• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Ciekawe miejsca w Warszawie na sesję ślubną, randkę i spacer we dwoje!

Ciekawe miejsca w Warszawie na sesję ślubną, randkę i spacer we dwoje!

Stolica Polski ma do zaoferowania swoim mieszkańcom i wszystkim przyjezdnym wiele pięknych zabytków, ale także miejsc, gdzie można odpocząć i nacieszyć się przyrodą. Jakie ciekawe miejsca w Warszawie zasługują na upamiętnienie na zdjęciu?

Ostatnio prezentowaliśmy wam ciekawe miejsca w Gdańsku i ciekawe miejsca w Katowicach, które nadają się na sesję ślubną, spacer, randkę, zwiedzanie, a także miłe rodzinne popołudnie. Tym razem przyszedł czas na stolicę Polski, czyli Warszawę, która ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc w samym mieście, ale także w jego okolicach. Jeśli zatem jesteście parą młodą i zastanawiacie się nad tym, gdzie zrobić zdjęcia, koniecznie zajrzyjcie do naszego zestawienia. Propozycje dla siebie znajdą tutaj również osoby, które chciałyby zwiedzić miasto lub zwyczajnie wybrać się na spacer. 

Ciekawe miejsca w Warszawie na sesję

Na szczęście romantyczne miejsca w Polsce można znaleźć niemalże w każdym  województwie. To zdecydowanie dobra wiadomość dla par młodych, które właśnie szukają zakątka na swoją wymarzoną sesję ślubną. Gdzie w Warszawie udać się na plener? 

Łazienki Królewskie

O Łazienkach Królewskich słyszał każdy mieszkaniec Warszawy i prawie każda osoba w Polsce. To miejsce ma do zaoferowania wiele romantycznych zakątków. Możecie postawić jedynie na naturę, możecie również na swoich zdjęciach uchwycić piękny pałac, który o zmierzchu zostaje podświetlony. 

Ciekawe miejsca w Warszawie - Łazienki Królewskie
Unsplash

Zobacz także: Szukasz fotografa ślubnego, który sprawi, że zdjęcia z Waszego wesela będą wyjątkowe? A może chcesz niezwykłą sesję narzeczeńską? Sprawdź nasz katalog firm weselnych i znajdź idealnego fotografa!

Papugarnia

Macie ochotę na nieco bardziej egzotyczne zdjęcia? Wybierzcie się do Papugarnii, która położona jest przy Alejach Jerozolimskich. W okolicach znajdziecie również Park Szczęśliwicki.

Fabryki na Pradze

Jeśli szukacie miejsc nieco mniej oczywistych, dawne fabryki na Pradze zyskują coraz większą popularność. To właśnie w tych okolicach znajduje się Muzeum Neonów, o którym będziemy mówić później. Zdjęcia zrobione tutaj z pewnością nie wyjdą sztampowo. 

Skaryszewski Park

Ten zabytkowy park krajobrazowy znajdziecie w dzielnicy Praga-Południe. Park został wpisany do rejestru zabytków. Znaleźć tam można wiele naprawdę starych i pięknych kompozycji, które stworzyła sama natura. W parku znajdują się również różnego rodzaju jeziorka. 

Unsplash

Starówka

Uliczki wybrukowane kostką, budynki odnowione po II Wojnie Światowej, serce miasta, które zawsze tętni życiem. Jego centrum stanowi rynek z Kolumną Zygmunta. Po przejściu kilku kroków można również dostać się do wypielęgnowanych ogrodów Zamku Królewskiego. 

Wilanów

Wilanów to oczywiście dzielnica Warszawy, w której znajduje się piękny pałac, pozostałość po rządach Jana III Sobieskiego. W Wilanowie znajdziemy nie tylko muzeum, ale także piękne ogrody, które zimą oświetlone są setkami tysięcy światełek. Plener ślubny w Pałacu w Wilanowie wyjdzie iście królewsko! 

Ciekawe miejsca w Warszawie - bulwary
Pexels

Ciekawe miejsca w Warszawie na spacer

Wyżej wymienione miejsca nadają się oczywiście nie tylko na sesję, ale także na spacer we dwoje i na spacer całą rodziną. Jednak to nie jedyne atrakcje, które warto odwiedzić. Poniżej prezentujemy kolejne ciekawe miejsca w Warszawie, które z pewnością przypadną wam do gustu!

Pole Mokotowskie

Pola Mokotowskie ciągną się przez trzy dzielnice Warszawy: Mokotów, Ochotę i Śródmieście. Z pewnością znajdziecie tam wiele miejsca do spacerowania, a także do zrobienia pikniku i chwili relaksu!

Bulwary Wiślane

To miejsce, które idealnie nadaje się na spacer wieczorem, szczególnie jeśli mówimy o ciepłym, letnim wieczorze. Przy bulwarach znaleźć można wiele ciekawych knajpek, a także Centrum Nauki Kopernik i Multimedialny Park Fontann, gdzie latem w weekendy odbywają się pokazy świetlno-wodno-dźwiękowe. 

Muzeum Neonów

O Muzeum Neonów wspominaliśmy już wcześniej. Znajduje się ono na Pradze w budynku po starej fabryce. Muzeum zajmuje się ochroną polskich reklam świetlnych, które powstały po II Wojnie Światowej. To miejsce to ewenement na skalę światową, ponieważ jest jednym z nielicznych muzeów neonów.  

Ciekawe miejsca w Warszawie - muzeum neonów
Pexels

Ciekawe miejsca w Warszawie do zwiedzania 

Nie można myśleć o tym, co warto zobaczyć w Barcelonie, jeśli nie zna się dobrze własnej stolicy. A Warszawa to również idealne miasto do zwiedzania! 

Dom Kereta

Obiekt został otwarty w 2012 roku i do tamtego czasu cieszy dużą popularnością. To jeden z najmniejszych domów na świecie, który został zaprojektowany przez Jakuba Szczęsnego. Tę atrakcję możecie znaleźć w pobliżu skrzyżowania Chłodnej i Żelaznej. 

Stadion Narodowy

Zwiedzanie Stadionu Narodowego, który został wybudowany w latach 2008-2011, to gratka dla wszystkich fanów piłki nożnej. Można wybrać wycieczkę indywidualną i grupową. Aby nie stać w kolejkach, bilety warto zakupić online. 

Muzeum Powstania Warszawskiego

To jedno z nowocześniejszych muzeów, w którym dowiemy się wszystkiego na temat Powstania Warszawskiego. Znajduje się przy ulicy Grzybowskiej. Całość ma aż trzy kondygnacje, na każdej z nich znaleźć można inną, ciekawą ekspozycję.

Sejm

Nie widzieliście jeszcze Sejmu? Czas najwyższy odwiedzić miejsce, w którym zapadają jedne z najważniejszych decyzji rzutujące na życie każdego obywatela Polski. Pamiętajcie jednak o tym, że rezerwację należy wykonać wcześniej!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu