• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Czy zimne ognie na weselu będą modne w nadchodzącym sezonie?

Czy zimne ognie na weselu będą modne w nadchodzącym sezonie?

Ciekawe atrakcje na weselu sprawiają, że piękne wspomnienia ma nie tylko para młoda, ale także przybyli na zabawę goście. Nie jest oczywiście łatwo wybrać spośród setek propozycji. Zimne ognie na weselu to jedna z atrakcji, która królowała w  minionym sezonie ślubnym. Czy nadal tak będzie?

Fotobudka na wesele czy słodki stół wielu osobom może wydawać się już przeżytkiem, choć zdecydowanie tak nie jest, co potwierdzają pary młode. Jeśli jednak chcecie zorganizować atrakcję nieco mniejszym kosztem, zimne ognie na weselu zdecydowanie będą strzałem w dziesiątkę. Ta mała niespodzianka zmobilizuje do zabawy gości i sprawi, że wasze zdjęcia ślubne staną się wyjątkowe. Zimne ognie oczywiście można wykorzystać na kilka sposobów i w różnych momentach wesela i ślubu. Nie ma jednak wątpliwości, że ta atrakcja będzie niezwykle modna jeszcze długo! Jak zorganizować całą zabawę? Kiedy będzie najbardziej spektakularna? 

Zimne ognie na weselu – jak to zorganizować?

Po pierwsze, należy zastanowić się, w którym momencie chcecie wykorzystać zimne ognie. Czy ma to być podczas wchodzenia na salę, podczas wwożenia tortu, czy może jednak podczas pierwszego tańca. Jeśli planujecie zrobić to wewnątrz sali, koniecznie ustalcie takie rozwiązanie z właścicielami lub managerem, który musi wyrazić na to zgodę. Jest jednak jeszcze jedna opcja, czyli wykorzystanie zimnych ogni na weselu podczas sesji z gośćmi. W takim wypadku warto poczekać, aż na dworze się ściemni. 

Po drugie, zimne ognie muszą być ustawione w widocznym miejscu, aby goście swobodnie mogli po nie sięgnąć w odpowiednim momencie. Istnieje również możliwość rozdania gościom zimnych ognii, kiedy nadejdzie pora. W tym zadaniu mogą pomóc świadkowie. Jeśli zdecydowaliście, że na waszych stołach weselnych pojawi się plan wesela, możecie w nim napisać, o której godzinie planowana jest atrakcja. Oczywiście nie musicie zdradzać, o co dokładnie chodzi, jeśli chcecie zaskoczyć gości. Nie zapomnijcie również o zapałkach lub zapalniczce. Bez tego trudno będzie odpalić zimne ognie. Przygotujecie zatem kilka opakowań, aby proces odpalania nie był zbyt długi.

Po trzecie, koniecznie porozmawiajcie o tej niespodziance wcześniej z fotografem i kamerzystą. Ujęcia z palenia zimnych ogni wychodzą zazwyczaj niezwykle magicznie, ale również fotograf ślubny musi się do nich przygotować. Znaleźć odpowiednie miejsce, ustawić wszystkich gości tak, aby tworzyli za wami piękne, świecące tło. 

Zimne ognie na weselu
Unsplash

Zobacz także: Atrakcje weselne, które zaskoczą gości? To możliwe! Zajrzyj do naszego katalogu firm weselnych i wybierz atrakcję, która najbardziej pasuje do twojego wesela!

Jakie zimne ognie na wesele wybrać? 

Na rynku można spotkać różne marki, które produkują zimne ognie. Na co zatem zwrócić uwagę przede wszystkim? Pamiętajcie, aby zimne ognie miały odpowiednie certyfikaty EAC i CE. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa waszego i waszych gości. Jeśli chodzi o długość zimnych ogni, zazwyczaj można spotkać takie od 16 do nawet 90 centymetrów. Jednak do sesji ślubnych i jako atrakcja weselna idealnie sprawdzają się takie, które mają od 50 do 70 centymetrów. Taka długość daje wystarczająco dużo czasu fotografowi, aby uchwycił odpowiednie ujęcie. 

Para młoda robi serce zimnymi ogniami na weselu
Unsplash

Zimne ognie na wesele – cena

Atrakcje i dodatki weselne, takie jak wiejski stół czy pokaz tańca na weselu są nieco droższe niż zimne ognie na wesele, dlatego jeśli musicie nieco zaoszczędzić, zaświecenie światełek i sesja sprawdzą się idealnie. W jakiej cenie można kupić zimne ognie? Za 100 sztuk 40 centymetrowych patyczków zapłacicie około 40 złotych. Za 100 sztuk 70 centymetrowych zapłacicie około 80 złotych. Warto oczywiście szukać na różnych aukcjach, ponieważ zdarza się, że panny młode po swoim ślubie sprzedają te zimne ognie, które pozostały po ich weselu. 

Para młoda wykorzystuje zimne ognie podczas sesji
Envato

Zobacz także: Podziękowania dla rodziców – jak je zorganizować? Sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać!

Zimne ognie na weselu – opinie i porady

Wciąż nie jesteście przekonani, czy zimne ognie to dobry pomysł? Sprawdźcie zatem, co sądzą o tym inne panny młode!

My mieliśmy, kupowałam chyba na Allegro. Obsługa sali rozdała gościom, bałam się, że jak będą sobie tak luźno stały, to każdy będzie brał kiedy chciał albo pomyślą, że to atrakcja dla dzieci i rodzice im odpalą.

Ślub 2,5 roku temu. Efekt jak dla mnie super, polecam. Mieliśmy chyba krótsze niż 70 cm, zamawiane przez fotografa.

Z doświadczenia fotografa ślubnego mogę powiedzieć, że: przede wszystkim kup jak najdłuższe, zapalniczki nie dadzą rady – musi być kilka stałych źródeł ognia, np. świece (5/6), tak by wszyscy mogli zapalić mniej więcej w tym samym czasie, zimne ognie wcale nie są zimne – bezpieczeństwo przede wszystkim. Fotograf powinien pokierować gośćmi, kiedy i w jaki sposób je odpalić. I najlepiej rozdać je tuż przed zdjęciem. Unikniesz jakichś falstartów.

Zimne ognie na weselu – galeria zdjęć

Jakie ujęcia z zimnymi ogniami wyglądają najpiękniej? Spójrzcie na zdjęcia naszych usługodawców, być może znajdziecie podpowiedź na to, jak zimne ognie na wesele wykorzystać podczas waszego wielkiego dnia! Więcej zdjęć znajdziesz w naszym nowym dziale „Inspiracje” pod tagiem zimne ognie!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu