10 detali, o których zapominają Panny Młode

10 detali, o których zapominają Panny Młode

Chcesz być perfekcyjnie zorganizowaną Panną Młodą? Sprawdź, czy podczas przygotowań do ślubu na pewno nie zapomniałaś o żadnej z istotnych kwestii! Jakie są detale, o których zapominają Panny Młode? W tym artykule podzielimy się też przydatnymi radami, które pozwolą uniknąć niepotrzebnego stresu!

Aplikacja wesele z klasą

10 detali, o których zapominają Panny Młode, a nie powinny.

Strój na przedślubny poranek

„Jest jeden taki dzień, w którym kobieta wstaje i wie, w co się ubrać” – ten cytat krąży po sieci i dotyczy oczywiście Panien Młodych w dniu ślubu. Zanim jednak założysz na siebie białą suknię, czeka Cię cały przedślubny poranek! Nie zapomnij o naszykowaniu stroju, w którym wybierzesz się na makijaż i do fryzjera! Tym bardziej, jeśli podczas przygotowań do ślubu będzie towarzyszył Ci fotograf lub kamerzysta! Zachęcamy, aby tego poranka założyć strój, który będzie można zdjąć w taki sposób, by nie naruszyć ślubnej fryzury.

Hotelowy niezbędnik

Jeśli tuż po weselu nie planujecie powrotu do domu i będziecie nocować w domu weselnym, czy hotelu, nie zapomnijcie o spakowaniu rzeczy, których będziecie potrzebować, by przygotować się na dzień poprawin. Podstawowe wyposażenie kosmetyczki i strój na zmianę to niezbędne minimum!

Oferty promowane

Parasolka

Pogoda bywa kapryśna, a nawet delikatny deszcz potrafi skutecznie popsuć fryzurę i humor. Zadbajcie o to, by mieć przy sobie parasolkę!

Osoba kontaktowa

Tę rolę spełnia konsultant ślubny, jeśli jednak organizujecie wesele na własną rękę, warto wyznaczyć osobę, której numer telefonu będą znali wszyscy goście i usługodawcy. W dniu ślubu prawdopodobnie nie będziecie mieć przy sobie telefonów przez cały czas, więc dobrze będzie wcześniej wskazać innym osobę kontaktową, czyli np. świadka. Zadbajcie też o to, by ta osoba miała kontakt do innych osób, które dbają o odpowiedni przebieg ślubu i wesela.

Koszula na zmianę

Przypilnuj, by Twój przyszły mąż miał przygotowaną koszulę na zmianę. Każdy mężczyzna chce w dniu ślubu prezentować się znakomicie. Zdarzają się jednak drobne wpadki, dlatego warto pamiętać o koszuli na przebranie!

Harmonogram dnia ślubu

Warto opracować go z wyprzedzeniem i przemyśleć, ile czasu zajmują poszczególne etapy przygotowań. Pamiętaj o zapasie czasu między kolejnymi zadaniami, by bez stresu spędzić czas na makijażu czy u fryzjera. Jeśli uda się przygotować wszystko przed czasem, będziecie mieć chwilę na to, by pobyć trochę „tu i teraz” i nacieszyć się wspólnym oczekiwaniem. Dobrze jest poprosić świadka o to, by na bieżąco kontrolował sytuację.

Podział zadań

Zadbajcie o to, by każdy, kto będzie Wam towarzyszył, wiedział, jak będzie przebiegać ślubny poranek i znał swoje zadania. Poproście bliskich o pomoc, podzielcie się obowiązkami. Gdy wszystkie zostaną wykonane przed czasem, będziecie mieć chwilę na złapanie tchu przed ślubem.

Przedślubny posiłek

Zadbajcie o to, by rano zjeść porządne śniadanie! To niezwykle ważne. Nie chcecie przecież, by podczas uroczystości burczało Wam w brzuchach. Musicie mieć mnóstwo energii na tak ważny dzień!

Niezbędnik panny młodej

Koniecznie przygotuj sobie listę rzeczy, które w dniu ślubu musisz mieć pod ręką. Przygotuj się na nieprzewidziane wpadki i zadbaj o to, żeby niczego Ci nie zabrakło!

Buty na zmianę

Nawet jeśli na imprezach zwykle wytrzymujesz najdłużej w szpilkach, dzień ślubu to wyjątkowy czas, w którym musisz czuć się komfortowo i pewnie! Dlatego awaryjnie przygotuj parę butów na zmianę!

O czym jeszcze nie może zapomnieć Panna Młoda?

fot. Pexels

4.6/5 - (44)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore