Zimne ognie na weselu – czy będą nadal modne w nadchodzącym sezonie?

Ciekawe atrakcje na weselu sprawiają, że piękne wspomnienia ma nie tylko para młoda, ale także przybyli na zabawę goście. Nie jest oczywiście łatwo wybrać spośród setek propozycji. Zimne ognie na weselu to jedna z atrakcji, która królowała w minionym sezonie ślubnym. Czy nadal tak będzie?

Zimne ognie na weselu – czy będą nadal modne w nadchodzącym sezonie?
Adobe Stock

Przeczytaj i oceń!

4.5/5 - (11)
Aplikacja dla par młodych Wesele z klasą

Fotobudka na wesele czy słodki stół wielu osobom może wydawać się już przeżytkiem, choć zdecydowanie tak nie jest, co potwierdzają pary młode. Jeśli jednak chcecie zorganizować atrakcje nieco mniejszym kosztem, zimne ognie na weselu zdecydowanie będą strzałem w dziesiątkę. Ta mała niespodzianka zmobilizuje do zabawy gości i sprawi, że Wasze zdjęcia ślubne staną się wyjątkowe. ? Zimne ognie oczywiście można wykorzystać na kilka sposobów i w różnych momentach wesela i ślubu. Nie ma jednak wątpliwości, że ta atrakcja będzie niezwykle modna jeszcze długo! Jak zorganizować całą zabawę? Kiedy będzie najbardziej spektakularna? 

🔥 Teraz na topie

Zimne ognie na weselu – jak to zorganizować?

Po pierwsze, należy zastanowić się, w którym momencie chcecie wykorzystać zimne ognie. Czy ma to być podczas wchodzenia na salę, podczas wwożenia tortu, czy może jednak podczas pierwszego tańca. Jeśli planujecie zrobić to wewnątrz sali, koniecznie ustalcie takie rozwiązanie z właścicielami lub managerem, który musi wyrazić na to zgodę.? Jest jednak jeszcze jedna opcja, czyli wykorzystanie zimnych ogni na weselu podczas sesji z gośćmi. W takim wypadku warto poczekać, aż na dworze się ściemni. 

Po drugie, zimne ognie muszą być ustawione w widocznym miejscu, aby goście swobodnie mogli po nie sięgnąć w odpowiednim momencie. Istnieje również możliwość rozdania gościom zimnych ognii, kiedy nadejdzie pora. W tym zadaniu mogą pomóc świadkowie. Jeśli zdecydowaliście, że na waszych stołach weselnych pojawi się plan wesela, możecie w nim napisać, o której godzinie planowana jest atrakcja. Oczywiście nie musicie zdradzać, o co dokładnie chodzi, jeśli chcecie zaskoczyć gości. Nie zapomnijcie również o zapałkach lub zapalniczce. Bez tego trudno będzie odpalić zimne ognie. Przygotujecie zatem kilka opakowań, aby proces odpalania nie był zbyt długi.

Jak fotografować zimne ognie na weselu?

Koniecznie porozmawiajcie o tej niespodziance wcześniej z fotografem i kamerzystą. Ujęcia z palenia zimnych ogni wychodzą zazwyczaj niezwykle magicznie, ale również fotograf ślubny musi się do nich przygotować. Znaleźć odpowiednie miejsce, ustawić wszystkich gości tak, aby tworzyli za Wami piękne, świecące tło. ? Zimne ognie na wesele to atrakcja, którą omówcie z fotografem i kamerzystą kilka dni przed planowaną uroczystością. Oni podpowiedzą wam, o czym warto pamiętać w czasie organizacji. 

Zimne ognie na weselu
Unsplash

💡 Zobacz także: Atrakcje weselne, które zaskoczą gości? To możliwe! Zajrzyj do naszego katalogu firm weselnych i wybierz atrakcję, która najbardziej pasuje do twojego wesela!

Jakie zimne ognie na wesele wybrać? 

Na rynku można spotkać różne marki, które produkują zimne ognie. Na co zatem zwrócić uwagę przede wszystkim? Pamiętajcie, aby zimne ognie miały odpowiednie certyfikaty EAC i CE. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa Waszego i Waszych gości. ? Dodatkowo, opakowania zimnych ogni na wesele możecie ozdobić etykietami z datą waszego ślubu i okolicznościową grafiką. Dzięki temu ta atrakcja będzie miała o wiele bardziej personalny charakter. 

Zimne ognie na wesele: jaka długość będzie odpowiednia?

Jeśli chodzi o długość zimnych ogni, zazwyczaj można spotkać takie od 16 do nawet 90 centymetrów. Jednak do sesji ślubnych i jako atrakcja weselna idealnie sprawdzają się takie, które mają od 50 do 70 centymetrów. Taka długość daje wystarczająco dużo czasu fotografowi, aby uchwycił odpowiednie ujęcie. ? Pamiętajcie, że zimne ognie na weselu powinny „palić się” na tyle długo, żeby można było uchwycić je na fotografii. Karteczki na zimne ognie z okazji wesela da się kupić gotowe lub zaprojektować samodzielnie.

Para młoda robi serce zimnymi ogniami na weselu
Unsplash

Ile zimnych ogni potrzebujecie na wesele?

Długie zimne ognie na wesele to atrakcja często wybierana przez przyszłe pary młodej. Jeżeli Wy również należycie do tego grona, na pewno zastanawiacie się, ile pojedynczych „pałeczek” będzie potrzebnych w trakcie Waszego przyjęcia. Odpowiedź jest prosta: przynajmniej tyle, ilu gości zapraszacie (wyłączając oczywiście dzieci), plus wystarczająco duży zapas na przykład na wypadek, gdyby ktoś odpalił zimne ognie za wcześnie. ? Do rozdawania zimnych ogni najlepiej zaangażować świadków.

Jak odpalić zimne ognie na weselu?

Przede wszystkim – zadbajcie o względy bezpieczeństwa. Musicie mieć pewność, że atrakcja zostanie odpowiednio zaplanowana. Poza tym, jeżeli chcecie zrobić sobie zdjęcie z gośćmi trzymającymi „palące” się zimne ognie, najlepiej będzie poprosić konferansjera, DJ-a lub wokalistę zespołu weselnego o ogłoszenie ze sceny informacji o tym, że wszyscy goście są proszeni do przyjścia w konkretne miejsce, w celu wykonania wspólnej fotografii. Na miejscu można im natomiast rozdać zimne ognie i ustalić sygnał ich odpalenia.

Kiedy odpalić zimne ognie na weselu?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jeżeli zastanawiacie się, kiedy odpalić zimne ognie na weselu, musicie mieć na uwadze cel atrakcji. Chcecie uchwycić je na fotografii? W takim razie najlepsze tło uzyskacie, kiedy się ściemni. ? Zimne ognie mogą być niespodzianką podczas oczepin, podziękowań dla rodziców lub ostatniego tańca pary młodej rejestrowanego przez kamerę. Ostateczna decyzja należy do was – musicie ją dopasować do indywidualnego planu wesela.

Zimne ognie na wesele – cena

Atrakcje i dodatki weselne, takie jak wiejski stół czy pokaz tańca na weselu są nieco droższe niż zimne ognie na wesele, dlatego jeśli musicie nieco zaoszczędzić, zaświecenie światełek i sesja sprawdzą się idealnie. W jakiej cenie można kupić zimne ognie? Za 100 sztuk 40 centymetrowych patyczków zapłacicie około 40 złotych. Za 100 sztuk 70 centymetrowych zapłacicie około 80 złotych. ? Warto oczywiście szukać na różnych aukcjach, ponieważ zdarza się, że panny młode po swoim ślubie sprzedają te zimne ognie, które pozostały po ich weselu. 

Para młoda wykorzystuje zimne ognie podczas sesji
Envato

Zobacz także: Podziękowania dla rodziców – jak je zorganizować? Sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać!

Zimne ognie na weselu – galeria zdjęć

Sprawdź poniższą galerię zdjęć i zainspiruj się wyjątkowymi fotografiami zimnych ogni!

https://pl.pinterest.com/pin/259379259779603247/
https://pl.pinterest.com/pin/13862711345279902/

Oceń artykuł!

4.5/5 - (11)

Podsumowanie tego artykułu

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik
Portal ślubny Wesele z klasą al. Wojciecha Korfantego 138 40-156 Katowice, śląskie

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore