zrobić go same. Paczka frezji na giełdzie kwiatowej kosztuje około 20 złotych, do tego należy jednak dokupić dodatki, takie jak wstążka (około 7 złotych) czy na przykład gałązki eukaliptusa (około 15 złotych za paczkę). W ten sposób nie tylko zaoszczędzicie, ale także będziecie miały wpływ na to, jak ostatecznie będzie wyglądał wasz bukiet. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu