• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Dekoracja auta do ślubu – jak ją wybrać?

Dekoracja auta do ślubu – jak ją wybrać?

Nie dużo, ale jednak warto choć w niewielkim stopniu udekorować samochód, który zawiezie Młodą Parę do ślubu. Jakie dekoracje dobrać, by podkreślić model auta, styl wesela i podniosłość uroczystości ślubnej? Jeśli już wybraliście styl samochodu jakim pojedziecie do ślubu, to kolejnym krokiem są właśnie odpowiednie dekoracje.

Dekoracja samochodu ślubnego nie zawsze jest konieczna

Auta zabytkowe czy nowe i luksusowe samochody sportowe są same w sobie niepowtarzalne i wyjątkowe, dlatego większość Młodych Par nie chce ich „zakrywać” ślubną dekoracją.

Nie jest jednoznacznie powiedziane, że każde przybranie auta, odbiera mu jego unikatowy urok. Dzieje się tak, gdy dekoracja jest źle dobrana. Czym więc mamy się kierować podczas strojenia samochodu ślubnego? Jest kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas doboru dekoracji do auta:

  • Świeże kwiaty

To podstawa dobrze dobranej dekoracji samochodu. Sztuczne nie kojarzą się dobrze i niezaprzeczalnie gryzą się ze świeżym bukietem Panny Młodej. Żywe dekoracje są łatwiejsze w montażu i bezpieczniejsze dla karoserii samochodu.

  • Dobry montaż

Każda dekoracja powinna, a nawet musi być bezpieczna dla lakieru samochodu. Nie należy więc stosować klejów, taśm klejących, zamiast nich można wykorzystać przyssawki oraz żyłkę. Profesjonalny montaż zminimalizuje ryzyko zniszczenia dekoracji podczas przejazdu. Do umieszczenia ozdób warto wykorzystywać wszystkie stałe punkty auta, np. zawiasy w drzwiach, przy masce silnika, lusterka, itp.

  • Model i kolor pojazdu 

Niezwykle istotne jest stworzenie dekoracji współgrającej ze stylem auta i naszym przewodnim kolorem ślubnym. Do dekoracji samochodu używamy głównie: kwiatów, materiałów (tj. organza, tiule itp.), kokard materiałowych, papierowych, balonów, wstążek. Zadbajmy o to, aby całość współgrała ze sobą kolorystycznie.

Bez względu na to, jaki rodzaj dekoracji wybierzemy, należy pamiętać, aby elementy dobrze się trzymały i jednocześnie były łatwe do usunięcia z pojazdu.

  • Tradycja czy coś szalonego?

Wiele Par zastanawia się nad oryginalną dekoracją, która może budzić kontrowersje. Należy więc pamiętać, iż ślub i wesele w naszym kraju są silnie związane z tradycją, dlatego bezpiecznie sięgnąć po sprawdzone wzorce.

Idealnie, jeśli dobrana dekoracja pasuje zarówno do stylu i wielkości samochodu, jak również do bukietu Panny Młodej oraz innych ślubnych dekoracji. Unikajmy wszelkich sztuczności, pluszowych misiów, lalek, plastikowych kwiatów i wstążek, które sprawiają, że cała dekoracja jest nieco pretensjonalna. Udekorowanie auta kompozycją z żywych kwiatów na gąbce florystycznej z uchwytami  (tzw. autocorso) nie jest sprawą kosztowną, szczególnie latem, a wygląda bardzo efektownie.

Spójność stylu

Nieco droższe, ale szalenie efektowne są girlandy z kwiatów lub gipsówki. Po raz kolejny sprawdza się tu też zasada dopasowania dekoracji do stylu całej uroczystości: auto do ślubu nie powinno być udekorowane, np. słonecznikami, jeśli Panna Młoda ma bukiet ze storczyków; nie używajmy elementów sztucznych, jeżeli planujemy jechać do ślubu, np. Lincolnem. Gdy naszym pojazdem ślubnym jest bryczka pamiętajmy o udekorowaniu uzd konia.

Jeśli do ślubu zamierzamy jechać super nowoczesnym sportowym autem, to raczej nie na miejscu będzie tradycyjna dekoracja wykonana z popularnych na rynku kwiatów np. goździków czy gerber. Lepsze będą kwiaty dostojne, szlachetne, np. egzotyczne strelicje czy helikonie, orchidee. Inaczej zupełnie w przypadku, np. starej Warszawy, gdzie z pewnością bardziej będzie pasował goździk, gerbera, tulipan, również w tradycyjnych kolorach. Ponadczasowym kwiatem w dekoracji pojazdów jest róża, która jednak bardziej pasuje do kompozycji w stylu dekoracyjnym – barokowym np. do dekoracji bryczek, samochodów retro itp.

(Nie)potrzebne oszczędności

Jeżeli zależy nam na zaoszczędzeniu wydatków związanych z dekoracją auta, zdecydujmy się jedynie na przywieszki do klamek lub pojedyncze okazałe kwiaty na masce auta (trzy lekko ozdobione kantadeski potrafią stworzyć niepowtarzalna dekorację).

 

Przed podjęciem decyzji o dekorowaniu, warto określić kategorię ślubnego pojazdu – czy będzie to samochód sportowy, zabytkowy czy może luksusowa limuzyna? Do każdego z nich można dobrać ciekawe udekorowanie. Czasem tradycyjne, czasem nowoczesne, czasem awangardowe. Ważne, aby zawsze dekoracja była dopasowana do rodzaju „ślubnego transportu”.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu