• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Cała prawda o didżeju na weselu

Cała prawda o didżeju na weselu

Często Para Młoda, organizując najważniejszy dzień w swoim życiu, staje przed dylematem – DJ czy zespół weselny? Kto powinien zagrać na weselu? Wybór należy do Pary Młodej. Podpowiadamy jak spośród Didżejów wybrać tego dobrego, który poprowadzi wesele.

Poszukaj dobrego didżeja na wesele

Panowie lub panie zajmujący się dobieraniem, odtwarzaniem i miksowaniem muzyki dzielą się – jak w każdym fachu – na profesjonalistów i amatorów. Amator, to ten, który na pierwszym spotkaniu oznajmi Wam, że grał będzie z laptopa, często wzniesie toast, a jego ulubione dowcipy mają podtekst erotyczny. Wątpliwe także, że będzie wiedział, na czym polegają oczepiny.

DJ posiada fachowy sprzęt

Dobry DJ pracuje na dobrym sprzęcie. Przede wszystkim ma go pod dostatkiem – nawet w rezerwie (gdzieś w samochodzie, na zapleczu). Istotna jest już nie sama marka sprzętu, ale fakt, czym dysponuje Dj, który ma nagłośnić wesele. Niestety, jeśli tylko wspomnianym laptopem, jednym wzmacniaczem i jednym głośnikiem – to Para Młoda i jej goście mogą nie być zadowoleni. Jeśli natomiast DJ dysponuje mikserem, mikrofonem wokalnym, CD-playerami, gramofonami, przyzwoitymi głośnikami, a nawet oświetleniem,  wytwornicą dymu, projektorem multimedialnym oraz ekranem, to znaczy, że zajmuje się tym zawodowo. Im więcej sprzętu DJ posiada, tym dla weselników lepiej.

Dobry DJ poprowadzi wesele

Didżej powinien również znać odpowiedź na każde pytanie organizacyjne. Podpowie Parze Młodej, jak rozpocząć wesele, kiedy powinien na sali weselnej pojawić się tort, kiedy należy podziękować rodzicom, jak zorganizować oczepiny, ile zaproponować zabaw, jakie podkłady muzyczne puścić. DJ powinien przedstawić Wam repertuar lub wysłać podstawową listę utworów, z których korzysta. Z traktującym swoje zajęcie poważnie didżejem nie musicie się martwić, że po czterech utworach zaprosi gości na „przerwę” albo będzie chciał się wzmocnić alkoholem w trakcie wesela. Dobry DJ weselny gra prawie przez cały czas, bo nawet w przerwach na posiłki serwuje muzykę w tle. Nie stroni też od bardziej nowatorskich pomysłów – karaoke, prezentacja zdjęć, czy filmów Młodej Pary. Dobiera muzykę pod każdy element weselnego przyjęcia – rozpoczęcie, tort weselny, gorący posiłek, oczepiny, podziękowania dla rodziców. Zabawy, konkursy, wspólne śpiewy – to preferuje najbardziej.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu