Co zamiast welonu sprawdzi się najlepiej? Zobacz, jakie masz opcje!

Co zamiast welonu sprawdzi się najlepiej? Zobacz, jakie masz opcje!

Dobranie całej stylizacji dla pany młodej bywa czasochłonne. Oczywiście najważniejsza jest suknia ślubna, to właśnie do niej muszą pasować wszystkie dodatki, takie jak biżuteria, ozdoby we włosach czy welon. No właśnie, a co zamiast welonu panna młoda może założyć na głowę, jeśli chce odejść od tej tradycji?

Dla wielu osób welon ślubny to wręcz obowiązkowy element stylizacji panny młodej. Jednak coraz częściej młode dziewczyny zupełnie rezygnują z tego dodatku na rzecz innych, mniej tradycyjnych ozdób, ponieważ uważają, że welon zupełnie stracił już swoje znaczenie. W ostatnim sezonie zdecydowanym zwycięzcą był wianek ślubny, który idealnie wpisuje się w wesela w stylu rustykalnym czy wesela boho.  Oczywiście to nie jedyny element ozdobny, jaki panny młode mają do wyboru. Na rynku spotkać można wiele ciekawych rozwiązań, które będą pasować do każdej, nawet najbardziej fikuśnej sukni ślubnej. Co zamiast welonu będzie pasowało do twojej kreacji?

Co zamiast welonu na ślub?

Jeśli jesteś zdeklarowaną przeciwniczką welonu i wciąż nie wiesz, co dobrać zamiast tego dodatku, dobrze trafiłaś! Na rynku ślubnym można znaleźć wiele ciekawych pomysłów, które wbrew pozorom wcale nie są takie oczywiste. Zanim jednak zdecydujesz się na inną opcję, odpowiedz sobie na pytanie, jaką fryzurę ślubną chcesz wybrać i pamiętaj o tym, że wianek czy opaska zupełnie inaczej będą wyglądały na rozpuszczonych włosach, a inaczej, jeśli postanowisz uczesać włosy w  warkocz. Co zamiast welonu jest dobrym wyborem? Oto nasze propozycje:

Wianek ślubny

To jedna z opcji najczęściej wybieranych przez panny młody. Wianek ślubny idealnie pasuje do romantycznych stylizacji i rustykalnego ślubu i wesela. Dodatkowo jest również odpowiedni do różnego rodzaju fryzur. Jeśli chcesz mieć rozpuszczone włosy, wianek będzie pięknym wykończeniem. Oczywiście idealnie pasuje również do różnego rodzaju warkoczy czy kłosów. 

Wianek ślubny zamiast welonu
Unsplash

Zobacz także: Szukasz sukni ślubnej, która spełni twoje oczekiwania. Zajrzyj do naszego katalogu firm i znajdź idealny salon sukien ślubnych w swojej okolicy!

Toczek ślubny

Wydawać by się mogło, że toczek ślubny już dawno przeszedł do lamusa. Nic bardziej mylnego! Ten dodatek z chęcią wybierają panie, które biorą ślub cywilny. Toczek to oczywiście klasa sama w sobie. Jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli panna młoda ma bardzo krótkie włosy. 

Grzebyk ślubny 

Ten zamiennik welonu ślubnego daje pannom młodym wiele ciekawych możliwości. Na grzebyku może znaleźć się bardziej biżuteryjna ozdoba, ale także kwiaty, kawałek woalki, a nawet mały, śmieszny toczek. Grzebyk ślubny jest dobry dla pań młodych, które tylko do kościoła chcą założyć welon.

Co zamiast welonu - woalka ślubna
Unsplash

Woalka ślubna

Co zamiast welonu sprawdzi się idealnie? Z pewnością warto wziąć pod uwagę woalkę ślubną, szczególnie jeśli jesteś panną młodą, która lubi stylistykę lat 20. i 30. Woalka jest niezwykle zalotna, może być nieco dłuższa i sięgać brody lub delikatnie przysłaniać oczy. 

Diadem ślubny

Marzysz o tym, aby na własnym ślubie wyglądać jak prawdziwa księżniczka i taką właśnie suknię ślubną wybrałaś? Jeśli zatem chcesz zrezygnować z welonu i zastanawiasz się, co założyć na głowę, diadem jest właśnie dla ciebie. Może być delikatny i składać się z małych diamencików, może również być niezwykle błyszczący i glamour. To zależy wyłącznie od ciebie!

Panna młoda pozuje podczas sesji
Unsplash

Opaska ślubna

Czy są tu jakieś miłośniczki opasek? Jeśli tak, to z pewnością wiecie, że opaska ślubna może wam towarzyszyć również w tym wielkim dniu. Na opasce może znaleźć się wiele ciekawych ozdób, między innymi kwiaty, diamenciki czy woalka. Opaska może również być wykonana z pięknej satyny.  

Kwiaty do włosów

Nie do końca podobają ci się wianki ślubne, jednak marzysz o tym, aby w twoich włosach znalazły się piękne kwiaty. Również takie rozwiązanie jest możliwe. Dodatek ten można wpleść w niemalże każdą fryzurę. Kwiaty do włosów mogą być żywe, jednak jeśli się boisz, że nie wytrzymają całonocnej zabawy, postaw na ich sztuczne zamienniki. 

Kwiaty do włosów zamiast welonu

Fascynator ślubny  

Czym jest fascynator ślubny? To kolejny dodatek, który sprawdzi się w przypadku panny młodej stawiającej na klasykę i swoim strojem nawiązującej do dawnych czasów. Jest to ozdoba o fantazyjnej formie, małe dzieło sztuki.  Oczywiście obecnie można znaleźć wiele pięknych i współczesnych fascynatorów, które nawiązują do bieżących trendów. 

Dekoracje ślubne do włosów

Jak widać, odpowiedzi na pytanie: “Co zamiast welonu?” jest naprawdę wiele. Kolejną opcja są roznego rodzaju biżuteryjne ozdoby ślubne do włosów. Delikatne kryształki na żyłce, piękne spinki, a może specjalne wsuwki, którymi można ozdobić wysokiego koka. To, jaki dodatek wybierzesz, zależy tylko od twojego gustu i tego, w czym czujesz się komfortowo. 

Co zamiast welonu - ozdoba na długie włosy z koralików
Unsplash

Zobacz także: Czy woalka ślubna to dobry pomysł? Sprawdź do jakiego typu urody pasuje i do jakiej sukni ślubnej wygląda najlepiej!

Co zamiast welonu na oczepinach?

Wiele panien młodych chciałoby zrezygnować z welonu ślubnego, jednak zastanawiają się, co zrobią podczas oczepin. Jak wiadomo, welon jest nieodłącznym elementem zabaw związanych z tą tradycją. Oczywiście również ten problem można łatwo rozwiązać. 

Po pierwsze zamiast welonu można wykorzystać bukiet ślubny. To nim panna młoda może “rzucić” w niezamężne panny, które dzielnie wzięły udział w zabawie. Jeśli jednak taka opcja nie wchodzi w grę, do oczepin i wyznaczenia nowej panny młodej z pewnością nada się fascynator, toczek lub woalka ślubna. 

Panna młoda podczas oczepin
Unsplash

Co zamiast welonu na krótkie włosy?

Krótkie włosy są niezwykle wygodne i seksowne, jednak mają jeden podstawowy minus, nie można ułożyć z nich wielu fryzur. Koczki, warkocze czy luźne upięcia w takim wypadku zupełnie odpadają, a co za tym idzie niektóre dodatki do włosów, które zastępują welon, nie będą wyglądały na krótkiej fryzurze atrakcyjnie. Na co zatem postawić? Co założyć zamiast welonu? Oto dodatki, które sprawdzają się na włosach o każdej długości:

  • wianek ślubny,
  • fascynator ślubny, 
  • woalka ślubna,
  • toczek ślubny, 
  • kwiaty do włosów,
  • opaska ślubna. 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore