Bullet journal – połącz piękne z pożytecznym i bądź mistrzynią planowania we wspaniałym stylu!

Bullet journal – połącz piękne z pożytecznym i bądź mistrzynią planowania we wspaniałym stylu!

Uwielbiasz robótki ręczne, kolorowanki, wyklejanki? W szkole nie mogłaś się doczekać zajęć praktyczno-technicznych, plastyki czy sztuki? Prezenty zawsze wykonujesz własnoręcznie, a do tego jesteś mistrzynią planowania? Jeśli tak, Bullet journal jest idealnym zajęciem dla ciebie! Jeśli widząc bullet journal, „co to?” – to pierwsza twoja myśl, już za chwilę poznasz z czym to się je!

Aplikacja wesele z klasą

Niezależnie od tego, czy szykuje ci się właśnie remont mieszkania, czy też przez tobą organizacja wesela, wszystkie kroki będą przyjemniejsze i łatwiejsze, jeśli będziesz miała dobry plan. A jeżeli do tego wszystkiego dodasz znakomitą zabawę połączoną z pasją do malowania, kolorowania i wyklejania, będzie to plan idealny! Jak zacząć? To proste!

Zacznij efektywnie planować w bullet journal. Co to takiego?

Sztuka dobrego planowania jest podstawą sukcesu przedsięwzięcia. Cele krótko i długookresowe, harmonogramy, wykresy, to rzeczywistość w szkole i w pracy większości z nas. Efektywne planowanie jest również niezwykle ważne w domu. Robisz to codziennie zastanawiając się, czego brakuje w twojej lodówce, co włożysz na piątkową imprezę czy może, jak zacząć ćwiczyć, by zgubić zbędne kilogramy. Skuteczne planowanie jest również bardzo ważne przy organizacji dużego przedsięwzięcia, jakim jest ślub i wesele albo też impreza rodzinna lub urodziny twojego dziecka dla znajomych z przedszkola.

Zacznijmy jednak od początku, czyli od wyjaśnienia podstawowych pojęć. Jeśli nigdy nie spotkałaś się z tą nazwą, to wcale nie znaczy, że nie umiesz tego zrobić! Bullet journal – co to właściwie jest, myślisz… Jeśli jednak dodasz do bullet journal “zeszyt”, sprawa zaczyna się powoli wyjaśniać. A zatem bullet journal, w skrócie (BuJo), to sposób organizacji notatek, planów, terminów, harmonogramów offline. W dobie smartfonów, komputerów, zeszyt, bloczek lub kalendarz jest niezwykłą analogową odskocznią. Pomysłodawcą takiego sposobu planowania jest Ryder Carroll – pisarz New York Timesa, projektant cyfrowych rozwiązań i wynalazca papierowej metody planowania. Wiesz już, widząc nazwę bullet journal, co to takiego, pozostaje więc odpowiedź na pytanie, jak zrobić bullet journal – bez wątpienia najlepsze zeszyty do planowania są robione własnoręcznie, a zatem diy bullet journal! Zobacz, jak zrobić najlepszy zeszyt do planowania!

bullet journal
Unsplash

Zobacz także: Cytaty o szczęściu w miłości, życiu prywatnym i zawodowym

Zeszyt do bullet journal to podstawa!

Podstawą, niemalże makietą bullet journal, jest zeszyt do planowania. To w nim zamieszczasz wszystkie swoje notatki, harmonogramy, plany dnia, listy zadań, tzw. “to do lists”. Zeszyty do bullet journal są absolutnie zachwycające. Mogą być z papierową, utwardzoną okładką albo też z drewnianą. Mają w środku piękne kartki, na których z łatwością umieścisz wszystkie ważne informacje w jednym miejscu. Często dołączane są do nich w zestawie kolorowe mazaki i naklejki, dzięki którym planowanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Każdorazowo sięgając do zeszytu i do planu będzie on cieszył twoje oko 🙂

Przed tobą wyzwanie pt. „Jak zorganizować wesele„? Zeszyt do bullet journal doskonale sprawdzi się jako planer ślubny. W swoim wymarzonym notesie do planowania możesz krok po kroku zamieścić kolejne punkty do zrobienia, w tym listę gości, etapy przystrojenia sali, zakup niezbędnych materiałów i elementów garderoby, przygotowanie atrakcji i wiele, wiele innych. Oczywiście w zeszycie ślubnym dodać zapiski dotyczące nie tylko ślubu i wesela, ale także plan na wasz miesiąc miodowy!

Planowanie w bullet journal – jak zacząć?

Jeśli dalej zastanawiasz się widząc bullet journal – co to właściwie jest – najlepszym wyjaśnieniem będzie, jeśli zobaczysz to w praktyce, a zatem bullet journal – jak zacząć planowanie? Szybko zobaczysz, że ten papierowy design przyniesie ci wiele frajdy i radości. Kolorowanie obrazków, pisanie tytułów pięknymi czcionkami – cienkopisem, mazakiem, a może kredką? To ty decydujesz, jak będzie wyglądał twój wymarzony bullet journal! Od czego zacząć? Oczywiście od zakupu odpowiedniego zeszytu lub notatnika. Może być na kółkach, klejony, z miękką lub sztywną okładką. Przydadzą się też kolorowe karteczki samoprzylepne, naklejki i wiele innych akcesoriów papierniczych np. brokat w kleju czy ulubione farbki plakatowe! Będziesz zaskoczona, ile radości przyniesie ci takie właśnie planowanie!

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w przygotowaniu bullet journal jest wybranie odpowiedniej koncepcji na to, jak ma wyglądać ten wymarzony zeszyt. Jeśli zdecydujesz się na motyw kwiatowy, możesz ozdobić wszystkie swoje kartki kwiatuszkami lub też samodzielnie je namalować. Szykując bullet journal ślubny ozdób każdą kartkę serduszkami lub obrączkami. Niezwykle ważna będzie okładka i pierwsza strona, która od razu wskaże jakiego tematu dotyczy bullet journal. Oczywiście możesz zdecydować się również na styl nieco eklektyczny i pomieszać różne wątki i motywy. Wszystko zależy od tego, jak chcesz podejść do swojego planowania.

bullet journal
Unsplash

Zobacz także: Jak nauczyć się tańczyć? Pozytywne nastawienie i dobre chęci to podstawa!

Bądź w trendach diy – bullet journal zrobisz samodzielnie!

Zeszyt bullet journal tworzysz w dużej mierze samodzielnie, wypełniając go treściami, schematami, planami, rysunkami oraz ilustracjami. Możesz jednak wykonać taki zeszyt sama zupełnie od podstaw! Jak to zrobić? Wystarczy, że zakupisz zeszyt z ładną okładką i powklejasz w nim różnego rodzaju schematy, linie oraz pozycje do planowania. Jeśli chcesz, by był wyjątkowy, zamów go ze specjalną personalizowaną okładką, np. na aukcjach internetowych. Wtedy będziesz mieć pewność, że drugiego takiego nie ma na świecie! 🙂

Bullet journal nie musi mieć formy zeszytu. Może to być segregator z powpinanymi kartkami, z których każda przedstawia kolejny etap prac lub wątek dotyczący planowania. Najczęściej bullet journal jest również pewnego rodzaju kalendarzem, w którym zapisujesz plany i zadania na kolejne dni. Jedna kartka z zeszytu lub segregatora może zatem odpowiadać jednemu tygodniowi czy miesiącowi – w zależności od tego, jaka jest rozpiętość planowania w czasie. W bullet journal wykonanym samodzielnie najważniejsze jest to, że możesz zdecydować, w jaki sposób najlepiej będzie ci zaplanować pewne zadania. Nie musisz trzymać się ram narzuconych przez wydawnictwo!

Podsumowując, bullet journal to nowe podejście do planowania. Wykorzystuje nasze zdolności manualne i w przyjaznej formie sprawia, że łatwiej jest opanować wiele spraw towarzyszących nam każdego dnia oraz w przygotowaniach do wielkich uroczystości. Planowanie jest ważną częścią codziennego dnia. Bez niego ciężko jest poukładać pewne sprawy i przygotować się do ważnych wydarzeń. Co zrobić, aby planowanie było przyjemne? Zacznij planować w bullet journal – co to takiego? – w skrócie doskonała forma planowania, która łączy przyjemne z pożytecznym – nie zwlekaj, wiesz już jak wspaniały jest bullet journal, jak zrobić samemu lub jaki kupić zeszyt do bullet journal! Jeśli czujesz, że tak będzie najlepiej, wykonaj samodzielnie jedyny w swoim rodzaju bullet journal! Udanego planowania w doskonałym stylu! 🙂

4.7/5 - (44)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore