• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Czy mieszkanie po ślubie z rodzicami to dobry pomysł? Ten temat budzi wiele emocji!

Czy mieszkanie po ślubie z rodzicami to dobry pomysł? Ten temat budzi wiele emocji!

Piękny ślub i wesele oraz romantyczna podróż poślubna to już przeszłość? Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy, dlatego nawet po tak wzniosłych wydarzeniach trzeba wrócić do rzeczywistości. I właśnie wtedy pojawia się to niebezpieczne dla niektórych pytanie, które w gruncie rzeczy kołacze się parze młodej po głowie już od wielu miesięcy: “Gdzie zamieszkamy?”.

Jeśli para młoda ma już swoje własnościowe mieszkanie lub już przed ślubem mieszkała razem, zazwyczaj nie ma się czym martwić. Często jednak zakochani lądują w rodzinnym domu panny młodej lub pana młodego, ponieważ chwilowo nie mają innej alternatywy… lub świeżo upieczona małżonka lub małżonek po prostu na to nalegają. Czy wspólne mieszkanie z rodzicami to dobry pomysł dla młodego małżeństwa, które właśnie przeżywa swój miesiąc miodowy? Trzeba przyznać, że jest to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów, a zdania na ten temat są mocno podzielone!

To największy błąd każdej pary!

Temat wspólnego mieszkania z rodzicami lub teściami budzi wiele emocji, a na forach pojawia się w związku z nim wiele skrajnych komentarzy. Jedne panny młode mówią kategoryczne “nie”, inne uważają, że we wspólnym mieszkaniu z teściami nie ma nic złego. Jakie argumenty podają te osoby, które uważają, że wspólne mieszkanie z rodzicami to najgorszy pomysł?

Nie znam pary, której mieszkanie z teściami wyszło na dobre. Małżeństwo to małżeństwo – koniec kropka.

To nie jest kwestia tego, czy ma się dobry kontakt, czy nie. To chodzi o to, że chcę wstać w niedzielę i zjeść śniadanie przed telewizorem w piżamie albo samych gaciach. Nie wyobrażam sobie mieć pełnej swobody, mieszkając, co by nie było, z obcymi ludźmi.

Młode małżeństwo powinno mieszkać samodzielnie. Rodzice zawsze są kochani, ale nikt nie ma z drugim człowiekiem identycznego punktu widzenia na dany temat. Prędzej czy później konflikt się pojawi, lepiej tego uniknąć.

Okazuje się, że mieszkanie z rodzicami może ostatecznie doprowadzić do sytuacji, o której nikt nie marzy… rozwodu młodych małżonków. Z pewnością składa się na to wiele innych problemów, jednak brak własnej przestrzeni szkodzi jeszcze bardziej. 

Mieszkałam z rodzicami swojego byłego przez jakiś czas.. No i jest byłym. Młoda para, niezależnie czy po ślubie, czy nie, potrzebuje własnej przestrzeni, takiego miejsca, które będzie tylko ich i nikogo innego! 

Unsplash

Zobacz także: Bójki na weselu i niesforni gości? Czy takie sytuacje wciąż zdarzają się na weselach? Częściej niż myślicie!

Okres przejściowy…

Okazuje się, że dla niektórych młodych małżonków mieszkanie z rodzicami to jedynie okres przejściowy, zanim wyprowadzą się do swojego mieszkania lub domu. Jednak nawet w takiej sytuacji panny młode podkreślają, że wspólne mieszkanie nie powinno trwać dłużej niż 2 lub 3 lata, ponieważ później mogą pojawić się konflikty.

Zależy, czy to sytuacja przejściowa, czy na stałe ma się zamieszkać. My mamy za rok ślub i będziemy mieszkać z rodzicami i w tym czasie się budować. Ale na stałe nigdy. Na swoim to na swoim.

Ja będę mieszkać z teściową, czyli tak jak teraz, ale maksymalnie 2 lata. To super babka, jednak inaczej sobie tego nie wyobrażam.

Mieszkanie u rodziców czy to jednych, czy drugich nie jest takie złe, kiedy macie wizje własnego mieszkania, a pobyt u nich pomoże zaoszczędzić pieniądze. To wtedy naprawdę dobra opcja, bo można sporo odłożyć na własne bądź przeczekać okres, kiedy nie jest jeszcze gotowe mieszkanie lub dom.

Unsplash

Zobacz także: Polska piosenka na pierwszy taniec? Te utwory pary młode polubiły najbardziej!

Mieszkanie z rodzicami to świetny pomysł

Wśród wielu komentarzy pojawiły się również głosy przeciwne mówiące o tym, że mieszkanie z rodzicami to prawdziwy raj, a kłótnie to tylko straszenie. 

Mieszkam z teściami już jakiś czas i jeśli ma się dobry kontakt i teściowie są w porządku, to co stoi na przeszkodzie. U nas rodzice w nic się nie wtrącają ani z jednej ani z drugiej strony. I wcale to nie jest takie straszne!

Z przyszłymi teściami mieszkam w jednym domu już 6 lat i nie mam żadnych problemów. Wcale nie jest to najgorsza rzecz!

A Wy, co o tym myślicie? Chcielibyście zamieszkać z rodzicami po ślubie, czy może jednak również uważacie, że młode małżeństwo powinno mieć swoją przestrzeń? Od czego zależne jest dobre współżycie z rodzicami?

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu