Dobierz odpowiedni rodzaj biustonosza do kształtu piersi i typu dekoltu

Odpowiednio dobrany stanik nie tylko pięknie wyeksponuje kobiecy biust, ale także sprawi, że piersi znacznie dłużej zachowają swoją jędrność i atrakcyjny kształt. W sklepach z bielizną można spotkać różne rodzaje biustonoszy, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie nadają się dla każdej kobiety.
Jak dobrać stanik? To pytanie zadaje sobie każda dziewczyna, która kupuje swój pierwszy biustonosz. Niestety odpowiedzi na nie można poszukiwać przez wiele lat, ponieważ wraz z wiekiem również piersi zmieniają się i z czasem wymagają innego rodzaju podtrzymania.
Na rynku można znaleźć oczywiście wiele krojów staników. Te bardziej fikuśne z pewnością przydadzą się, kiedy wybieramy się na imprezę, a nasza sukienka ma nietypowy krój dekoltu. Na co dzień warto jednak zainwestować w biustonosz, który przede wszystkim będzie dobrze trzymał piersi. Jakie rodzaje biustonoszy można spotkać w sklepach?
Najpopularniejsze rodzaje biustonoszy
Stanik, oprócz funkcji “dekoracyjnych”, przede wszystkim ma wspomagać kręgosłup w dźwiganiu ciężaru i zapewniać podtrzymanie dla piersi. Oznacza to, że rodzaj biustonosza powinien być przede wszystkim dobrany do rozmiaru i kształtu piersi. Nie każda kobieta może na przykład pozwolić sobie na stanik samonośny. U pań o obfitym biuście zazwyczaj nie zdaje on egzaminu.
Zatem, jak widać, rozmiar biustu ma olbrzymie znaczenie nie tylko przy wyborze stanika, ale także sukienki na wielkie wyjście, na przykład ślub czy wesele. Bielizna ślubna powinna być idealnie dobrana do sukni ślubnej, aby nie uwierała panny młodej. Jakie zatem rodzaje biustonoszy są najlepsze do ekstrawaganckich kreacji, a jakie idealnie nadają się na co dzień.
Biustonosz samonośny
Ten typ stanika idealnie nadaje się do stylizacji, w której mamy zupełnie odsłonięte ramiona i plecy. Podtrzymuje piersi, jednak nie ma żadnych ramiączek i żadnego zapięcia. Stworzony jest z dwóch nakładek, które dostosowują się do kształtu piersi. Miseczki biustonosza samonośnego zazwyczaj od środka są silikonowe.
Biustonosz samonośny nakleja się na suchą, czystą i odtłuszczoną skórę. Aby go zdjąć, skórę należy lekko zwilżyć wodą. Przed ponownym nałożeniem stanik należy umyć mydłem i dokładnie osuszyć.
Zobacz także: Sprawdź, jaki masz typ sylwetki! Dzięki temu dobierzesz idealne kroje sukienek i spodni
Biustonosz bardotka
Bardotki to jedne ze staników bez ramiączek. Zazwyczaj modele te mają odpinane ramiączka, aby można było z nich korzystać w różnych sytuacjach. Wewnętrzny obwód stanika obszyty jest silikonowym paskiem, dzięki czemu biustonosz trzyma się ciała jeszcze lepiej.
Bardotka najczęściej ma poziomą linię dekoltu, choć można również spotkać modele z obniżonym mostkiem. Jeśli suknia ślubna rybka lub księżniczka to wasze wymarzone modele, z pewnością warto zainwestować w odpowiednią bardotkę.
Stanik sportowy
Istnieje wiele modeli staników sportowych. Jest to z pewnością idealne rozwiązanie na co dzień, szczególnie jeśli nie lubimy, gdy gniotą nas niewygodne fiszbiny. Stanik sportowy dla większego biustu powinien być nieco lepiej zabudowany i powinien zostać stworzony z elastycznych i trwałych materiałów, które podtrzymają biust.
Biustonosz push up
Ten rodzaj biustonosza jest idealny dla pań, które mają mały rozmiar biustu i chcą go powiększyć. Stanik push up można spotkać niemalże w każdym modelu. Czy mówimy o bardorce, staniku half.cup czy staniku bez ramiączek.
Push up charakteryzuje się wszytymi wewnątrz miseczek gąbkami, które zbierają biust do siebie i podnoszą go, co wizualnie powiększa piersi.
Biustonosz balkonetka
Balkonetka to niezwykle popularny stanik, który charakteryzuje się zbliżającą się do poziomu górną linią. Jest średnio zabudowany, dzięki czemu idealnie leży nawet na bardzo obfitym biuście. Jakie rodzaje dekoltów są dla niego stworzone? Między innymi nieco kwadratowy dekolt caro, który nie będzie jednak bardzo głęboki. Balkonetka nie sprawdzi się jednak w przypadku dekoltu układającego się w literkę “V”.
Zobacz także:Jakie są kształty paznokci? Dobierz odpowiedni do wielkości swojej dłoni
Biustonosz plunge
Tego typu stanik idealnie nadaje się do głębokich dekoltów, ponieważ jego mostek jest wyjątkowo obniżony. Biustonosz plunge zbiera piersi do środka i tworzy między nimi apetyczny “rowek”, który znakomicie wygląda w strojach z dekoltem amerykańskim.
Biustonosz pełny
Stanik pełny zasłania całą pierś i nadaje jej ładny i okrągły kształt. Tego typu biustonosz to strzał w dziesiątkę przy dużych piersiach. Stanik full cup najczęściej nosi się do codziennych stylizacji lub sukienek, które nie mają dużego dekoltu. Jeśli zależy nam, aby pełny biustonosz ładnie zebrał piersi “spod pach”, powinien mieć boczny panel zbierający.
Biustonosz half-cup (niskozabudowany)
Niskozabudowany biustonosz to znakomity wybór, jeśli zdecydowałyście się na sukienkę z gorsetem i chcecie wyeksponować górną część biustu. Mocno obniżony mostek i ścięte miseczki podnoszą piersi i nadają im ładny, okrągły kształt.
Biustonosz półgorset
W tego typu stanikach możemy spotkać się z różnym krojem miseczek. Półgorset równie dobrze może być balkonetką lub bardotką. Co go zatem wyróżnia? Przede wszystkim szeroki i pociągnięty ku dołowi pas, na którym znajdziemy znacznie więcej haftek niż zazwyczaj. Jego głównym celem jest wymodelowanie sylwetki na wysokości zapięcia stanika. Aby się nie zwijał, najczęściej ma wszystkie fiszbiny pionowe.
