• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Fireshow, czyli taniec ognia na weselu

Fireshow, czyli taniec ognia na weselu

Spektakularny i widowiskowy. Taki może być fireshow, czyli pokaz tańca z ogniem. I choć z pewnością zapadnie w pamięci gości weselnych na długo, to jednak jest to wymagająca atrakcja na wesele. Jak i gdzie zorganizować fireshow?

Ogień jak główna atrakcja na weselu

Fireshow, taniec z ogniem jest niezwykłym widowiskiem artystycznym związanym z najbardziej niesamowitym żywiołem, jakim jest ogień. Pokazy tańca z ogniem często łączone są z elementami tańca klasycznego, nowoczesnego, a nawet tańca brzucha. Niejednokrotnie wplatane są także elementy akrobatyki czy też teatru. Często towarzyszą temu nie tylko starannie przygotowane stroje, ale też odpowiednia choreografia, muzyka i konkretna historia.

Teatr ognia czy pokaz tańca z ogniem?

– Jeśli Państwo Młodzi są zdecydowani na fireshow, koniecznie powinni się dowiedzieć, czy firma, z którą rozmawiają, zajmuje się teatrem ognia czy jest grupą tańca z ogniem. Różnice między tymi dwoma rodzajami usług są znaczne. Teatr ognia skupia się na występie parateatralnym, opowiada historię i używa przy tym rekwizytów ogniowych. Grupa tańca z ogniem skupią się przede wszystkim na pokazie – zagęszczeniu w czasie dużej ilości trików, dynamicznej akcji, szybkim przemieszczaniu się po scenie, czyli na tańcu, ogniu i spektakularnym show – wyjaśnia Absinth Fire Show ze Szczecina.

Całe widowisko jest wzbogacane o plucie i połykanie ognia, piękne iskry, płonące serce, a także o elementy pirotechniki. Wybierając teatr ognia na wesele należy zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, profesjonalizm, a także jakość prezentowanych pokazów. Wśród wielu atrakcji weselnych właśnie taniec z ogniem (fireshow) staje się jedną z najbardziej popularnych i oryginalnych. W czym tkwi fenomen? Przede wszystkim w widowiskowości. Plucie ogniem czy taniec z podpalonymi rekwizytami ogniowymi wywołuje zachwyt. Taniec z ogniem ubarwi wesele i pozostanie w pamięci gości na bardzo długo.

Czy fireshow organizować na sali weselnej?

Zorganizowanie pokazu tanecznego z ogniem na sali bankietowej jest obwarowane wieloma ograniczeniami. W specyfice takiego pokazu jest między innymi użycie różnego typu płonących przedmiotów o zróżnicowanej długości. Przeszkodą mogą być wszelkie wiszące dekoracje, jak chociażby girlandy, balony czy inne ozdoby. Ponadto do tego typu pokazów najczęściej używa się bezpiecznego paliwa na bazie parafiny. Nie powoduje ono w trakcie spalania dużych ilości dymu, niemniej jednak pewien zapach się wydziela i w zamkniętym pomieszczeniu może przeszkadzać. Jeżeli chcemy mieć taki pokaz na sali weselnej, to należy się liczyć z niezadowoleniem części gości i koniecznością jej wywietrzenia po spektaklu. Również niezbędne będzie szybkie umycie podłogi po pokazie, w miejscu gdzie grupa prezentowała swoje umiejętności. Sprzęt pokazowy pomimo jego dokładnego „wytrzepania” przed pokazem zawiera w sobie pewne ilości paliwa, które przy dynamicznym ruchu może częściowo się rozpryskiwać. W miejscu, gdzie upadnie na podłogę będzie naprawdę ślisko.

Ograniczenia są konieczne – bezpieczeństwo pokazu

Ponadto bardzo problematyczne jest plucie ogniem i całkowicie wykluczone użycie sprzętu wytwarzającego iskry, przez co tracimy część widowiska. Cały pokaz powinien być w pobliżu drzwi wyjściowych, tak aby artyści gaszący swój niewykorzystany sprzęt, mogli to robić na zewnątrz (przy gaszeniu wydziela się dym). Oczywiście w pogotowiu powinny być gaśnice. Właściciel sali musi być dokładnie poinformowany o tym, co będzie się działo i jakie są wymagania. Przed imprezą ktoś z grupy występującej powinien zapoznać się z lokalem i ocenić, czy przeprowadzenie pokazu w tym miejscu jest możliwe.

Fireshow na sali jest możliwy. Jednak, biorąc pod uwagę wszystkie utrudnienia, znacznie prościej jest zaprosić uczestników wesela na kilkanaście minut na zewnątrz. Zapewnimy tym samym komfort gościom i artystom, którzy będą mogli w pełni „rozwinąć skrzydła”.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu