Ćwiczenia na ramiona, dzięki którym szybko pozbędziesz się niechcianych pelikanów!

Ćwiczenia na ramiona, dzięki którym szybko pozbędziesz się niechcianych pelikanów!

Idealna sylwetka to marzenie wielu osób, szczególnie jeśli właśnie nadchodzi jakieś ważne wydarzenie w życiu i chcemy prezentować się idealnie. Brzuch, nogi czy pupa – to części ciała, o których wszyscy pamiętają. A co z ramionami? Jakie ćwiczenia na ramiona sprawią, że pozbędziemy się motylków, które nie wyglądają estetycznie. 

O tym, jak ćwiczyć na siłowni, dyskutuje się bardzo dużo i wciąż powstają na ten temat kolejne poradniki. Na szczęście ćwiczyć można również w domu praktycznie każdą partię ciała. Oczywiście wszyscy pragną mieć płaski brzuch czy jędrną pupę – o to walczy większość osób. Nie można jednak zapominać o innych partiach ciała, które również potrzebują nieco ćwiczeń, aby dobrze się prezentować. Szczupłe i jędrne ramiona są ważne w szczególności dla kobiet. Nie można zaprzeczyć, im bardziej smukłe, tym lepiej prezentują się w wielu kreacjach, na przykład sukienkach z hiszpańskim dekoltem. Jak wyćwiczyć ramiona? Co zrobić, aby pozbyć się obwisłej skóry. Te ćwiczenia na ramiona z pewnością poskutkują!

Ćwiczenia na ramiona – efekty

Zanim zabierzecie się za ćwiczenia, z pewnością chcielibyście wiedzieć, jakich efektów możecie się spodziewać. Nim jednak przejdziemy do efektów, warto pamiętać o tym, że tylko regularne wykonywanie ćwiczeń może przynieść jakieś rezultaty, na które często trzeba poczekać dłużej niż tydzień. Jakie efekty mogą pojawiać się po dobrze wykonanych ćwiczeniach na ramiona:

  • ujędrnienie i ukształtowanie tylnej części ramion (pelikanów);
  • wzmocnienie mięśni i siły rąk,
  • polepszenie wyglądu skóry.  
Kobieta rozciąga się przed ćwiczeniami na pelikany
Unsplash

Zobacz także: Dieta Dukana – co musisz o niej wiedzieć, zanim rozpoczniesz cały cykl?

Ćwiczenia na ramiona w domu

Aby ćwiczenia na ramiona przyniosły jakiś skutek, należy powtarzać je przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Z pewnością do zmobilizowania się przyda się jakaś muzyka do ćwiczeń i można rozpoczynać. Od czego zacząć? Oto kilka prostych i skutecznych ćwiczeń na ramiona w domu. 

Podciąganie na drążku

Zainwestowanie w drążek, na którym można się podciągać, to świetny pomysł. Tego typu ćwiczenie pomoże nie tylko na triceps. Dłonie ułóż węziej niż rozstaw barków, powoli podciągaj się około 10 razy. 

Pompki

To kolejne ćwiczenie, które pomoże nie tylko na ramiona, ale także na brzuch czy uda. Oprzyj się na kolanach, łokcie trzymaj blisko talii. Powoli zbliż się do ziemi, jednak nie opieraj się na niej. Ćwiczenie powtórz na początek około 10-15 razy.

Unoszenie ramion na boki

Do tego ćwiczenia przydają ci się na przykład dwie butelki wody, choć można je również wykonywać bez obciążenia. Stań prosto w lekkim rozkroku, delikatnie się schyl i zegnij kolana, ręce wyprostuj wzdłuż ud. Unieś ramiona na boki, tak aby znalazły się w pozycji poziomej do podłoża, chwilę przytrzymaj i wróć do pozycji wyjściowej. Całość powtórz 10-15 razy.  

Kobiety ćwiczą na ramiona z hantlami
Unsplash

Ćwiczenia na ramiona z hantlami i ciężarkami

Choć część ćwiczeń na ramiona można wykonywać bez hantli czy ciężarków, zdecydowanie wykorzystanie ich sprawi, że szybciej zobaczycie efekty. Zamiast hantli czy typowych ciężarków można wykorzystać butelki, książki a nawet zapakowany plecak. Panie, ćwicząc ramiona, będa mogły zauważyć zmiany również w innych rejonach ciała i odłożyć na bok zwykłe ćwiczenia na biust

Zginanie przedramion

Stań prosto, ręce wyciągnij wzdłuż ciała, w dłoniach trzymaj hantle. Łokcie trzymaj dociśnięte do korpusu. Unoś hantle do momentu, aż biceps będzie maksymalnie napięty i powoli opuszczaj do pozycji wyjściowej.  

Ciosy hantlami

Stań prosto, na lekko rozstawionych nogach. Hantle w wyprostowanych rękach unieś na wysokość barków. Ręce delikatnie ugnij w łokciach. Rotując delikatnie biodra wyprowadzaj ciosy lekko na skos. Prawą ręką w lewą stronę, lewą ręką w prawą stroną. Ćwiczenie powtórz od 10 do 15 razy. 

Wyciskanie francuskie 

Połóż się na ławie lub ziemi, najlepiej jednak, aby była to ławka. Trzymając w rękach hantle przenoś ich ciężar za głowę. Dynamicznym ruchem wróć z hantlami do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie od 10 do 15 razy. 

Pionowe wymachy 

Stań prosto i wyciągnij przed siebie ręce, w których trzymasz ciężarki. Następnie zacznij robić wymachy, prawą rękę kierując do góry, lewą kierując na dół. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie raz jeszcze, tym razem rozpoczynając od ręki lewej. 

Ćwiczenia na ramiona
Unsplash

Zobacz także: Dieta oczyszczająca – czy faktycznie jest tak dobra dla zdrowia? Kiedy można sobie pozwolić na oczyszczenie organizmu?

Ćwiczenia na ramiona, plecy i barki

Aby wyćwiczyć ramiona i plecy, należy przede wszystkim rozpocząć od ramion. Wymienione wyżej ćwiczenia dla kobiet i mężczyzn angażują nie tylko triceps, ale również inne partie ciała. Wystarczy wykonywać je regularnie i z każdym tygodniem zwiększać ilość powtórzeń. Dzięki temu bardzo szybko zauważycie, że wasze motylki czy pelikany znikają, ale także poczujecie dużą ulgę, jeśli męczą was na przykład bóle pleców. 

Aby pięknie zaznaczyć barki, wystarczy wykonać kilka ćwiczeń z na przykład wyciskaniem sztangielek nad głową. 

Sztangielki nad głową

Usiądź w rozkroku, sztangielki chwyć nachwytem i podnieść na wysokość brody. Zegnij ramię tak, aby mięśnie były napięte. Z tej pozycji wypchnij sztangielek do góry i powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore