• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Najpiękniejsze dekoracje stołu weselnego! Galeria inspiracji

Najpiękniejsze dekoracje stołu weselnego! Galeria inspiracji

Sale wynajmowane na wesela, które są już ładne same w sobie, nie potrzebują dużych nakładów na dekoracje, nie potrzebują dodatkowych tkanin, aby zasłonić brzydkie ściany, ani girland z kwiatów czy balonów, ponieważ wystrój jest już i tak elegancki i odświętny. Jednak dekoracja stołu weselnego, szczególnie pary młodej, powinna przyciągać wzrok.

Sale weselne coraz chętniej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zakochanych par, które chcą zorganizować wesele marzeń. Dekorowanie domu weselnego może przynieść wiele frajdy i coraz więcej par młodych decyduje się zrobić to zupełnie samym.

Dekoracja sali weselnej musi oczywiście wpisywać się w motyw przewodni wesela. Podobnie jest z dekoracjami stołów weselnych. Jakie zatem dodatki wybrać, aby było pięknie? Co zrobić, aby dekoracje nie przeszkadzały gościom?

Jednobarwna dekoracja stołu weselnego

Ze względu na mnogość kolorowych potraw podczas uroczystości, najlepiej wyglądają kompozycje z kwiatów w jednym kolorze lub w odcieniach jednej barwy. Bukiet ślubny może być doskonałym wyznacznikiem tego, jakie kwiaty wybrać. Bardzo ładnie wyglądają róże, goździki, gerbery, tulipany, gipsówka. Modne są również płatki kwiatów rozrzucone na stolach, delikatne kolorowe kamyczki, odświętne pokrowce na krzesła często ozdobione kokardami lub szarfami.

Romantyczny klimat zapewnią zapalone świece na stołach, muszle wrzucone do wody z wazonie. Dużą popularnością cieszą się również drewniane dodatki i małe lampiony. Jesienią do dekoracji można wykorzystać jabłka oraz czerwone winogrona. Ważne, by dekoracje i wazony nie przeszkadzały gościom, a więc znajdowały się powyżej lub poniżej linii wzroku.

Do stylu dekoracji można dobrać wiele dodatków, na przykład plan stołów weselnych, który zostanie postawiony przy wejściu na salę weselną, a nawet koszyczek ratunkowy, który kobiety i mężczyźni znajdą w toaletach.

Dekoracja stołu weselnego z metalowymi elementami
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni

Zobacz także: Szukasz osoby, wykonującej dekoracje ślubne? Zajrzyj do naszego katalogu pełnego profesjonalistów z pasją!

Dekoracja stołu weselnego pary młodej

Stół weselny, przy którym sieci para młoda wraz ze świadkami, jest oczywiście najważniejszy, dlatego powinien się wyróżniać. Oprócz standardowych elementów, takich jak: winietki czy plan wesela warto również pomyśleć o ciekawych napisach mąż i żona, małych latarniach czy innych dekoracjach dopasowanych do stylu wesela. Ważne jest jednak, aby dekoracje nie utrudniały dojścia do pary młodej.

Owocowe i warzywne dekoracje stołu weselnego

Można również przygotować oryginalną dekorację z owoców i warzyw, tzw. carving. Ojczyzną carvingu są kraje azjatyckie.W Polsce sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach jest bardzo mało znana jednak coraz więcej osób zaczyna się nią interesować oraz doceniać walory estetyczne. Piękne owocowe rzeźby zdobią stoły w dobrych restauracjach, hotelach, coraz częściej pojawiają się również podczas przyjęć weselnych, budząc duże zainteresowanie oraz zachwyt gości.

Podczas przyjęcia weselnego najpiękniej prezentują się rzeźby z arbuzów i melonów. Dodatkowo w połączeniu z dekoracją z jabłek, winogron oraz jakichkolwiek innych owoców – tworzą piękną kompozycję. Te owoce można podczas przyjęcia również pokroić i zaserwować gościom. To, co przygotowują mistrzowie carvingu, można czasem porównać do małych dzieł sztuki.

Ciemna dekoracja stołu weselnego
Agencja Ślubna „WELON & CYLINDER”

Ubieranie krzeseł

Krzesła na sali weselnej można udekorować na dwa sposoby – przykrywając je pokrowcami lub dekorując same oparcia, obwiązując je jutowymi wstążkami, dodając kwiaty lub inne pasujące do całości dekoracje. Jeśli planujecie rustykalne wesele lub wybraliście styl boho na wesele, to drewniane krzesła z dodatkiem gipsówki lub bordowych kwiatów idealnie wpiszą się w charakter uroczystości.

Dekoracja stołu weselnego z różami
Galeria kwiatów

Zobacz także: Dekoracja kościoła na ślub – niezwykłe pomysły i galeria pełna inspiracji

Dekoracja stołu weselnego – winietki i prezenty dla gości

Winietki ślubne, czyli wizytówki z imieniem i nazwiskiem, wskazujące miejsce zaproszonego gościa przy stole to z pewnością bardzo przydatny i dodatkowo dekoracyjny element stołu weselnego.

Kiedy na stole weselnym stoją winietki, goście w spokoju mogą skupić się na składaniu życzeń parze młodej, a nie gorączkowo zajmować według nich najlepsze miejsca. Unikniemy też kłopotliwego przesadzania gości, kiedy okaże się np., że na całej sali zostały miejsca dla 4-osobowej rodziny, ale niestety w różnych punktach sali. Doskonałym dopełnieniem winietek będzie utrzymany w tej samej stylistyce plan stołów lub menu weselne.

Zawieszkami na wódkę weselną i prezenty dla gości weselnych będą piękna ozdobą stołów na sali weselnej, warto więc odpowiednio dobrać je z kwiatami i innymi elementami dekoracyjnymi.

Galeria zdjęć dekoracji stołów weselnych

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu