• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

10 detali, o których zapominają Panny Młode

10 detali, o których zapominają Panny Młode

Chcesz być perfekcyjnie zorganizowaną Panną Młodą? Sprawdź, czy podczas przygotowań do ślubu na pewno nie zapomniałaś o żadnej z istotnych kwestii! Jakie są detale, o których zapominają Panny Młode? W tym artykule podzielimy się też przydatnymi radami, które pozwolą uniknąć niepotrzebnego stresu!

10 detali, o których zapominają Panny Młode, a nie powinny.

Strój na przedślubny poranek

„Jest jeden taki dzień, w którym kobieta wstaje i wie, w co się ubrać” – ten cytat krąży po sieci i dotyczy oczywiście Panien Młodych w dniu ślubu. Zanim jednak założysz na siebie białą suknię, czeka Cię cały przedślubny poranek! Nie zapomnij o naszykowaniu stroju, w którym wybierzesz się na makijaż i do fryzjera! Tym bardziej, jeśli podczas przygotowań do ślubu będzie towarzyszył Ci fotograf lub kamerzysta! Zachęcamy, aby tego poranka założyć strój, który będzie można zdjąć w taki sposób, by nie naruszyć ślubnej fryzury.

Hotelowy niezbędnik

Jeśli tuż po weselu nie planujecie powrotu do domu i będziecie nocować w domu weselnym, czy hotelu, nie zapomnijcie o spakowaniu rzeczy, których będziecie potrzebować, by przygotować się na dzień poprawin. Podstawowe wyposażenie kosmetyczki i strój na zmianę to niezbędne minimum!

Parasolka

Pogoda bywa kapryśna, a nawet delikatny deszcz potrafi skutecznie popsuć fryzurę i humor. Zadbajcie o to, by mieć przy sobie parasolkę!

Osoba kontaktowa

Tę rolę spełnia konsultant ślubny, jeśli jednak organizujecie wesele na własną rękę, warto wyznaczyć osobę, której numer telefonu będą znali wszyscy goście i usługodawcy. W dniu ślubu prawdopodobnie nie będziecie mieć przy sobie telefonów przez cały czas, więc dobrze będzie wcześniej wskazać innym osobę kontaktową, czyli np. świadka. Zadbajcie też o to, by ta osoba miała kontakt do innych osób, które dbają o odpowiedni przebieg ślubu i wesela.

Koszula na zmianę

Przypilnuj, by Twój przyszły mąż miał przygotowaną koszulę na zmianę. Każdy mężczyzna chce w dniu ślubu prezentować się znakomicie. Zdarzają się jednak drobne wpadki, dlatego warto pamiętać o koszuli na przebranie!

Harmonogram dnia ślubu

Warto opracować go z wyprzedzeniem i przemyśleć, ile czasu zajmują poszczególne etapy przygotowań. Pamiętaj o zapasie czasu między kolejnymi zadaniami, by bez stresu spędzić czas na makijażu czy u fryzjera. Jeśli uda się przygotować wszystko przed czasem, będziecie mieć chwilę na to, by pobyć trochę „tu i teraz” i nacieszyć się wspólnym oczekiwaniem. Dobrze jest poprosić świadka o to, by na bieżąco kontrolował sytuację.

Podział zadań

Zadbajcie o to, by każdy, kto będzie Wam towarzyszył, wiedział, jak będzie przebiegać ślubny poranek i znał swoje zadania. Poproście bliskich o pomoc, podzielcie się obowiązkami. Gdy wszystkie zostaną wykonane przed czasem, będziecie mieć chwilę na złapanie tchu przed ślubem.

Przedślubny posiłek

Zadbajcie o to, by rano zjeść porządne śniadanie! To niezwykle ważne. Nie chcecie przecież, by podczas uroczystości burczało Wam w brzuchach. Musicie mieć mnóstwo energii na tak ważny dzień!

Niezbędnik panny młodej

Koniecznie przygotuj sobie listę rzeczy, które w dniu ślubu musisz mieć pod ręką. Przygotuj się na nieprzewidziane wpadki i zadbaj o to, żeby niczego Ci nie zabrakło!

Buty na zmianę

Nawet jeśli na imprezach zwykle wytrzymujesz najdłużej w szpilkach, dzień ślubu to wyjątkowy czas, w którym musisz czuć się komfortowo i pewnie! Dlatego awaryjnie przygotuj parę butów na zmianę!

O czym jeszcze nie może zapomnieć Panna Młoda?

fot. Pexels

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu