• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Cechy idealnej żony, czyli kogo szukają faceci?

Redakcja
Cechy idealnej żony, czyli kogo szukają faceci?

Dlaczego
niektórzy ludzie nas lubią, a inni już nie? Co decyduje o wyborze
partnera? Gdy dziewczyny od najmłodszych lat marzą o tym, aby wyjść
za mąż oraz o weselu, większość mężczyzn w ogóle nie spieszy
do ołtarza. Skoro tak długo wybierają, to z
jaką kobietą mężczyźni pragnąć stanąć na ślubnym kobiercu?
Oto cechy żony idealnej.

Różnica
między mężczyznami a kobietami

Każdy człowiek bez względu na płeć i orientację seksualną szuka swojej drugiej połówki. Zazwyczaj, odpowiadając na pytanie, w jaki sposób dochodzi do wyboru, ludzie wzruszają ramionami i mówią: „To chemia”.

Kryteria wyboru kobiety czy mężczyzny na przyszłego współmałżonka są różne. Często kobiety obraz przyszłego męża określają tak: on musi być przystojny, wykształcony, blond włosy, lubić sport… itd. Mężczyźni z kolei mają inne zdanie: żona NIE MOŻE być zazdrosna, zaniedbana, wulgarna, narzucająca się…

Liczne badania potwierdzają, że dla kobiet status społeczno-ekonomiczny potencjalnego partnera jest znacznie ważniejszy, niż dla mężczyzn. Podświadomie one już myślą o tym, czy On będzie w stanie utrzymać rodzinę. Potwierdza to też inny fakt, że coraz mniej kobiet, oceniając mężczyznę, zastanawia się, jak zdrowe będą ich dzieci. Mężczyźni z kolei często podkreślają na odwrót: przyszła żona musi mieć dobry materiał genetyczny i zdolność do posiadania potomstwa.

W zasadzie, jeżeli wykluczyć status społeczny i genetyczne zdolności, według wszystkich innych kryteriów, kobiety są bardziej wymagające niż mężczyźni. Jest to temat rzeka. Różnica tylko w tym, że według tradycji, to mężczyzna prosi o rękę kobiety. Tym samym, może to powodować oczekiwania względem oświadczyn, według stereotypów, u każdej niezamężnej kobiety. A szczerze mówiąc, kto lubi czekać lub żyć w oczekiwaniu? Dlatego warto zastanowić się nad pytaniem: skoro tak długo wybierają, to z jaką kobietą mężczyźni pragną stanąć na ślubnym kobiercu? Oto kilka wybranych cech, które są postrzegane jako szczególnie pożądane.

Moc
tkwi w kobiecie

1. Wyrozumiała

Ona rozumie wybranka we wszystkim i wspiera go. Toleruje jego wady i nie próbuje ich zmienić. Ona daję osobistą przestrzeń i nie krytykuje. Nie wydzwania i nie denerwuje się, gdy on nie spędza z nią każdego wieczoru. Spokojnie rozwiązuje konflikty.

Zdjęcie: Unsplash

2.
Mądra

Nie chodzi o to, by potrafiła szybko rozwiązać zadanie matematyczne, czy mieć na swoim koncie doktorat z chemii stosowanej. Ważne jest, by miała coś ciekawego do powiedzenia. Aby było z nią o czym rozmawiać.

3.
Urocza i kobieca

Śliczna i zadbana. Jest delikatna. Doradza, ale nie odbiera mu roli „samca alfa”. Będzie cieszyć się z jego życiowych osiągnięć i nie będzie z nim konkurować.

4.
Opiekuńcza, czyli podobieństwo do mamy

On zawsze musi wiedzieć, że troska, miłe słowa, dobry obiad oraz ciepła atmosfera czekają na niego w domu.

5.
Lojalna

Kobieta,
która umie wybaczyć innym. Przebaczenie
jest podstawą zdrowego związku. Zdarzy się, że mężczyzna
nieumyślnie zrani swoją wybrankę i będzie potrzebować, aby mu
wybaczyła.

Zdjęcie: Unsplash

6.
Namiętna

Gdy kobieta jest namiętna nie tylko w sypialni, ale ma namiętność do pasji i życia.

7.
Dobra

Kobieta, która nie odwróci się plecami. Która zawsze zmodyfikuje swoje plany dla innych. Ma dobre i otwarte serce nie tylko do najbliższych, ale i tych potrzebujących.

8.
Pracowita

Mężczyźni cenią, gdy kobieta nie boi się pracy i pragnie rozwijać ścieżkę zawodową. Oznacza to, że szuka partnera i drugiej połówki, a nie męża, który ją będzie utrzymywać.

9.
Ma własne życie

Posiada własną przestrzeń i życie prywatne. Ma hobby i zainteresowania. Ciągle się rozwija. Tryska świetnym humorem, promienieje dobrą energią i – oczywiście – widzi, że szklanka jest do połowy pełna, nie pusta.

10.
Ona ma TO COŚ

Wyznacznikiem tej cechy jest męskie serce. To cecha trudna do zdefiniowania i jest mocno indywidualna. Czasami jest główną cechą w zrozumieniu, że to TA JEDYNA.

Czy
coś robię nie tak?

To nie znaczy, że kobieta musi wbrew sobie postępować zgodnie z tymi cechami. Kobieta musi przede wszystkim być w harmonii z samą sobą. Wszyscy mamy wady. Pozwól swojemu wybrankowi zobaczyć Cię z każdej strony. Ty też przyjrzyj się jemu.

I pamiętaj, chociaż rola żony i męża jest jedną z najważniejszych w życiu, to zarazem jedną z najcięższych i wymagających nieustannej pracy.

Zdjęcie: Unsplash

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel

Autor: Viktoriia Metelska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu