Fascynator do ślubu zamiast welonu

Fascynator do ślubu zamiast welonu

Jego nazwa brzmi obco i nie wszyscy wiedzą, co tak naprawdę oznacza. Fascynator to ozdoba i nakrycie głowy, które w odpowiednim fasonie i kolorze może śmiało stanowić alternatywę dla klasycznego welonu.

Aplikacja wesele z klasą

Kobiety coraz chętniej i odważniej sięgają po ozdoby i dodatki, które jeszcze kilka lat temu wykorzystywano sporadycznie w stylizacji ślubnej. Teraz stosunkowo często Panny Młode decydują się na akcent kolorystyczny lub nakrycie głowy inne niż welon.

Oferty promowane

Stąd nie dziwi już widok kroczącej do ołtarza Panny Młodej z przykuwającą uwagę ozdobą na głowie. Fascynujący, elegancki i oryginalny – to określenia, które najlepiej charakteryzują fascynator.

Ozdoba ślubna zamiast welonu

Fascynator stanowi alternatywę dla tradycyjnego i nadal najczęściej wybieranego przez Panny Młode welonu do ślubu.

– Fascynatory, zarówno te frywolne i nieco ekstrawaganckie oraz te eleganckie i szykowne, znane są głównie z angielskich ślubów, bankietów oraz oficjalnych wystąpień. Powoli jednak zdobywają także serca rodzimych Panien Młodych – mówi Joanna Sirak, stylistka ślubna NOVIA BLANCA. – Fascynator będzie pasować do eleganckiej kreacji nie tylko Panny Młodej, ale także jej mamy, światkowej oraz innych uczestniczek ceremonii, które cenią sobie wyrafinowane dodatki i europejski szyk – dodaje.

Fascynator – co to jest?

Fascynator to ozdoba (nie tylko ślubna), której najbliższym odpowiednikiem jest toczek lub „stroik” do włosów. Upina się go lub mocuje z boku głowy i umieszcza dość wysoko.

– Fascynator może być wykonany z tiulu, piór, jedwabnych kwiatów, kokardy, posiadać elementy woalki. Właściwie granice stawia tylko wyobraźnia – wyjaśnia stylistka ślubna NOVIA BLANCA. – To ozdoba o finezyjnym kształcie oraz w dowolnym rozmiarze. Może tworzyć całość z opaską lub grzebykiem.

Jaki fascynator wybrać?

Fascynator może przybrać różną formę. Od skromnej i minimalistycznej po wymyślną i okazałą. Zanim więc wybierzesz, zastanów się, czy będzie pasował do stylu Twojej sukni ślubnej i samej uroczystości. Fascynator, zdaniem Joanny Sirak, może być bowiem przysłowiową „kropką nad i”. Jeśli będzie bardzo oryginalny i frywolny, odciągnie uwagę od sukni ślubnej i pozostałych dodatków a skieruje ją na twarz. Panie, które mają problemy z cerą lub borykają się z kompleksami, powinny wybrać skromniejszą ozdobę, która stanie się subtelnym uzupełnieniem stylizacji a nie jej głównym punktem.

– Fascynator bez wątpienia sprawdzi się w eleganckich stylizacjach oraz prawie wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi także woalka. Pasować będzie do sukienek w stylu marki La Mania – gdzie efektowna ozdoba do włosów będzie przełamaniem prostego, minimalistycznego kroju – mówi Joanna Sirak i dodaje, że fascynator powinien pasować nie tylko do charakteru kreacji. – Fascynator należy dobrać do odcienia sukni ślubnej. Najczęściej Panny Młode wybierają fascynator w tym samym kolorze. To jednak nie reguła. Bardziej odważne Panny Młode mogą sięgnąć po fascynator dobrany do bukietu lub innych kolorowych dodatków.

Jeśli więc, wybrałaś granatowe buty, może warto rozważyć także fascynator w tym kolorze?

4.9/5 - (38)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore