Fotobudka, czyli atrakcja na wesele

Fotobudka, czyli atrakcja na wesele

Fotobudka, czyli atrakcja na weseleImprezy okolicznościowe takie jak wesela, potrzebują niecodziennej oprawy, aby podkreślić wyjątkowość chwili. Dlatego też oprócz pięknych dekoracji, szukamy ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest fotobudka.

Czym jest fotobudka?

Fotobudka to nowość, która coraz częściej pojawia się na różnego typu imprezach. Postawiona, w określonym miejscu, daje możliwość uwiecznienia chwili wszystkim uczestnikom zabawy. Wystarczy dotknąć ekranu, by bez pomocy fotografa wykonać serię około 4 zdjęć i po chwili trzymać je w ręku. Tak! Wydrukowane zdjęcia można odebrać od razu, wyciągając je z fotobudki. Bez wątpienia ten rodzaj atrakcji staje się hitem na weselach.

Jak zamówić usługę?

1. Przeszukaj różne oferty
Jeśli nie wiesz jeszcze nic o fotobudce, musisz przeszukać różne oferty, aby wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada. Zobacz, jak kształtują się ceny u różnych firm. Przeważnie są to pakiety po kilka godzin – dwie, trzy i więcej. Pakiet dwugodzinny jest optymalny. Przez ten czas na dwustuosobowym weselu wszyscy goście powinni zdążyć zrobić sobie zdjęcie. A przy tym świetnie się bawić.

2. Sprawdź jakość
Porównaj zdjęcia z imprez już zorganizowanych przez daną firmę. Zwróć uwagę czy zdjęcia są ostre, czy dobrze widoczny jest pierwszy plan. Sprawdź, jak prezentuje się tło na zdjęciach.

3. Wybierz tło
Przy zdjęciach z fotobudki bardzo ważne jest tło, na którym wykonywane są fotografie. Sprawdź, czy dana firma dysponuje wyborem teł. Porównaj ich jakość na zdjęciach w portfolio danej firmy.

4. Gadżety

Fotobudka potrzebuje oryginalnych gadżetów. Zapytaj, czy dana oferta je posiada. Podejrzyj fotografie w portfolio, aby sprawdzić, jak dane gadżety sprawdzają się w praktyce. Różnorodność i pomysłowość – to jest tutaj najważniejsze.

5. Obsługa

Fotobudka nie może stać samopas. Musi przy niej być przeszkolona obsługa, która oprócz ustawienia ostrości i tła, będzie potrafiła zachęcić ludzi do wygłupów przy zdjęciach. Ponadto, obsługa dba o to, aby gadżety nie leżały rozrzucone po całej sali.

6. Netto czy brutto?

Nie jesteś podmiotem gospodarczym. Nie interesują Cię ceny netto. Patrz, czy firma oferuje cenę brutto. Jeśli jest to cena netto, powiększ ją o podatek Vat.

KOMENTARZE: 11

 1. Bardzo dobrze, że taki artykuł powstał, bowiem popularność fotobudek rośnie w zawrotnym tempie.
  Dokładnie te same wytyczne sugerowałbym sprawdzić zainteresowanym przed wynajęciem fotobudki.

  Dla tych którzy jeszcze nie miał styczności proponuję w pierwszym kroku porównać oferty firm (koszt wynajęcia + koszt dojazdu, on mocno decyduje o konkurencyjności.

  Druga sprawa to opinię o samej firmie, także na jej profilu w mediach społecznościowych, ilość obsłużonych waydarzeń i zadowolonych klientów, ilość teł do wyboru i gadżetów, możliwości personalizacji zdjęć, dodatkowe funkcje – zdjęcia na pendrive i stronie www po imprezie itp .

  Dlatego polecić z czystym sumieniem mogę jedynie fotobudkę Partybudka.net.

  Paweł

 2. Bardzo ciekawy artykuł 🙂
  Przy wyborze fotobudki należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wydruków, nie można liczyć, że w cenie 400-500 zł wykonawca zagwarantuje dobry sprzęt, oświetlenie, profesjonalny papier, gadżety i obsługę animatora przez kilka godzin… Firma która obsługiwała nasze wesele poradziła, by przyjąć 3-4 minuty na jedno wejście i sprawdziło się to w stu procentach. Goście wchodzili po 2-5 osób do budki, zdjęcia drukowały się w kilka sekund, natomiast na czas miało wpływ przede wszystkim to, że wybraliśmy 3 zdjęcia na jednym wydruku, więc goście musieli się ustawiać aż do trzech fotografii. Na 120 osób na weselu 3 godziny to był optymalny czas, chociaż były osoby, które korzystały z tej atrakcji kilka razy i uważały, że była za krótko, chyba nie da się wszystkim dogodzić 🙂

 3. Byłam na weselu z fotobudka i myślę, że to bardzo fajne urozmaicenie. W którymś momencie imprezy poszliśmy ze znajomymi, powygłupialiśmy się, zrobiliśmy foty i wróciliśmy na parkiet.

 4. Dwie godziny działania fotobudki nadaje się na wesele max do 120 osób i to często jest za mało czasu, inaczej nie wszyscy zrobią sobie zdjęcia. W przypadku gdy wesele ma 200 osób i fotobudka jest tylko na 2 godziny to od razu w takim przypadku jest kilometrowa kolejka bo każdy chce mieć zdjęcie. Wiadomo wesela są różne na jednym kolejka jest mała ale ciągle ktoś robi zdjęcia, a na innym nie widać końca kolejki i goście proszą młodych o przedłużenie robienia śmiesznych zdjęć 🙂

  Pozdrawiam Fotobudka Foto Zabawa!

 5. Ciekawy artykuł, szczególnie dla ludzi pierwszy raz korzystających z takiej usługi 🙂
  Przede wszystkim należy zwracać uwagę na jakość zdjęć oraz podejście do klienta.
  Dodamy, że warto zwrócić też uwagę, czy po imprezie dostaną Państwo zdjęcia np. na pendrive, aby można było bez problemu zrobić odbitki i podzielić się nimi ze znajomymi na facebook’u 🙂
  2h według nas zdecydowanie wystarcza na poniżej 100 gości, powyżej warto się zastanowić czy nie lepiej wynająć budkę na troszkę dłużej.
  Poza wyborem tła czy gadżetów oferujemy również profesjonalne oświetlenie, które sprawi, że zdjęcia wychodzą jak ze studia fotograficznego 🙂

  • Polecam wszystkim!!! Na naszym weselu była ta fotobudka. Zachwyt gości ogromny a te zdjęcia przywołują miłe chwile..:) Dziękuje Wam jeszcze raz:)

 6. 2h na 200 osób? śmiechu warte 😛 2godziny bierze się zazwyczaj na wesela rzędu 100 gości. Większe ilości to minimum 3h i to właśnie taki pakiet jest optymalny. Mogliście napisać jeszcze coś na temat księgi gości bo to jedna z najlepszych pamiątek dla Państwa młodych! Zdjęcia bowiem drukują się podwójnie co oznacza, że jedno goście zabiorą na pamiątkę a drugie wkleją do księgi wraz z życzeniami. 🙂 Z pozostałymi punktami zgadzamy się w zupełności. I zapraszamy do nas!

 7. Bardzo ładne podsumowanie 🙂
  Ale z jednym się nie możemy zgodzić – 2h na 200 osobowe wesele? Zdecydowanie za mało. Zdarza nam się często, że na 60-70 osobowym weselu Państwo młodzi przedłużają w trakcie uroczystości wynajem o kolejne godziny, a co dopiero dwustuosobowe wesele 🙂
  pozdrawiamy serdecznie!
  Fotobudki Fotomachina – z nami nie ma nudy!

Dodaj komentarz