Ciekawe miejsca w Katowicach na sesję ślubną i romantyczną randkę!

Ciekawe miejsca w Katowicach na sesję ślubną i romantyczną randkę!

Niełatwo jest znaleźć ciekawe miejsca, które mają urok i dodatkowo są fotogeniczne. Jakie ciekawe miejsca w Katowicach spełniają te wymagania i idealnie nadają się na sesję ślubną, romantyczną randkę lub spacer z całą rodziną?

Podczas organizacji ślubu musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań i znaleźć wiele interesujących lokalizacji. Zastanawiamy się, gdzie zorganizować wieczór panieński. Wybieramy również odpowiednie miejsce na ślub i oczywiście sesję plenerową. Ta zazwyczaj odbywa się w okolicach, z których pochodzimy. Jeśli zatem bliska twojemu sercu jest stolica województwa śląskiego i zastanawiasz się, gdzie można zrobić piękne zdjęcia, te propozycje z pewnością przypadną ci do gustu. Ciekawe miejsca w Katowicach mają swój wyjątkowy klimat, a często zapomina się o nich, dyskutując o bardziej znanych atrakcjach. Romantyczne miejsca w Polsce znajdują się również w tym niezwykłym mieście i warto o nich pamiętać!

Ciekawe miejsca w Katowicach w centrum na sesję 

Centrum Katowic to przede wszystkim niezwykła Strefa Kultury, która idealnie nadaje się na spacery i sesje ślubne. Latem można spotkać wiele par młodych, które właśnie pozują i przechadzają się między różnymi atrakcjami turystycznymi. A jest na co patrzeć! W Strefie Kultury znajdują się:

  • Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach,
  • Spodek,
  • Muzeum Śląskie w Katowicach,
  • Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach,
  • Taras widokowy po szybie Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”,
  • Wieżowce.KTW,
  • Pomnik Henryka Sławika i Józsefa Antalla seniora,
  • Fontanna przy NOSPR.
Ciekawe miejsce w Katowicach - Spodek
Pixabay

Zobacz także: Szukasz fotografa ślubnego, który potrafi stworzyć niezwykłe kadry? Sprawdź nasz katalog firm weselnych i znajdź ofertę, która spełni twoje oczekiwania!

Ciekawe miejsca w Katowicach na randkę i sesję

Wiele par młodych zastanawia się nad tym, czy na sesję plenerową nie wybrać się do innego miasta. Sprawdzają na przykład, jakie ciekawe miejsca w Krakowie najbardziej nadają się do pięknych kadrów, nie doceniając tego, co znajduje się blisko nich. A Katowice mają do zaoferowania naprawdę dużo! 

Fabryka Porcelany

Jeśli interesują was industrialne klimaty, z pewnością Fabryka Porcelany jest czymś dla was. Podążając Szlakiem Zabytków Techniki, można trafić właśnie w to miejsce, które słynie ze swojego niezwykłego klimatu. Co więcej, wielkie piece wciąż wypalają tam porcelanę! Piękne budynki, niezwykła architektura i urocze alejki… To jest to!

Dolina Trzech Stawów

To ogromny teren, który ma aż 86 ha i nazywany jest prawdziwą śródmiejską oazą. Wiele ciekawych alejek, ale także miejsca na przejażdżkę rowerową. Okolica znana jest również z bardzo różnorodnej roślinności, lilii i klimatycznie połamanych drzew. Wszystko to tworzy idealne tło do zdjęć. 

Park Śląski

Czy wiedzieliście, że Park Śląski jest drugim największym parkiem miejskim w Europie? Jego powierzchnia to 620 ha, dlatego warto wiedzieć, gdzie się skierować, aby znaleźć najciekawsze miejsca. Na terenie Parku Śląskiego znajdziecie Planetarium, Wesołe Miasteczko, ZOO czy Stadion Śląski. Każde z tych miejsc ma niezwykły klimat. Co więcej, wzdłuż parku można przejechać się kolejką, dzięki czemu istnieje możliwość zobaczenia atrakcji z lotu ptaka. W Parku Śląskim można również spotkać flamingi! 

Mural w Katowicach ptak
Unsplash

Nikiszowiec

Nikiszowiec to prawdziwy staruszek, który ma już 100 lat. Jego wiek nie przeszkadza jednak jego popularności, a wręcz przeciwnie, z roku na rok ją podnosi. Ciekawe zabudowania z czerwonej cegły przyciągają tysiące turystów. W centralnej części Nikiszowca znajduje się mały rynek, przy którym działa urocza kawiarnia. 

Szlakiem murali

Jeśli marzy się wam nieco bardziej nowoczesna sesja zdjęciowa, w Katowicach możecie znaleźć wiele pięknych murali, które na zdjęciach wyglądają magicznie. Trójwymiarowy mural znajdziecie u zbiegu ulic Jerzego-Dudy Gracza, Granicznej, Warszawskiej i 1 Maja. Obok widnieje również piękny mural Wojciecha Korfantego. 

Park im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach

To kolejny park, który z pewnością spodoba się miłośnikom natury. Ma 72 ha i wiele pięknych alejek, które swoją stylistyką nawiązują do parków angielskich. Różnorodność roślinna i zaplanowanie przestrzeni sprawiają, że w parku nie można się nudzić, a każdy znajdzie dla siebie wymarzony i romantyczny zakamarek. 

Walcownia

Walcownia to kolejny budynek, który warto zwiedzić i fotografować. Przypadnie do gustu szczególnie tym parom młodym, które lubią industrialne klimaty i wprost kochają czerwoną cegłę. W środku walcowni można zobaczyć ciekawe maszyny i poczuć ten wyjątkowy klimat. 

Szachy w centrum Katowic
Pixabay

Zobacz także: Jak przygotować się do sesji? Sprawdź, co zrobić, aby twój plener ślubny był zachwycający!

Ciekawe miejsca w Katowicach i okolicy na sejsę 

W dalszych i bliższych okolicach Katowic również można znaleźć wiele ciekawych miejsc na sesję czy podróż w nieznane! 

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Choć znajduje się na terenie Parku Śląskiego, nie jest już położony w Katowicach. W skansenie zobaczyć można niemalże 70 zabytkowych zabudowań architektury wiejskiej i małomiasteczkowej. Zdecydowanie jest to idealne miejsce na sesję zdjęciową w stylu rustykalnym.

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

 W tym muzeum nie tylko można poznać ciekawą historię browarów, ale także zobaczyć piękne budynki z czerwonej cegły, które niezwykle atrakcyjnie prezentują się na zdjęciach. Sesja zrobione w tym miejscu jest zdecydowanie niepowtarzalna. 

Jezioro Paprocańskie

To kolejne miejsce dla zwolenników przyrody. Jeśli zatem jesteście parą młodą, która chciałaby sesję na klimatycznej plaży, swoje kroki powinniście skierować właśnie tam. Dużo zieleni, piękna woda, czysta plaża – czego można chcieć więcej? 

Pałac w Sławikowie

Ta śląska atrakcja znajduje się nieco dalej od Katowic, bo około półtorej godziny samochodem, jednak warto wziąć ją pod uwagę. Choć pałac jes w ruinie, przyciąga turystów, ponieważ wygląda wprost magicznie. Roślinność przejęła nad budynkiem władzę, dzięki czemu jest to miejsce niezwykle klimatyczne. 

A może planujesz zaskoczyć swoją ukochaną i chcesz oświadczyć się podczas romantycznej randki? Jeśli chcesz zrobić to w Katowicach, z pewnością wybierzesz odpowiednie do tego miejsce spośród wyżej wymienionych. Jeśli jednak planujesz zorganizować ten wyjątkowy moment podczas wspólnego wyjazdu, sprawdź także nasz poradnik o odpowiednich do tego lokalizacjach w naszym kraju, a na pewno znajdziesz idealne miejsce na zaręczyny w Polsce.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore