Dekoracje ślubne i weselne – czy warto za nie płacić?

Dekoracje ślubne i weselne – czy warto za nie płacić?

Każdej Parze Młodej zależy na udanym weselu, dlatego często na suknię ślubną wydaje się krocie, choć to jedyna okazja, by ją założyć, na fotografa – bo zdjęcia to pamiątka na całe życie, na kamerzystę – by z biegiem czasu ożywić wspomnienia, a na obrączki – bo to symbol miłości. Warto jednak w ferworze przygotowań pamiętać o dekoracji ślubnej i weselnej, bo choć jest zaledwie na jeden dzień, to robi na gościach weselnych wrażenie i wprowadza „magiczną atmosferę”. Jaka jest magia dekoracji ślubnych?

Aplikacja wesele z klasą

Magiczna atmosfera

Skromne bukiety na stole, jakie oferują sale weselne niestety nie zawsze budują magiczną atmosferę. Do tego potrzebne są szczegóły – kwiaty, materiały i co najmniej kilka kreatywnych par rąk do pracy, jak i czasem nawet kilka tygodni przygotowań. Jeśli Para Młoda pragnie dopracowanej dekoracji, powinna znaleźć firmę dekorującą kompleksowo, która w swoim asortymencie posiada wszelkiego rodzaju ozdoby. Firm florystycznych nie brakuje na rynku, warto jednak rozejrzeć się za taką pracownią, która ma świeże podejście do trendów ślubnych i budowania bajkowych przestrzeni, a nie ogranicza się jedynie do podstawowych dekoracji.

Oferty promowane

Dobór dekoracji ślubnych

Dlaczego odpowiednie podejście i odpowiedni dobór dekoracji ślubnych są takie ważne?

– Liczy się każdy detal oraz każdy metr kwadratowy. Podczas tworzenia kompletnych dekoracji mamy do dyspozycji dziesiątki rodzajów świeczników, świec, kryształków, lampionów, drzewek, kul kwiatowych, latarenek. Naszym celem jest stworzyć klimat, a nie postawić bukiet kwiatów na stole a każde zlecenie to dla nas wielkie wyzwanie wyobraźni – mówi pani Joanna, dekoratorka z pracowni Glamour Moments.

– Każde zlecenie jest szyte na miarę, szczegółowo omawiamy z klientami kolorystykę, upodobania, styl, jaki preferują. Zajmujemy się dekoracjami ślubnymi, od samochodu, kościoła, bukietów dla panny młodej i butonierek po oczywiście wisienkę na torcie, czyli salę weselną – dodaje pani Daria, także z pracowni Glamour Moments.

Snując wizję bajkowego wesela i rozpędzając marzenia o hollywoodzkich dekoracjach, zastanawiamy się, ile dekoracje ślubne i weselne kosztują. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dopracowane dekoracje ślubne wymagają i czasu, i zużycia wielu materiałów, kwiatów, dodatków.

– Wszystko zależy od budżetu państwa młodych, jaki chcą lub mogą na ten cel przeznaczyć. Niestety w Polsce wciąż nie poświęca się szczególnej uwagi kompleksowym dekoracjom, niejednokrotnie ze względu na spory wydatek i już mocno nadszarpnięty budżet ślubny. My staramy się dla każdej pary znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie, cena finalna w dużej mierze nie zależy od nas a od rodzaju kwiatów i materiałów, które państwo młodzi wybiorą – wyjaśnia pani Daria.

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych

Rozbudowana wypożyczalnia dekoracji ślubnych to unikalne rozwiązanie dla par, które chcą zaoszczędzić i poświęcić trochę więcej własnego czasu i sił na samodzielne udekorowanie sali weselnej przepięknymi kolekcjami, np. drzew kryształowych, wazonów wypełnionych kulami kwiatowymi, jak również brakującymi detalami, takimi jak: srebrne czy złote podstawki pod talerze, świeczniki, lampiony, ramki do numeracji stolików.

– W Glamour Moments produkty na ślub wystarczy zarezerwować online poprzez formularz,  następnie odebrać je z pracowni i poustawiać według uznania. Dla mniej kreatywnych przygotowane są specjalne mapki z rozlokowaniem wybranych dekoracji. To fantastyczna alternatywa, jeśli parze młodej zależy na ograniczeniu wydatków – wyjaśnia pani Joanna z krakowskiej pracowni.

Wyjątkowość dnia warto podkreślić wyjątkowością dekoracji ślubnych i weselnych. Bajkowe tło nie tylko pomoże ziścić sen o idealnym ślubie, ale zostanie uwiecznione na zdjęciach ślubnych i nagraniu z wesela.

4.8/5 - (12)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore