Fotobudka na wesele – najmodniejsza atrakcja weselna ostatnich lat

Fotobudka na wesele – najmodniejsza atrakcja weselna ostatnich lat

Minęły czasy, kiedy przyjęcie weselne było tylko biesiadą z tańcami i zabawami. Dziś każda para młoda doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że udane, modne wesele powinno mieć przynajmniej jedną intrygującą atrakcję. Najpopularniejszą z nich jest obecnie fotobudka na wesele. 

Nic dziwnego. Choć pomysły na wesele są przeróżne, to jednak zdjęcia dostępne od razu po imprezie, a często nawet podczas przyjęcia mają dodatkowy atut – stanowią świetną pamiątkę zarówno dla pary młodej, jak i weselnych gości. Zamiast czekać tygodniami, a nawet miesiącami na profesjonalne fotografie, możecie przeglądać wszystkie zdjęcia waszych gości, którzy świetnie się bawią w waszym wyjątkowym dniu! 

Fotobudka na wesele – najmodniejsze propozycje

Niektóre pary młode organizują wesele na trzydzieści, a inne na dwieście osób. Czas, na jaki powinna zostać zamówiona fotobudka na wesele będzie oczywiście różny, w zależności od tego ile gości liczy twoje przyjęcie weselne. 

Fotobudki są od kilku lat coraz bardziej popularne, co z jednej strony sprawia, że są łatwiej dostępne i że sami jako goście mogliście już na nie trafić i wyrobić sobie opinię. Z drugiej – pojawiają się wątpliwości, czy powoli nie zaczynają być one… passé.

Absolutnie nie! Fotobudka na wesele to wciąż prawdziwy hit i strzał w dziesiątkę. Trzeba tylko wiedzieć, jaką wybrać, jakie dodatki do zdjęć zorganizować, by była atrakcją waszego wesela. 

Ogólnie można powiedzieć, że fotobudki na wesele dzielą się na dwa rodzaje – typu lustro i kabinowa. Ta pierwsza to duże stojące… lustro. Na jego powierzchni wyświetlają się polecenia, klikasz odpowiedni przycisk i już. Nie potrzeba tutaj żadnej dodatkowej budki. Są one niezwykle modne, bo można je postawić w dowolnym miejscu – wystarczy odrobina przestrzeni.

Najpopularniejsza fotobudka na wesele przypomina jednak bardziej mobilne studio fotograficzne. Jest pompowana lub nie, ale ma ściany lub zasłonę. To ułatwia jednolite tło i daje uczestnikom swobodę – mogą się wygłupiać bez skrępowania, że patrzą na nich inni weselnicy.

Jest jeszcze opcja numer trzy, czyli wykonanie fotobudki samodzielnie. Do tego wystarczą zabawne gadżety (peruki, okulary, napisy), jednolite tło i aparat z możliwością natychmiastowego wydruku zdjęcia. 

Bardzo ciekawym pomysłem jest natychmiastowy wydruk zdjęć w dwóch kopiach – jedna bezpośrednio do wklejenia do księgi gości, a druga jako pamiątka dla osób na zdjęciu. Oczywiście poza tym fotografie są dostępne w chmurze lub wysyłane na podany przez uczestników e-mail.  

Zobacz także: Fotobudka na wesele – sprawdź najlepsze oferty z całej Polski i wybierz tę, która najbardziej ci odpowiada!

Animator czy jedynie statysta?

Znajdujesz różne oferty, często zbliżone cenowo. Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to czy w cenie uwzględniono animatora, czy jedynie statystę, który zajmie się tylko obsługą fotobudki. Jeśli chcesz, żeby fotobudka na wesele faktycznie przyciągnęła Twoich gości i zapewniła im chwile szalonej zabawy, wybierz ofertę z animatorem. Osoba taka nie tylko potrafi uruchomić sprzęt, ale też rozluźni towarzystwo, wciągnie w foto-szał starszych członków rodziny i pomoże sprawnie dobrać najlepsze gadżety, co przełoży się na świetne zdjęcia!

fotobuska na wesele

Czy warto wynajmować fotobudkę na wesele – opinie

Jak zawsze, gdy chodzi o atrakcje weselne, państwo młodzi stają przed dylematem, na co się zdecydować. Gdy w grę wchodzi fotobudka na wesele, „czy warto?”, jest pytaniem, które pada nader często. Nikt nie podejmie tej decyzji za was, jednak możecie się zapoznać z opiniami innych par młodych. 

Fotobudkami byłam oczarowana od dzieciństwa, kiedy to widziałam je jedynie w amerykańskich filmach. Zatem gdy tylko pojawiła się możliwość wykorzystania jej na naszym weselu, nie zastanawiałam się ani chwili, a mąż szybką się ze mną zgodził. Jest to wydatek, ale w skali budżetu całego wesela – niewielki. Jedyna uwaga: przy weselu na 140 osób wynajęcia budki na dwie godziny to jednak zbyt krótki czas. Polecałabym wydłużenie tego czasu do trzech-czterech godzin. Wtedy z pewnością wszyscy chętni zrobią sobie zdjęcie.

Goście rewelacyjnie się bawili i mają dla siebie niesamowitą pamiątkę właściwie od ręki!

My mieliśmy mini forobudke ale nie „zorganizowana” przez żadna firmę. Wszystko zrobiliśmy sami, koszt ok. 500-600 zł. Czy odwraca uwagę od zabawy? Tak i to bardzo. Przynajmniej w naszym przypadku, gdzie wesele było małe.

Pewnie, że nie warto. To atrakcja dla osób, planujących wesele w stylu hamerykańskim, z podstarzałymi druhnami po czterdziestce, którym życie nie wyszło. Te zachwycać fotobudką się będą.

U nas było fotolustro! Sami jako goście korzystaliśmy na weselach u znajomych ze zwykłej fotobudki ale fotobudka nie ma tego wyglądu i lustro ma atut w postaci podpisów na ekranie palcem dla gości dodatkowa zabawa 🙂 Polecamy bo goście byli zachwyceni a my mamy fajną pamiątkę – piszą internauci.

Niby prosta kwestia: fotobudka na wesele – opinie jednak są przeróżne. Część osób obawia się, że taka atrakcja się nie sprawdzi, część wręcz przeciwnie – że przytłoczy wesele. Część woli finanse przeznaczyć na inną atrakcję, np. słodki stół, który skupi gości tylko na chwilę, a zostanie słodkim niezapomnianym wspomnieniem na zawsze. Jednak większość głosów w internecie jest zdecydowanie pozytywnych, bo okazuje się, że fotobudka na wesele sprawdza się zwykle doskonale! 

Zobacz także: Animatorzy dla dzieci to znakomity pomysł – zajrzyj do naszego katalogu firm i sprawdź, jakie masz możliwości!

Księga gości i upominek dla Waszych bliskich

Fotobudka na wesele zapewnia zabawę w czasie robienia zdjęć, ale co równie ważne, zostaną po niej setki zabawnych fotografii. Goście weselni mogą  wydrukować zdjęcia na miejscu i wkleić je do księgi gości wraz z dedykacją dla Was. Możecie też poprosić o dodatkowe odbitki, zamówić więcej płyt CD lub pendrive’ów, które będą świetnym upominkiem dla Waszych najbliższych i jednocześnie świetnym upominkiem i podziękowaniem za przybycie, które  możecie wręczyć na zakończenie przyjęcia weselnego. Upewnij się zatem czy oferta zawiera takie dodatkowe usługi. Po latach na pewno z przyjemnością i uśmiechem na ustach wrócicie do pamiątkowej księgi gości ze zdjęciami z fotobudki.

Gadżety do fotobudki? Oczywiście!

Jeśli już zaczęłaś szukać fotobudki wiesz, że firmy oferują niezliczone ilości gadżetów, które urozmaicają zabawę i sprawiają, że zdjęcia będą wywoływać uśmiech na Waszych twarzach jeszcze długo po ich zrobieniu. Sprawdź zatem ile gadżetów i rekwizytów zawiera oferta, a także czy firma dostarcza różne tła do fotografii. Im większa różnorodność gadżetów, tym więcej zabawy będą mieli  Wasi goście podczas robienia zdjęć, a przecież o zabawę głównie chodzi.

akcesoria do fotobudki na wesele

Fotobudka na wesele – cena

W związku z przyjęciem liczycie zapewne każdą wydaną złotówkę i szukacie oszczędności, a może nawet zdecydowaliście się na kredyt na wesele i chcecie go odpowiednio wykorzystać. Dlatego najważniejsze pytanie brzmi: ile to kosztuje? 

To oczywiście nie jest jednoznaczne, zależy od wielu czynników: wielkości miasta, czasu wynajęcia, rodzaju fotobudki, dodatkowych opcji (np. natychmiastowe wywołanie zdjęć, liczba i rodzaj gadżetów, pomoc w tworzeniu księgi gości itp.). Można jednak wstępnie określić widełki cenowe. Przeciętnie fotobudka na wesele to cena od 700 do 1000 zł za 2 godziny zabawy. Kolejne godziny są dodatkowo płatne, ale zwykle te 2 godziny są wystarczającym czasem, by każdy weselnik zdążył skorzystać z atrakcji. 

Jest to więc wyraźny i istotny wydatek, jednak przy kosztach wesela nie jest to zawrotna kwota, a zabawa, którą zapewnia, z pewnością będzie niezapomniana! 

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore