• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Najpiękniejsze i niespotykane dekoracje ślubne do włosów – którą z nich wybrać?

Najpiękniejsze i niespotykane dekoracje ślubne do włosów – którą z nich wybrać?

Przygotowanie stylizacji panny młodej najczęściej zajmuje długie miesiące. Najpierw przyszła mężatka przegląda miliony wzorów sukien ślubnych. Poradom i konsultacjom nie ma końca, szczególnie, kiedy w wybieranie na przykład dekoracji ślubnych do włosów zaangażujemy mamę, siostrę czy przyjaciółki.

Oczywiście wybór sukni ślubnej to dopiero początek. A już nie jest łatwo! Kiedy zdecydujemy się na wymarzoną kreację, przychodzi czas na welon, buty ślubne czy wianki. I to wciąż nie koniec! Niezwykle ważnymi elementami stylizacji są również: makijaż czy paznokcie ślubne. Wszystko musi ze sobą idealnie współgrać i być dobrane do określonego stylu wesela. Na sam koniec należy jeszcze przejrzeć wszystkie możliwe fryzury ślubne i określić, co też ma powstać na naszej głowie. I kiedy wydaje się już, że wygrałyśmy tę walkę, przychodzi czas na dobranie dodatków.

Dekoracje ślubne do włosów przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Piękne biżuteryjne opaski i wianki, woalki, kapelusze, kwiaty i wiele, wiele innych. Co wybrać? Czym się kierować? Jeśli wciąż nie możecie się zdecydować, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w szczególności.

Ozdoby ślubne do włosów rozpuszczonych

Wybór fryzury ślubnej nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim warto dobrze poznać swoje włosy i dowiedzieć się, jak dobrać fryzurę, aby była trwała. Uczesanie na ślub musi utrzymać się cały dzień i noc pełną szaleństwa, dlatego warto wcześniej sprawdzić na przykład, jak na naszych prostych włosach trzymają się zakręcone loki lub delikatnie ułożone fale. Nie może okazać się, że po dwóch godzinach cała fryzura zupełnie się rozpadnie.

Oczywiście fryzjer ślubny powinien wiedzieć, jak postąpić z naszymi włosami. I jakie dodatki lub ozdoby mogą pomóc, aby fryzura się utrzymała, szczególnie kiedy chcemy mieć zupełnie lub częściowo rozpuszczone włosy.

W przypadku fryzur z rozpuszczonymi włosami z pewnością doskonale sprawdzą się różnego rodzaju opaski, które pomogą utrzymać przód włosów i ułożone fale. Świetnie będą  również wyglądały ozdoby biżuteryjne czy małe kwiatowe zapinki.

Ozdoby ślubne do włosów - woalka
Pexels

Zobacz także: Salony sukien ślubnych – poszukujesz sukni? Sprawdź nasz katalog z najlepszymi ofertami!

Ozdoby ślubne do krótkich i długich włosów

Panny młode z krótkimi włosami mają nieco mniejszy wybór fryzur, ponieważ najczęściej bez doczepienia sztucznych włosów nie mogą pozwolić sobie na koczki czy fikuśne upięcia na wesele. Jednak dzięki temu mogą zaszaleć z wieloma ciekawymi ozdobami ślubnymi do włosów. Wśród najczęściej wybieranych spotyka się między innymi:

. Jednak dzięki temu mogą zaszaleć z wieloma ciekawymi ozdobami ślubnymi do włosów. Wśród najczęściej wybieranych spotyka się między innymi:

  • opaski z kwiatami,
  • opaski z woalkami,
  • fascynatory,
  • toczki ślubne.

Ozdoby ślubne do włosów z welonem

Wiele panien młodych zastanawia się nad tym, czy welon ślubny i ozdoba do włosów to nie za dużo dodatków. Szczególnie, kiedy decydują się na welon katedralny lub  welon hiszpański, które są wyjątkowo bogate.

Oczywiście w tym wypadku należy zadać sobie pytanie, jak długo będziemy chodzić w tym welonie i czy przypadkiem brak jakiejkolwiek ozdoby oprócz welonu  nie sprawi, że potem będziemy wyglądać bardzo skromnie.

Wiele ozdób do włosów pięknie współgra z welonem. Dlatego, jeśli nie chcecie rezygnować ani z welonu, ani z ozdoby, warto postawić na delikatną opaskę lub przypinkę na grzebieniu, która na przykład schowa się w wybranym koczku czy upięciu.

Ozdoby ślubne na włosy - wianek
Unsplash

Zobacz także: Najmodniejsze fryzury męskie – trendy na co dzień i od święta!

Ozdoby ślubne do włosów – kwiaty i wianki

Jednym z najmodniejszych dodatków do włosów ostatnich czasów są żywe kwiaty, które wpinane są we włosy pojedynczo, jako mały bukiecik lub mają postać wianków ślubnych. Ten dodatek w szczególności pasuje, jeśli organizujemy rustykalne wesele lub wesele w stylu boho.

Wianki ślubne powinny być stworzone z kwiatów, które po kilku godzinach nie sprawią wrażenia zwiędniętych. Najczęściej do tego typu stylizacji wykorzystuje się na przykład: liście eukaliptusa czy eustomę znaną również jako chińska róża. Do uplecenia wianków można również wykorzystać goździki, zwykłe polne kwiaty czy piękne i dobrze znane róże.

Galeria zdjęć

Znalezienie odpowiedniej ozdoby ślubnej do włosów może zająć nieco czasu. Aby ułatwić wam to zadanie, przedstawiamy galerię zdjęć z najpiękniejszymi opaskami, woalkami, fascynatorami czy toczkami. Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród naszych inspiracji swój typ!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu