Dzieci na weselu – jakie atrakcje przygotować dla najmłodszych gości. Wedding planner radzi.

Dzieci na weselu – jakie atrakcje przygotować dla najmłodszych gości. Wedding planner radzi.
Adobe Stock

Dzieci na weselu. 🧒👧 Temat dla wielu par młodych bardzo trudny. Niektóre z nich decydują się na organizację przyjęcia weselnego tylko i wyłącznie dla osób dorosłych. Inne pary z kolei nie wyobrażają sobie tego dnia bez najmłodszych gości, niezależnie czy są to członkowie rodziny, czy też pociechy ich przyjaciół. Jeśli zapraszacie na swoje wesele dzieci, zadbajcie, aby Ci wyjątkowi goście poczuli się dobrze wśród roztańczonych rodziców i nie nudzili podczas, nierzadko, całej nocy zabawy. Jakie zatem atrakcje zagwarantować dzieciom podczas wesela? 🎉

Aplikacja wesele z klasą
Uśmiechnięte dzieci na weselu
Adobe Stock

Animatorzy dla dzieci

Najbardziej popularna forma rozrywki dla najmłodszych i najczęściej rozpatrywana spośród wielu propozycji. Zatrudniając animatora, mamy pewność, że dzieci są pod dobrą opieką. Jest to szczególnie ważne, jeśli organizujemy przyjęcie na otwartej lub dużej przestrzeni. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. 👧🧒 Standardowo 1 animator przypada na 10 dzieci, w przypadku maluchów, które samodzielnie jedzą, chodzą i potrafią już mówić. Jeśli chcemy animatorów/opiekunów do jeszcze młodszych dzieci, musimy brać pod uwagę 1 opiekuna na maksymalnie 2-3 dzieci. Oferty animatorów zawierają wiele propozycji zabaw, takich jak: malowanie buziek, zabawy z chustą Klanzy, zabawy manualne i sportowe ⚽ czy też plastyczne 🎨 . Mogą to być piniaty, skręcanie balonów, spotkania z klaunem czy mimem lub ogromne bańki mydlane.

Oferty promowane

Animacje dla dzieci z chustą
Adobe Stock

Kącik zabaw

Dobre rozwiązanie na przyjęcia, w których uczestniczy mało dzieci i które potrafią już same organizować sobie czas, czyli około 10 roku życia. Można wtedy przygotować im specjalny kącik, gdzie będzie stolik, krzesełka oraz jakieś przekąski 🍭🍰🍫 i napoje. Świetnym rozwiązaniem jest zapewnienie im również różnego rodzaju aktywności. Mogą to być planszówki, kolorowanki, zestawy gier czy też materiały plastyczne.

Dmuchany plac zabaw

Świetna opcja na przyjęcia plenerowe. Miejsce, w którym mamy wszystkie pociechy na oku. W tej chwili w ofertach dmuchańców oprócz klasycznych, kolorowych zamków 🏰 , znajdziemy także białe place zabaw, idealnie komponujące się z eleganckimi przyjęciami. Pamiętajcie, aby przy 1 placu zabaw stał przynajmniej 1 animator, który będzie nadzorował zabawę. Każdy dmuchaniec ma swoje ograniczenia, na przykład wagowe i należy tego pilnować, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Dziecko bawiące się na dmuchanym placu zabaw
Adobe Stock

Jednorazowe aparaty z zadaniami dla dzieci

Propozycja, która na pewno zajmie najmłodszym więcej czasu. Może być jednym z elementów kącika zabaw. Jeden aparat przypada na 1 dziecko. Do aparatu 📷 dołączamy listę rzeczy, które dziecko ma sfotografować. Może to być zdjęcia z parą młodą, pani w zielonej sukience, tort weselny, 10 balonów itp. Ważne – niech to będą zadania, które rozciągną się w czasie i dziecko nie będzie mogło sfotografować wszystkiego w ciągu 15 minut 😊.

Dzieci na weselu - chłopiec i dziewczynka w eleganckich ubrankach
Adobe Stock

Weselne BINGO

Atrakcja podobna do aparatu, natomiast wiążąca się z wypełnieniem karty zadań. Może ona mieć 10,20,30 pól (ile tylko uda Wam się zadań wymyślić). Zadania mogą być przeróżne, takie jak: zrobić sobie zdjęcie z panną młodą, policzyć krzesła na sali, zrobić laurkę parze młodej itd. Ogranicza Was tylko wyobraźnia i kreatywność. Możecie również ufundować jakąś drobną nagrodę 🎁 dla trójki dzieci, które jako pierwsze wypełnią zadania, a dla pozostałych nagrody pocieszenia.

Iluzjonista

Atrakcja, która zaciekawi nie tylko dzieci, ale i dorosłą część gości weselnych. 🪄 Zapytajcie iluzjonistę, czy po zaprezentowaniu pokazu dla wszystkich, przygotowałby kilku/kilkunasto-minutowy występ dedykowany tylko dzieciom. Na pewno sprawi im to ogromną przyjemność.

Jak widać, oferta atrakcji dla najmłodszych gości jest naprawdę rozległa i można sprawić, że poczują się one ważne i będą bawiły się doskonale. A rodzice…na pewno będą mieli chwilę dla siebie 😊

Oceń artykuł

Agnieszka Kamieniecka

Agnieszka Kamieniecka

Wedding planner, właścicielka Agencji ślubnej Agnieszka Kamieniecka Wedding Planner. Od kilku lat zajmuje się kompleksową organizacją ślubów i wesel w całej Polsce. Ekspert branży ślubnej. Organizatorka wielu ślubnych wydarzeń oraz warsztatów dla panien młodych. Kreatorka przepięknych i klimatycznych uroczystości, ma słabość do kameralnych przyjęć oraz imprez tematycznych. Od 2020 roku jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych, gdzie obejmuje stanowisko PR Menagera. Prywatnie mama i żona, miłośniczka komiksów, jazdy na rowerze, zumby, mody oraz projektowania wnętrz.

Więcej artykułów autora Agnieszka Kamieniecka

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore