• Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą
  • Wesele z Klasą

Chcesz się oświadczyć? Zobacz, jak zorganizować perfekcyjne zaręczyny

Chcesz się oświadczyć? Zobacz, jak zorganizować perfekcyjne zaręczyny

O tym dniu marzy większość zakochanych kobiet i mężczyzn, którzy na wieczność chcą połączyć swoje losy. Mowa oczywiście o zaręczynach, które są pierwszym krokiem prowadzącym do ślubu cywilnego, ślubu kościelnego lub ślubu konkordatowego. To właśnie od tej magicznej chwili zaczyna się historia każdej pary, która chce stworzyć szczęśliwe i trwałe małżeństwo.

Zorganizowanie zaręczyn zwykle ciąży na przyszłym panu młodym, który musi wszystko zaplanować, znaleźć pierścionek zaręczynowy, wybrać jego rozmiar i ułożyć sobie odpowiednią przemowę. Każdy przyszły narzeczony zadaje sobie również pytanie: na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. Choć może wydawać się to nieco przerażające – wspomnienia z tych momentów na zawsze pozostaną w sercach zakochanych. Od czego zacząć przygotowania do zaręczyn?

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać i jak dobrać jego rozmiar?

Jeśli tylko nie ogranicza nas budżet, na rynku można wybierać spośród tysięcy pierścionków zaręczynowych. Złote, srebrne, duże i małe. To, jaki pierścionek zaręczynowy wybierzesz dla swojej ukochanej, zależy tylko od ciebie. Warto oczywiście nieco wcześniej przyjrzeć się biżuterii, którą zazwyczaj nosi przyszła żona. Dobrze jest dowiedzieć się, czy lubi srebro, żółte złoto, białe złoto, a może wybiera złoto w różowym odcieniu.

W pierścionku ważny jest również kamień. Najczęściej panowie decydują się na brylant, czyli oszlifowany diament. Jednak coraz popularniejsze stają się również pierścionki z rubinem czy szmaragdem. Jeśli twoja ukochana zazwyczaj wybiera klasyczną biżuterię, warto zdecydować się na pierścionek utrzymany także w tym stylu.

Co ważne, pierścionek zaręczynowy nie musi być drogi, aby podbił serce dziewczyny. Przede wszystkim bowiem liczy się to, co sobą reprezentuje, i uczucie, którym się darzycie.

Zakochana para podczas zaręczyn
Unsplash

Zobacz także: Szukasz jubilera? Tutaj znajdziesz najlepszych specjalistów

Co jeszcze może rodzić trudności? Oczywiście rozmiary pierścionków zaręczynowych przysparzają kłopotów niejednemu mężczyźnie. Trudno zmierzyć palec ukochanej, nie zawsze uda się również ocenić jego obwód „na oko”.

Co zatem zrobić, aby zaręczyny przebiegły bezproblemowo i pierścionek nie okazał się za duży lub mały? Jak ocenić rozmiar palca ukochanej?

W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy np. siostry, mamy czy przyjaciółki dziewczyny, które mogą wiedzieć w tym temacie nieco więcej. Oczywiście istnieje zawsze opcja zabrania ze sobą jednego pierścionka, który ukochana nosi na co dzień. Na tej podstawie jubiler określi, jaki rozmiar będzie idealny.   

Pomysł na zaręczyny jak z bajki

Każdy mężczyzna chce, aby zaręczyny, które zaplanował, były jedyne w swoim rodzaju. Właśnie dlatego dużo wcześniej obmyśla plan bądź poszukuje inspiracji. Jak zorganizować zaręczyny? Kiedy i gdzie się oświadczyć? Planów może być wiele, jednak najlepiej dostosować je do waszych upodobań i charakterów. Jeśli twoja dziewczyna jest nieśmiała, nie oświadczaj się w obecności całej rodziny bądź wśród tłumu. Jeśli natomiast lubi sytuacje ekstremalne, zafunduj jej tego dnia lot balonem lub skok ze spadochronem, a kiedy już na nowo wasze nogi dotkną ziemi – podaruj wymarzony pierścionek zaręczynowy.

Zaręczyny można zorganizować nad morzem, w górach lub tam, gdzie po raz pierwszy się spotkaliście. Znakomitym miejscem na oświadczyny jest również dom, szczególnie jeśli już przed ślubem mieszkacie razem i możecie cały dzień spędzić tylko we dwoje. Jaki będzie twój pomysł na zaręczyny?

Unsplash

Zobacz także: Te miejsca na zaręczyny to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Zaręczyny – co powiedzieć ukochanej?

Co powiedzieć ukochanej podczas zaręczyn? Czy warto spisać sobie wszystkie myśli i wygłosić przemowę? To oczywiście zależy wyłącznie od tego, czy lubicie celebrować tak podniosłe chwile, czy może jednak bardziej w waszym stylu jest zrobić to spokojniej, z prostym pytaniem: „wyjdziesz za mnie?” i szczerym: „kocham cię”.

Oba wyjścia są tak samo dobre i bez dwóch zdań żadna kobieta nie będzie narzekała na którykolwiek z nich.

Jeśli jednak nie wiesz do końca, co powiedzieć, a chciałbyś, aby wybrzmiało coś więcej niż to pytanie – sięgnij do wspomnień. Powiedz jej, jak czułeś się, kiedy po raz pierwszy ją zobaczyłeś, pocałowałeś, dotknąłeś. Wyznaj, jak widzisz waszą przyszłość i jak się czujesz, kiedy nie ma jej obok. Każda kobieta choć raz chciałaby coś takiego usłyszeć od swojego mężczyzny.

Oceń artykuł

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet