Czy zostaniesz moją świadkową – czyli jak oryginalnie poprosić o świadkowanie

Czy zostaniesz moją świadkową – czyli jak oryginalnie poprosić o świadkowanie

Świadkowa to zazwyczaj najlepsza przyjaciółka panny młodej, prawa ręka i worek treningowy w jednym. Oj, przyznajcie same, że nie ma dziewczyna łatwego zadania! A temat, jak poprosić świadkową o świadkowanie, wraca jak bumerang.

Macie wątpliwości, czy zwykłe „Czy zostaniesz moją świadkową?” wystarczy. Jak to zrobić, żeby nie było banalnie, a było bardziej „po waszemu”. Co podarować, aby świadkowa poczuła się jeszcze bardziej doceniona i wyróżniona przez pannę młodą. Zobaczcie same!

Jak wybrać świadkową?

Na świadkową wybiera się zazwyczaj najlepszą przyjaciółkę, siostrę lub inną bliską sercu osobę. Jednak, jeśli z siostrą nie łączy cię nic poza więzami krwi i potraficie pokłócić się przy każdym spotkaniu, to lepiej nie obciążać jej taką funkcją. Świadkowa to osoba, która powinna cię wspierać i być przy tobie oraz dla ciebie wtedy, gdy tego potrzebujesz. W takim wypadku zdecydowanie lepiej wybrać na świadkową przyjaciółkę, która cię zna i na której możesz polegać.

Ale co zrobić, kiedy takich przyjaciółek masz więcej, a świadkowa może być przecież tylko jedna? Wyróżnij je wszystkie i poproś, aby zostały twoimi druhnami! U nas ten zwyczaj nie jest jeszcze zbyt popularny i większość zna go jedynie z amerykańskich filmów, ale to przecież twój dzień! Jeśli masz ukochane przyjaciółki, które chciałabyś mieć przy sobie podczas ślubu, poproś, aby jedna z nich była twoją świadkową, a pozostałe druhnami. Dziewczyny na pewno zrozumieją, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, a dodatkowo będą się czuły wyróżnione, że mimo wszystko pomyślałaś również o nich.

lovely bride

Jak poprosić o świadkowanie?

Oczywiście, jeśli znacie się jak łyse konie i od dziecka wiecie, że będziecie u siebie nawzajem świadkowymi na wymarzonym ślubie, to naturalnym wydaje się zadzwonić i krzyknąć: „Aaaa!!! Wychodzę za mąż, a ty będziesz moją świadkową!” Ale można to zrobić również w nieco bardziej pamiątkowy sposób.

Wiele panien młodych wybiera boxy prezentowe, czyli gotowe, spersonalizowane pudełka, które wyrażają więcej niż tysiąc słów! W takim giftboxie może się znaleźć:

  • elegancki szlafroczek z dowolnym napisem na plecach (np. „Najlepsza Świadkowa”),
  • piękny ręcznie ozdabiany kubek,
  • pomadka Eos,
  • bransoletka przyjaźni.
lovely bride

To piękne upominki, które podarujesz swojej ukochanej świadkowej i zadasz jej to bardzo ważne pytanie. Nic również nie stoi na przeszkodzie, abyś sama skomponowała taki giftbox! Jeśli macie jakieś wspólne ulubione rzeczy, wino, słodycze – zamów pudełko z imieniem świadkowej, a zawartość skomponuj sama!

Giftbox to również świetny pomysł, aby podziękować świadkowej za pomoc. Dodatkowo warto pamiętać, że świadkowa będzie z tobą na weselu, co daje ci możliwość wyróżnienia jej przy wszystkich gościach. Możesz wznieść toast i opowiedzieć, jak dzielnie znosiła telefony od ciebie w środku nocy z pytaniem, jaki kolor serwetek wybrać. Jeśli macie wspólną piosenkę, możesz ją jej zadedykować. Możesz jej również podarować box z pamiątkami. Każdy prezent na pewno ucieszy twoją świadkową i nawet po latach będzie wywoływał ciepłe wspomnienia i uśmiech na jej twarzy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą www.lovely-bride.pl

5/5 - (48)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore