Dobre praktyki, które warto wprowadzić do swojego stylu życia

Dobre praktyki, które warto wprowadzić do swojego stylu życia

Zawarcie związku małżeńskiego to dla wielu z nas rozpoczęcie zupełnie nowej drogi życia. Po ślubie idziemy przez nie już nie w pojedynkę, lecz z drugą połówką przy boku, za którą jesteśmy odpowiedzialni. Składamy sobie przysięgę, że będziemy trwać przy sobie zarówno w zdrowiu, jak i w chorobie. Wszystkie pary znajdą poniżej wskazówki – dobre praktyki, które pozwolą wprowadzić do ich wspólnego życia zasady, dzięki którym tych zdrowych, witalnych lat może być znacznie więcej.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna sprzyja witalności. Jeśli zamiast prowadzić leniwy tryb życia pozostajemy aktywni, zwiększamy siłę swoich mięśni, zmniejszamy ryzyko zawału, produkujemy hormony szczęścia, przyspieszamy metabolizm. Regularna aktywność fizyczna powinna być stałym elementem naszego tygodniowego rozkładu dni. Warto wyznaczyć sobie jeden dzień, który w dużej części przeznaczymy na wspólny wysiłek. Może być to oczywiście trening na siłowni, ale przyznajmy szczerze – jeśli do tej pory nie byliśmy stałymi bywalcami takich miejsc, trudno nam będzie podjąć wyzwanie. Nikt jednak nie twierdzi, że aktywność fizyczna liczy się tylko wtedy, gdy korzystamy ze specjalistycznych przyrządów do ćwiczeń. Równie dobrym rozwiązaniem może być długi, wspólny spacer, jazda na rowerze, wspólna runda w tenisa, a nawet seks! Aktywnie spędzona godzina pomoże spalić nawet 300 kcal! Ruszajmy się więc – dla zdrowia i przyjemności!

Regularne, wspólne posiłki

Jedzenie wspólnych posiłków potrafi bardzo zbliżyć, wzmacnia relacje. Nie wszyscy jednak mają możliwość spożywania wspólnych posiłków w ciągu dnia. Praca zawodowa, obowiązki, różne godziny powrotów z pracy – wiele czynników może wpływać na to, że para rozmija się i nawet jeden wspólny posiłek w ciągu dnia, jeśli nie jest to np. wolny weekend, wydaje się czymś trudny do zrealizowania. Jeśli zaś posiłek ma być dodatkowo gruntowanie przemyślany pod względem wartości odżywczych, tak aby nie był śmieciowym jedzeniem przyrządzonym na szybko, to scenariusz wspólnego posiłku zupełnie się rozmywa. Od czego jednak jest dieta z dowozem? Jeżeli jeszcze nie próbowaliście tego rodzaju sposobu odżywiania, to jak raz dacie się przekonać, możecie nie wrócić już z powrotem do gotowania. Catering dietetyczny to wygoda zdrowych posiłków podstawianych prosto pod drzwi, wystarczy odgrzać, jeśli wymagają zjedzenia na ciepło. Zawsze na czas, zawsze z dbałością o odpowiednie zbilansowanie. To co, może jednak uda się wspólna romantyczna kolacja każdego wieczoru?

Badania profilaktyczne co roku

Co do tego, że należy się regularnie badać, nikt nie powinien mieć wątpliwości. Jednak mimo to często mijają lata, zanim decydujemy się sprawdzić, czy w naszym organizmie wszystko działa prawidłowo. Doskonałym pomysłem jest wykonanie badań krwi, tzw. pełnej morfologii raz w roku, np. w okolicach ważnej dla Was daty – rocznicy pierwszego spotkania czy nawet rocznicy ślubu. Dzięki obraniu takiego szczególnego terminu badań profilaktycznych raczej o nich nie zapomnicie, za to zyskacie pewność, że jesteście zdrowi. Jeśli wprowadzicie również poprzednie zasady, czyli aktywność fizyczną czy regularne i zbilansowane posiłki, to szansa na pełnię zdrowia oczywiście się zwiększa. Zalety diety pudełkowej to m.in. możliwość wyboru menu uwzględniającego specjalne potrzeby żywieniowe, np. produktów o niskim IG czy bez glutenu, czy też dostosowanie menu pod względem kaloryczności, co chroni przed nadwagą i otyłością – plagą XXI wieku.

Wszystkie pary, zarówno te, które dopiero staną na ślubnym kobiercu, jak i te, które ceremonię zaślubin mają już za sobą, mogą zdecydować się na wprowadzenie zasad, które z pewnością zwiększą ich komfort życiowy i sprawią, że czekać ich będą wspólne, długie i szczęśliwe lata.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore