Dekoracje ślubne i weselne – czy warto za nie płacić?

Dekoracje ślubne i weselne – czy warto za nie płacić?

Każdej Parze Młodej zależy na udanym weselu, dlatego często na suknię ślubną wydaje się krocie, choć to jedyna okazja, by ją założyć, na fotografa – bo zdjęcia to pamiątka na całe życie, na kamerzystę – by z biegiem czasu ożywić wspomnienia, a na obrączki – bo to symbol miłości. Warto jednak w ferworze przygotowań pamiętać o dekoracji ślubnej i weselnej, bo choć jest zaledwie na jeden dzień, to robi na gościach weselnych wrażenie i wprowadza „magiczną atmosferę”. Jaka jest magia dekoracji ślubnych?

Magiczna atmosfera

Skromne bukiety na stole, jakie oferują sale weselne niestety nie zawsze budują magiczną atmosferę. Do tego potrzebne są szczegóły – kwiaty, materiały i co najmniej kilka kreatywnych par rąk do pracy, jak i czasem nawet kilka tygodni przygotowań. Jeśli Para Młoda pragnie dopracowanej dekoracji, powinna znaleźć firmę dekorującą kompleksowo, która w swoim asortymencie posiada wszelkiego rodzaju ozdoby. Firm florystycznych nie brakuje na rynku, warto jednak rozejrzeć się za taką pracownią, która ma świeże podejście do trendów ślubnych i budowania bajkowych przestrzeni, a nie ogranicza się jedynie do podstawowych dekoracji.

Dobór dekoracji ślubnych

Dlaczego odpowiednie podejście i odpowiedni dobór dekoracji ślubnych są takie ważne?

– Liczy się każdy detal oraz każdy metr kwadratowy. Podczas tworzenia kompletnych dekoracji mamy do dyspozycji dziesiątki rodzajów świeczników, świec, kryształków, lampionów, drzewek, kul kwiatowych, latarenek. Naszym celem jest stworzyć klimat, a nie postawić bukiet kwiatów na stole a każde zlecenie to dla nas wielkie wyzwanie wyobraźni – mówi pani Joanna, dekoratorka z pracowni Glamour Moments.

– Każde zlecenie jest szyte na miarę, szczegółowo omawiamy z klientami kolorystykę, upodobania, styl, jaki preferują. Zajmujemy się dekoracjami ślubnymi, od samochodu, kościoła, bukietów dla panny młodej i butonierek po oczywiście wisienkę na torcie, czyli salę weselną – dodaje pani Daria, także z pracowni Glamour Moments.

Snując wizję bajkowego wesela i rozpędzając marzenia o hollywoodzkich dekoracjach, zastanawiamy się, ile dekoracje ślubne i weselne kosztują. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dopracowane dekoracje ślubne wymagają i czasu, i zużycia wielu materiałów, kwiatów, dodatków.

– Wszystko zależy od budżetu państwa młodych, jaki chcą lub mogą na ten cel przeznaczyć. Niestety w Polsce wciąż nie poświęca się szczególnej uwagi kompleksowym dekoracjom, niejednokrotnie ze względu na spory wydatek i już mocno nadszarpnięty budżet ślubny. My staramy się dla każdej pary znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie, cena finalna w dużej mierze nie zależy od nas a od rodzaju kwiatów i materiałów, które państwo młodzi wybiorą – wyjaśnia pani Daria.

Wypożyczalnia dekoracji ślubnych

Rozbudowana wypożyczalnia dekoracji ślubnych to unikalne rozwiązanie dla par, które chcą zaoszczędzić i poświęcić trochę więcej własnego czasu i sił na samodzielne udekorowanie sali weselnej przepięknymi kolekcjami, np. drzew kryształowych, wazonów wypełnionych kulami kwiatowymi, jak również brakującymi detalami, takimi jak: srebrne czy złote podstawki pod talerze, świeczniki, lampiony, ramki do numeracji stolików.

– W Glamour Moments produkty na ślub wystarczy zarezerwować online poprzez formularz,  następnie odebrać je z pracowni i poustawiać według uznania. Dla mniej kreatywnych przygotowane są specjalne mapki z rozlokowaniem wybranych dekoracji. To fantastyczna alternatywa, jeśli parze młodej zależy na ograniczeniu wydatków – wyjaśnia pani Joanna z krakowskiej pracowni.

Wyjątkowość dnia warto podkreślić wyjątkowością dekoracji ślubnych i weselnych. Bajkowe tło nie tylko pomoże ziścić sen o idealnym ślubie, ale zostanie uwiecznione na zdjęciach ślubnych i nagraniu z wesela.

4.8/5 - (12)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore