Dzieci na ślubie – prawdziwi mistrzowie ceremonii! 👧🧒

Dzieci na ślubie – prawdziwi mistrzowie ceremonii! 👧🧒
Adobe Stock

Mali kuzyni, siostrzeńcy czy bratanice to doskonali ślubni pomocnicy. Dlatego, jeśli planujecie organizację wesela z dziećmi, bez obaw możecie powierzyć im ważne zadania podczas uroczystości. W jakich czynnościach dzieci na ślubie sprawdzą się najlepiej? O tym w artykule!

Aplikacja wesele z klasą

Wesele z dziećmi czy bez dzieci? To pytanie często zaprząta głowy przyszłych par młodych, zaś temat obecności dzieci na uroczystości budzi wiele kontrowersji. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich swojego wielkiego dnia, inni utrzymują, że tego typu przyjęcie to zabawa zarezerwowana wyłącznie dla dorosłych, a obecność dzieci nie pozwala im w pełni zaangażować się w uroczystość oraz przewidziane atrakcje 🥳. W dzisiejszym artykule prezentujemy kilka pomysłów, w jaki sposób włączyć maluchy w ślubną organizację oraz ciekawie zająć im czas w tym szczególnym dniu. Czy zaproszenie dzieci może okazać się strzałem w dziesiątkę? Co mogą robić na weselu dzieci 👧🧒? Podpowiadamy!

Oferty promowane

Dzieci na ślubie - małe dzieci w strojach pary młodej
Adobe Stock

Małe dzieci niosą obrączki

To z pewnością jeden z najpiękniejszych i najsłodszych widoków podczas zaślubin. Zaangażowanie dzieci w ślubne przygotowania i powierzenie im tak odpowiedzialnej funkcji będzie dla nich ogromnym wyróżnieniem, do którego podejdą z pełnym profesjonalizmem, niczym prawdziwi mistrzowie ceremonii 😍. „Miniatury” pary młodej , a więc mały, elegancki dżentelmen i młoda dama, niosący razem na haftowanej poduszce ślubne obrączki – ten obrazek z pewnością wzruszy wszystkich gości weselnych, a jednocześnie stanowić będzie wspaniałe wsparcie dla młodej pary.

Dzieci na ślubie – orszak

Dzieci na weselu, zwłaszcza te w wieku przedszkolnym, będą wspaniałą ozdobą ślubnego orszaku. Dziewczynki ubrane w piękne sukienki 👗, nawiązujące do kreacji druhen obecnych na ślubie, mogą prowadzić orszak do ołtarza lub innego miejsca ceremonii, a także nieść welon panny młodej 👰‍♀️, zwłaszcza jeśli będzie on naprawdę imponujących rozmiarów.

Niezwykle istotne jest to, aby przed ślubem wytłumaczyć, szczególnie najmłodszym pomocnikom, jak wygląda przebieg całej ceremonii oraz na czym polegać będzie w niej ich rola. Warto przećwiczyć wcześniej wspólną „drogę” do ołtarza, aby dzieci mogły dokładnie zapamiętać schemat. Wtedy pomimo emocji i stresu będą czuć się pewnie, a wszystko wypadnie idealnie ❤.

Kwiaty i bańki mydlane

Piękną ozdobą podczas wejścia do miejsca ceremonii będą także dzieci sypiące płatki kwiatów 🌸 z koszyczków. Dlatego, jeśli wiecie, że w Waszym najbliższym otoczeniu macie kogoś, kto w tej roli idealnie się sprawdzi, warto to wykorzystać. Po wyjściu z kościoła 💒 czy urzędu możecie przygotować dla najmłodszych bańki mydlane, które będą wypuszczać w momencie Waszego pojawienia się na zewnątrz. Stworzy to niewątpliwie wyjątkowe tło do ślubnych fotografii, pozostając jednocześnie wspaniałą pamiątką.

Ach, te zdjęcia! Dzieci na ślubie w obiektywie fotografa

Mali weselnicy wnoszą także wiele radości, naturalności i luzu w świat dorosłych, co świetnie dostrzec można podczas sesji zdjęciowej 📸. Sztywne pozy i nienaturalne miny zostają zamienione na szczery uśmiech i spontaniczność 😊. Poza tym, niezwykle uroczo wyglądają w odświętnych, weselnych strojach, będąc prawdziwą wisienką na torcie pamiątkowych, ślubnych zdjęć pary młodej i weselnych gości.

Dzieci na weselu niosą ozdobne tabliczki

Dzieci 👧🧒 niosące w ręku kredowe lub drewniane tabliczki z zabawnymi tekstami to prawdziwy ślubny przebój. Warto jednak, aby hasła, które pojawią się na planszach były przetłumaczone na język polski tak, aby wszyscy weselnicy mogli je zrozumieć. Wyjątkiem jest wesele międzynarodowe. W takim wypadku tabliczki powinny zostać przygotowane w ojczystych językach gości lub też języku, którym posługuje się większość zgromadzonych weselników, w tym panna młoda 👰‍♀️ i pan młody 🤵‍♂️.

Dziecko na ślubie rodziców

Jeśli planujecie wesele, a jednocześnie jesteście już rodzicami ważne, aby na czas ślubnych przygotowań zapewnić dziecku odpowiednią opiekę ☺. Świetnie sprawdzi się w tej roli osoba, którą maluch dobrze zna, a więc babcia, dziadek czy ciocia. Kwestia opieki dotyczy przede wszystkich małych dzieci, jeśli więc Wasza pociecha jest już dumnym przedszkolakiem spokojnie możecie powierzyć jej jakieś zadanie w tym szczególnym dniu 😍.

Jeszcze przed ślubem zaplanujcie listę rzeczy, którą koniecznie musicie zabrać ze sobą na cały dzień. Jeśli istnieje możliwość wynajęcia pokoju w restauracji czy hotelu, w którym planowane jest przyjęcie również możecie z niej skorzystać. Warto zadbać między innymi o to, aby dzieci na weselu miały „zapasowe” ubranie 👕, w które, w razie zalania ślubnego stroju sokiem z czarnej porzeczki czy upadku na trawę, będą mogły się przebrać.

Dzieci na ślubie - mała dziewczynka i chłopiec w odświętnych strojach
Adobe Stock

💡Zobacz także: Animator dla dzieci na weselu – sprawdź oferty firm w naszym katalogu!

O czym powinna pamiętać para młoda zapraszając dzieci na ślub i wesele?

Organizując ślub i przyjęcie weselne, a także zapraszając dzieci musicie pamiętać, aby zagwarantować im przestrzeń do zabawy i wypoczynku 🥳. Warto zastanowić się także nad zatrudnieniem animatora, który nie tylko zaopiekuje się maluchami, ale zatroszczy się również o kreatywne zabawy dla najmłodszych. Jeśli macie ograniczony budżet możecie samodzielnie przygotować kącik zabaw dla dzieci, a w nim gry, kredki, kolorowanki i inne gadżety dopasowane do wieku i zainteresowań młodych gości. Czekoladowa fontanna czy candy bar 🍭 również będą strzałem w dziesiątkę!

O co jeszcze powinny zadbać pary młode? Z pewnością o przygotowanie odpowiedniego menu dla samych dzieci. Zaproszone maluchy na pewno mają swoje ulubione potrawy, które świetnie wpasują się w dziecięce menu.

Dzieci na ślubie - para młoda i dzieci
Adobe Stock

Podsumowanie tego artykułu

4.5/5 - (15)

Marta Mataniak

Marta Mataniak

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka mody i najnowszych trendów także tych z branży ślubnej. Uwielbia podróżować, zwłaszcza po słonecznej Italii. Miłośniczka dobrej kuchni, lubiąca odkrywać nowe smaki. Fanka aktywności fizycznej i podcastów kryminalnych.

Więcej artykułów autora Marta Mataniak

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore