Na ratunek! Czym zmyć hennę z brwi i skóry?

Samodzielne wykonanie henny brwi w domu pozwala nam zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Niestety często się zdarza, że finalny efekt nie jest zgodny z naszymi oczekiwaniami. Nasze brwi mogą mieć niewłaściwy kształt lub zbyt ciemny kolor, a co więcej, możemy przez przypadek zabarwić skórę wokół nich. Jak sobie z tym poradzić? Czym zmyć hennę z brwi i skóry, aby szybko skorygować efekt?
Piękne brwi są podstawą nie tylko makijażu na wielkie wyjścia, ale także tworzą piękny makijaż dzienny. Podkreślone brwi to także niezwykle gorący trend w wizażu, dlatego większość z nas decyduje się na ich codzienne malowanie lub bardziej trwałą hennę brwi. Częste wizyty u kosmetyczki, która wykona profesjonalną stylizację brwi, wymagają od nas nie tylko nakładów finansowych, ale i sporo czasu wolnego. Nic dziwnego, że tak często decydujemy się na samodzielne zrobienie henny brwi w domu. Jeżeli szukamy informacji na temat tego, czym zmyć hennę z brwi, to może chodzić o dwie sytuacje – zmycie rozcieńczonej pasty z włosków pod koniec zabiegu albo… zmycie henny, która nie wyszła tak, jak tego chciałyśmy.

Jak zmyć hennę z brwi pod koniec zabiegu?
Zmycie henny brwi okazało się trudniejsze, niż producent sugerował na opakowaniu? Najczęściej wszelkie instrukcje mówią o tym, że zastygniętą pastę powinno się zmyć z brwi wacikiem nasączonym ciepłą wodą. Okazuje się jednak, że kosmetyk zasechł tak mocno, że woda nie wystarczy, aby usunąć go z włosków. Jak poradzić sobie, gdy henna brwi nie chce zejść? takim wypadku sugerujemy następujące rozwiązania:
- Zamiast pocierać brew wacikiem nasączonym wodą, przyłóż go do włosków i przytrzymaj przynajmniej kilkanaście sekund, aby zastygnięta skorupka mogła się rozpuścić.
- Jeśli woda nie wystarczy, spróbuj wetrzeć w wacik odrobinę mydła i dopiero wtedy zmyj produkt z brwi.
- Jeżeli woda z mydłem to wciąż za mało, sięgnij po płyn do demakijażu. Co prawda może on odrobinę rozjaśnić efekt, ale z pewnością ułatwi domycie brwi z produktu.
- Możesz także wypróbować zmywanie henny tłustym, treściwym kremem.
- Jeżeli pozostałości po hennie nadal ukrywają się między włoskami, spróbuj zmyć je zwilżonym patyczkiem higienicznym, poruszając nim pod włos.
Czym zmyć hennę z brwi, jeśli efekt nam się nie spodobał?
Chociaż wykonanie henny brwi w domu wydaje się być dość proste, często ten pierwszy raz okazuje się znacznie bardziej skomplikowany, niż przewidywaliśmy. Kiedy przychodzi wyjście, podczas którego chcesz wyglądać zjawiskowo i stworzyć przepiękny makijaż wieczorowy, jednak makijaż z henny nie wyszedł tak, jak przewidywałaś, nie wpadaj w panikę. Pamiętaj, żeby zrobić to na spokojnie i z głową, wykorzystując bezpieczne metody. Oto najczęstsze błędy w wykonaniu henny brwi:
- kupujemy hennę w nieodpowiednim dla nas kolorze (zazwyczaj w drogeriach dostępny jest szary, czarny i brązowy proszek),
- podczas nakładania henny malujemy zbyt duży obszar, barwiąc przy tym skórę wokół brwi,
- zbyt mocno rozrzedzamy proszek, przez co przygotowana pasta spływa nam z brwi,
- zbyt długo trzymamy pastę na włoskach, przez co wychodzą zbyt ciemne.
Jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z efektu, potrzebujemy wskazówek na temat tego, czym zmyć hennę z brwi i skóry. Gdy ten domowy zabieg kosmetyczny okazał się błędem, nie musisz się martwić. Okazuje się, że da się zmyć hennę domowymi sposobami! Oto najpopularniejsze metody:
- Płyn do demakijażu – nie zmyje on henny całkowicie, ale na pewno pomoże ci rozjaśnić ją bardzo subtelnie. Jeśli użyjesz go kilkukrotnie w odstępie kilku godzin, w ostateczności efekt będzie już dużo mniej widoczny.
- Pianka do golenia – nałóż ją na brwi i odczekaj kilka minut. Zawarte w niej składniki sprawią, że pigment zostanie wywabiony z włosków i skóry.
- Spirytus kosmetyczny – nasączony nim wacik przyłóż na 3 minuty do brwi. Uważaj jednak, by nie przekroczyć tego czasu, ponieważ płyn ten może wysuszyć lub podrażnić skórę.
- Oliwka dla dzieci – ten tłusty produkt ma właściwość wiązania pigmentu, dzięki czemu henna staje się mniej widoczna.
- Specjalny płyn do zmywania henny – raczej nie posiadasz go w domu, ale jeśli jesteś w stanie go zdobyć, to jest to również bardzo dobra metoda na zniwelowanie efektu.
Jeśli szukasz informacji o tym, jak zmyć hennę ze skóry i trafiłaś na sposoby opisane poniżej, to koniecznie ich unikaj!
Wśród podpowiedzi dotyczących tego, jak szybko zmyć hennę, często spotykamy się z trikami, które mogą przynieść więcej szkód, niż pożytku. Raczej nie podejmuj się próby zmycia henny pastą do zębów lub popiołem z papierosa. Unikaj też długotrwałego pocierania skóry alkoholem, który może podrażnić naskórek. Nigdy nie używaj na skórze produktów, które nie są do tego przeznaczone (np. chusteczek do wywabiania plam).
Chociaż henna jest dość trudną substancją do zmycia z włosów czy ze skóry, to jednak nie jest to kosmetyk wieczny. Lepiej dokonać kilku podejść w celu zmniejszenia stopnia intensywności henny, niż wykonać jeden drastycznych “zabieg”. Jeżeli twoja skóra będzie narażona na działanie substancji nieprzyjaznych jej lub intensywne pocieranie, może odpłacić się mocnym podrażnieniem, a nawet reakcją alergiczną. Niektóre rodzaje cery nie reagują dobrze na różnego typu zabiegi, dlatego metodę warto dopasować do wymagań naskórka.

Zobacz także: Jak zadbać o dłonie i paznokcie? Prosty sposób krok po kroku
Jak zmyć hennę – opinie
Na temat zmywania henny pojawiają się różne opinie – najlepiej przetestować sposób, który będzie dla ciebie najlepszy i przy tym nie podrażni ani twoich włosów, ani skóry. Blogerki modowe oraz internautki stosują również wiele innych rozwiązań np. maskę oliwy z oliwek lub mieszankę miodu, rumianku i soku z cytryny. Dobrymi opiniami cieszy się także soda oczyszczona oraz szampon przeciwłupieżowy. Istnieją również profesjonalne zmywacze do henny dostępne w drogeriach. Jeśli nie jesteś pewna efektu, możesz skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki i poradzić się, w jaki sposób pielęgnować brwi i rzęsy.
Podsumowując, henna na brwi to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą efektownie wyglądać i cenią sobie wygodę. Jeśli planujesz makijaż ślubny, na tak wielką okazję warto jednak udać się do kosmetyczki w celu wykonania henny – zwłaszcza, jeśli jeszcze nie masz w tym doświadczenia. Po kilku próbach nakładania henny dojdziesz do takiej wprawy, że nie będziesz musiała dodatkowo rozjaśniać nałożonego pigmentu. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, z pomocą przychodzi wiele naturalnych sposobów.