• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Czego nie lubią goście weselni? Musisz sprawdzić!

Czego nie lubią goście weselni? Musisz sprawdzić!

Jeżeli chcesz, aby Twoje wesele było zapamiętane przez gości jako udane, warto spojrzeć na tę uroczystość właśnie z ich perspektywy. Zobacz, czego najbardziej nie lubią goście weselni!

Czy udane wesele znaczy udane dla wszystkich? Biorąc pod uwagę oczekiwania gości, para młoda może z pewnością zniwelować ewentualne niedogodności. Zobacz, które sytuacje mogą nie spodobać się Waszym gościom weselnym.

Nietrafiony termin ślubu

Wybierając termin ślubu, ważne jest, aby odpowiadał także Waszym gościom. Nieidealnych dat dla rodziny i bliskich jest, niestety, dużo. Najmniej lubiany termin ślubu przypada na święta, ale zastanówcie się też nad datą w środku tygodnia czy w dniu, kiedy ślub bierze inny ważny członek rodziny. To może się nie spodobać…

Długa ceremonia ślubna

Tego nie musimy wyjaśniać. Jednak aby tego uniknąć, warto zadbać o odpowiednie miejsce i osobę udzielającą ślubu. Ważny jest także dobór oprawy muzycznej, która  nawiązuje do miejsca ceremonii i tworzy przyjemny klimat przyjęcia. Może to być śpiew profesjonalnej solistki albo melodia grana na skrzypcach.

Zaproszenie last minute

Dla gości nie ma wielkiego znaczenia, w jaki sposób będzie wykonane zaproszenie. Liczy się to, kiedy będzie dostarczone. Nie jest więc w dobrym tonie wręczanie zaproszenia na tydzień przed ślubem.

Zdjęcie: Pexels

Brak oznaczenia miejsc

Aby uniknąć bałaganu na własnym weselu, warto zadbać o tablice z oznaczeniem miejsc. Jednak planując je, pamiętaj: goście nie cierpią też siedzenia przy stole obok kogoś, kogo nie lubią. Grozi to napiętą atmosferą na przyjęciu.

Niewygodne miejsce

Nikt nie chce mieć miejsca przy stoliku, znajdującym bezpośrednio obok głośnika lub okna, z którego wieje. Przy okazji: nie zapominajcie, że niezależnie od pory roku klimatyzacja to podstawa.

Oprawa muzyczna na weselu

Nie ma nic gorszego, gdy na weselu gra muzyka, przy której nie można tańczyć.  Gości siedzących przy stole zachęcą do tańca tylko energiczne przeboje i ponadczasowe zabawy. Warto też postawić na DJ-a czy zespół, który gra muzykę zróżnicowaną pod względem wieku. W każdym razie… profesjonaliści o tym wiedzą!

Często goście narzekają na zbyt głośną muzykę. Więc warto pamiętać o odpowiednim poziomie dźwięku, przerwach na rozmowy oraz ogródku jako azylu spokoju.

Zdjęcie: Pexels

Wyciąganie do zabawy na siłę

Czy zgadzacie się z tym, że aby wesele było udane – goście powinni dobrze się bawić? Dlatego potrzebujecie łatwego i dowcipnego programu, na który nikt nie pozostanie obojętny. Wtedy goście sami będą chętnie uczestniczyć w konkursach i zabawach.

Menu

Goście liczą na dobry i smaczny poczęstunek. Chętnie spróbują nowych smaków i zróżnicowanych posiłków. Aby słabe jedzenie nie zniszczyło Twojego wesela, pamiętaj o degustacji jedzenia przed przyjęciem.

Zdjęcie: Pexels

Pozytywne emocje

Jak to mówią: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Pamiętaj, że to Wasz najważniejszy dzień w życiu, i liczy się to, żebyście Wy byli w tym dniu zadowoleni i szczęśliwi. A jeżeli gościom weselnym coś jednak się nie spodoba… No cóż, życie toczy się dalej, i tylko łezka się w oku zakręci. 🙂

Autor: Viktoriia Metelska

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu