• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Eustoma idealna na bukiet ślubny? Sprawdź, jakie są kolory i kiedy eustoma kwitnie

Eustoma idealna na bukiet ślubny? Sprawdź, jakie są kolory i kiedy eustoma kwitnie

Kwiaty, jak mało co na tym świecie, potrafią zachwycić i sprawić, że rzeczywistość od razu wydaje się bardziej znośna. Nic więc dziwnego, że każda panna młoda marzy o tym, aby jej bukiet ślubny był najpiękniejszy i idealnie pasował do stylizacji, i dekoracji. Jednym z najpopularniejszych kwiatów ślubnych jest eustoma. Bukiet ślubny z róży chińskiej to dobry pomysł? 

Dekoracja kościoła czy dekoracje sali weselnej są niezwykle ważne, jednak to właśnie bukiet ślubny jest jednym z dodatków, na który goście wyjątkowo zwracają uwagę. Panny młode mają bardzo duży wybór kwiatów, z których mogą stworzyć swoją wiązankę. Piwonie, frezje, róże czy goździki zdecydowanie znajdują się na czele listy. Nie można również zapomnieć o storczykach, tulipanach czy lawendzie. Od kilku sezonów jednak to właśnie eustoma jest jednym z najczęściej wybieranych kwiatów, nie tylko na bukiet ślubny, ale także do wszelkich innych dodatków i dekoracji. Co oznacza ten kwiat? W jakich kolorach można go spotkać i czy jest trwały? Czy eustoma na bukiet ślubny to strzał w dziesiątkę? 

Eustoma na bukiet ślubny – kolory i znaczenie

Za królową kwiatów od wielu lat uznawana jest róża, jednak odkąd na rynku pojawiła się eustoma, można śmiało stwierdzić, że dzielnie depcze ona róży po piętach. Eustoma, nazywana również chińską różą, to delikatne kwiaty, które wyrastają na szczycie gałązki. Jedna gałązka może mieć nawet kilka pączków. Niektóre osoby wierzą w to, że każdy kwiat przekazuje jakieś emocje. Eustoma według specjalistów świadczy o uznaniu, jakie jedna osoba okazuje drugiej. Co można powiedzieć o kolorach? Jakie uczucia w przypadku chińskiej róży prezentują poszczególne barwy? Oto najpopularniejsze znaczenia:

  • biała eustoma – podziw, otwartość, czułość;
  • różowa eustoma – elegancja, zachwyt, sympatia; 
  • fioletowa eustoma – luksus, sukces, hojność;
  • błękitna eustoma – rozpacz, namiętność, pasja.

Eustomę można jeszcze spotkać w kolorze kremowym i łososiowym. Zdarzają się również odmiany wielobarwne, na przykład biel połączona z delikatną zielenią. Coraz częściej na rynku można również spotkać chińską różę, której płatki są delikatnie postrzępione. 

Eustoma bukiet
Unsplash

Zobacz także: Szukasz florystki, która ułoży twój bukiet ślubny i wyczaruje pozostałe dekoracje? Sprawdź nasz katalog z najlepszymi ofertami kwiaciarni!

Eustoma – bukiet ślubny jak z marzeń

Skąd tak duża popularność eustomy na bukiet ślubny? Trzeba przyznać, że jest to kwiat, który wygląda pięknie nie tylko sam, ale również w połączeniu z różnymi innymi roślinami. Eustoma idealnie nadaje się na bukiet ślubny, ponieważ jest niezwykle wytrzymała i potrafi przetrwać również w trudniejszych warunkach. Nie ma zatem obawy, że po kilku godzinach wiązanka będzie wyglądała nieświeżo, szczególnie jeśli kwiaty odbieramy dzień wcześniej.

Jeżeli rustykalne wesele lub wesele w stylu boho to twoje marzenie, chińska róża sprawdzi się świetnie. Będzie pasowała nie tylko do dekoracji, ale również twojej stylizacji. Eustoma często wkomponowywana jest również w bukiet ślubny z piwonii czy frezji, ponieważ idealnie się z nimi zgrywa. Wielkość kwiatów eustomy to kolejny plus. Duże i mniejsze pąki sprawiają, że można wykorzystać ją nie tylko w bukiecie, ale także do stworzenia butonierki czy wianka ślubnego. A jak wiadomo, obecnie panny młode starają się, aby wszystkie dodatki czy to męskie, czy damskie, były dopasowane do jednego, przewodniego motywu. 

Eustoma bukiet
Pixabay

Zobacz także: Bukiety ślubne z frezji hitem ostatnich lat? Zajrzyj do naszej galerii i wybierz swój bukiet!

Eustoma na bukiet ślubny – cena

Początkowo eustoma hodowana była jako roślina doniczkowa. Z czasem jednak zdano sobie sprawę z tego, że idealnie nadaje się na sprzedaż jako kwiat cięty. Zamawiając bukiet ślubny z eustomy, warto przygotować się na wydatek rzędu około 120-150 złotych. Oczywiście ostateczny koszt zależny jest również od wielkości wiązanki i dodatków, jakie zostaną dobrane.

Na giełdzie jedną paczkę eustomy, w której najczęściej znaleźć można od 20 do 25 gałązek, kupimy za około 30 – 40 złotych. Jeśli zatem wiecie, jak zrobić bukiet ślubny samodzielnie, z pewnością będzie to dobre rozwiązanie. 

Galeria zdjęć

Eustoma i bukiet ślubny to znakomite połączenie. W naszej galerii znajdziecie wiele inspiracji, dzięki którym wybór stanie się znacznie łatwiejszy! Może okazać się, że chińska róża to właśnie idealny kwiat na wasz ślub i wesele!

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu