Co warto zobaczyć w Barcelonie? Zwiedzanie tego miasta to prawdziwa przyjemność!

Co warto zobaczyć w Barcelonie? Zwiedzanie tego miasta to prawdziwa przyjemność!

Barcelona to jedno z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast w całej Europie. W 2017 roku przybyło do niego niemalże 50 milionów turystów, którzy chcieli poznać klimat i historię tego miejsca. Barcelona to zwiedzanie i odpoczynek, które nigdy się nie kończą!

Aplikacja wesele z klasą

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, co warto zobaczyć w Rzymie. Jeśli jednak wciąż zastanawiacie się nad tym, jak powinna wyglądać wasza podróż poślubna, to mamy dla was rozwiązanie. Barcelona to miasto, które należy zwiedzać we dwoje, ponieważ ma do zaoferowania nie tylko wiele pięknych zabytków, ale także wiele romantycznych miejscówek wprost idealnie stworzonych dla zakochanych. Zwiedzaniu bez dwóch zdań sprzyja również pogoda i klimat, które w szczególności do gustu przypadną osobom lubiącym dużą dawkę słońca. Co zobaczyć w Barcelonie na samym początku. Jak zaplanować podróż, jeśli mamy tylko 3 dni? Które zabytki zasługują na największe zainteresowanie i na jakie ceny biletów się przygotować?

Barcelona – zwiedzanie zabytków

Ponieważ Barcelona to drugie największe hiszpańskie miasto, potrzeba kilku dni, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Na szczęście wiele z nich położonych jest niedaleko siebie, dlatego Barcelonę najlepiej jest zwiedzać pieszo. Dzięki temu mamy okazję nie tylko zobaczyć zabytki, ale także poznać klimat miasta. Od czego zacząć?

Barcelona - zwiedzanie bazyliki Sagrada Familia
Unsplash

Zobacz także: Romantyczne miejsca w Polsce na randkę i zaręczyny

Sagrada Familia

Pieszy spacer po Barcelonie warto rozpocząć od serca miasta, czyli secesyjnego kościoła Sagrada Familia, który ma status bazyliki mniejszej. Budowla ta robi wrażenie nie tylko swoją wielkością, ale także niezwykłymi zdobieniami. Warto wspomnieć o tym, że bazylika od 130 lat wciąż jest w budowie, a współcześni architekci i budowniczy posługują się planem stworzonym przez Gaudiego, który zmarł 93 lata temu. Bilety do Sagrada Familia lepiej kupić przez internet, aby nie marnować czasu w kolejkach. Ich ceny zaczynają się od 15 euro. 

Parc Guell

Barcelona i zwiedzanie tego pięknego miasta może wydawać się przytłaczające, dlatego właśnie warto zajrzeć do jednego z największych i najpiękniejszych parków, w którym będzie można odetchnąć i przyjrzeć się niezwykłym roślinom. Początkowo park był tak naprawdę prywatnym ogrodem przyjaciela Gaudiego, Eusebio Guella. Koszt biletu to 8 euro. 

Casa Batllo i Casa Mila

Może wydawać się, że cała Barcelona została stworzona przez Gaudiego, a przynajmniej jej najważniejsze zabytki. Bez dwóch zdań nie jest to jedynie wrażenie. Kamienice Casa Batllo i Casa Mila również zaprojektowane zostały przez tego wielkiego architekta. Jedna z nich pokryta jest “rybimi łuskami”, dlatego nietrudno je znaleźć. Widoczne są już z daleka.

Barcelona - zwiedzanie Casa Battlo
Pixabay

Zobacz także: Najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Krakowie na sesję ślubną i nie tylko!

Montjuic

Wzgórze Montjuic góruje nad Barceloną i jest jednym z największych i najciekawszych miejsc. Na jego zwiedzanie warto poświęcić przynajmniej kilka godzin, jeśli nie cały dzień. Spacerując po wzgórzu, warto zajrzeć nie tylko do pięknych ogrodów, ale także zobaczyć Stadion Olimpijski, Pałac Narodowy i Zamek Montjuic, który kiedyś służył za więzienie. W okolicach wzgórza znajdują się również tańczące fontanny. Pokazy światła w wakacje odbywają się co pół godziny od 21 do 23. 

Camp Nou

Camp Nou to kolejny zabytek, który został stworzony przez Gaudiego. Dla wielu osób to najpiękniejszy stadion sportowy na świecie, który jest w stanie pomieścić 100 tysięcy fanów piłki nożnej. Oczywiście Barcelona to jeden z najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie, dlatego nie dziwi zainteresowanie, jakie wzbudza klubowe muzeum szturmowane przez tysiące osób tygodniowo. Cena biletu wstępu do muzeum, na stadion i do centrum multimedialnego zaczyna się od 20 euro za bilet normalny. 

Casa Vinces 

Jeśli jedziecie do Barcelony, ponieważ kochacie architekturę tego miasta, zdecydowanie nie możecie zapomnieć o Casa Vincesa, pierwszym poważnym projekcie Gaudiego. Dom obłożony ceramicznymi płytkami robi wrażenie, jednak można go zwiedzać jedynie z zewnątrz, ponieważ jego właścicielem jest osoba prywatna. 

Plaże Barcelony

Kiedy zmęczycie się już zgiełkiem miasta i zwiedzaniem kolejnych zabytków, zajrzyjcie na piękne i piaszczyste plaże. Najpopularniejsza i zarazem najstarsza z nich nazywana jest Barceloneta. Plaże Mar Bella i Sant Sebastian częściowo zajęte są przez nudystów, więc jeśli będziecie mieli ochotę na nieco mocniejsze wrażenia i odrobinę wolności, tam właśnie znajdziecie to, czego potrzebujecie.

4.6/5 - (34)

Anna Respondek-Dądela

Anna Respondek-Dądela

Absolwentka teatrologii i zarządzania mediami. Pasjonatka czytania książek, szczególnie thrillerów psychologicznych i zawiłych kryminałów. Nie potrafi żyć bez dobrego jedzenia i muzyki. Pisanie to jej druga pasja. Tematy związane z organizacją ślubu i weselą są jej szczególnie bliskie, ponieważ od niedawna jest już szczęśliwą mężatką.

Więcej artykułów autora Anna Respondek-Dądela

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore