Sposób na aksamitnie gładkie nogi latem? Fotodepilacja!

Sposób na aksamitnie gładkie nogi latem? Fotodepilacja!

Która z nas nie marzy o pięknych, aksamitnie gładkich nogach, zwłaszcza latem! Jednak, aby móc się cieszyć się takim efektem konieczne jest znalezienie najlepszej dla twojej skóry metody depilacji. Masz już dość jednorazowych maszynek do golenia, które nie pozwalają ci długo cieszyć się jedwabiście gładką skórą? Znudziła ci się depilacja pastą cukrową i woskiem? Jak pozbyć się niechcianego owłosienia bez bólu i na długo? Rozwiązaniem może okazać się fotodepilacja!

Na czym polega fotodepilacja IPL?

Fotodepilacja to metoda usuwania zbędnego owłosienia, która dzięki wysyłanym impulsom światła, przekształcanym następnie w energię (poprzez kontakt głowicy ze skórą), uszkadza komórki mieszków włosa. Fotodepilacja IPL, wykorzystująca technologię Intense Pulsed Light, a więc Intensywnie Pulsującego Światła, pozwala na pozbycie się pojedynczych włosów z twarzy, a także redukcję owłosienia na nogach, plecach, klatce piersiowej, czy w okolicach pach.

Urządzenia do fotodepilacji emitują impulsy świetlne o różnej długości fali, co sprawia, że idealnie dopasowują się do włosków o różnej grubości, długości, a także kolorze. Fotodepilacja jest metodą małoinwazyjną i może być stosowana bez względu na posiadaną karnację i kolor włosów.

Przed wykonaniem zabiegu w salonie kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad, aby wykluczyć m.in. przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie. Do głównych dolegliwości, które nie pozwalają na wykonanie fotodepilacji zalicza się: cukrzycę, choroby nowotworowe oraz guzy, alergie, operacje przeprowadzane w miejscu, które planuje się poddać zabiegowi, żylaki, epilepsję, choroby serca, ciążę, karmienie piersią czy też choroby skóry.

fotodepilacja
Envato

Zobacz także: Parafina na dłonie – SOS dla suchej i zniszczonej skóry!

Fotodepilacja – jak przygotować się do zabiegu?

Jak każdy zabieg, również fotodepilacja wymaga odpowiedniego przygotowania oraz przestrzegania określonych zaleceń. Jak zatem przygotować się do wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, aby zabieg mógł zostać właściwie wykonany?

  • Na kilka tygodni przed planowaną wizytą zrezygnuj z nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, a także z samoopalaczy i opalania w solarium, gdyż może to doprowadzić do powstania przebarwień i podrażnień. Stosuj także kremy z wysokim filtrem.
  • 2 tygodnie przed zabiegiem zrezygnuj z substancji, które uwrażliwiają Twoją skórę na działanie światła np. olejki eteryczne, niektóre składniki perfum i kremów, zioła (m.in. dziurawiec czy nagietek), a także różnego typu leki w tym przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwtrądzikowe czy hormony. W celu uzyskania szczegółowej listy warto skonsultować się ze specjalistą, do którego planujesz udać się na zabieg.
  • Na miesiąc przed zabiegiem zrezygnuj z innych metod depilacji, a więc depilacji pastą cukrową, woskiem, czy tej z użyciem depilatora. Najlepiej korzystać wówczas ze zwykłej jednorazowej maszynki do golenia.
  • Zrezygnuj także z jakichkolwiek zabiegów powodujących podrażnienia skóry np. mikrodermabrazji, peelingów chemicznych czy mechanicznych (dotyczy to oczywiście obszarów ciała, które planujesz poddać fotodepilacji).
  • Wskazane jest również picie większej ilości płynów w tym głównie wody, zarówno przed jak i po zabiegu, a także zadbanie o odpowiednią pielęgnację skóry po fotodepilacji.

Po przeprowadzonym zabiegu, jak również w trakcie całej serii, należy stosować się do zaleceń obowiązujących przed depilacją, a także używać wyłącznie kosmetyków o bezpiecznym składzie, poleconych przez specjalistę. Przez kilka dni warto zrezygnować z aplikacji ulubionych kremów i balsamów, mogących, poprzez zawarte w nich substancje, prowadzić do gorszej regeneracji skóry.

depilacja
Envato

Zobacz także: Pielęgnacja przed ślubem – zadbaj o ciało, włosy i paznokcie, wykonując te zabiegi przed ślubem!

Fotodepilacja a depilacja laserowa

Na wstępie koniecznie należy zaznaczyć, że fotodepilacja i depilacja laserowa to dwie, znacznie różniące się od siebie metody usuwania zbędnego owłosienia, choć nazwy często używane są zamiennie. Fotodepilacja, wykorzystująca technologię IPL jest dużo młodszą metodą niż depilacja z użyciem lasera. Fotodepilacja, dzięki odpowiednim impulsom światła pozwala na usunięcie wszystkich rodzajów włosów u osób o różnych karnacjach, bez względu na ich kolor. Z kolei laser najlepiej sprawdza się przy jasnej skórze i ciemnych włosach.

Zabieg fotodepilacji w odróżnieniu od zabiegu depilacji laserowej trwa znacznie krócej. Naświetlone zostają większe obszary skóry, co skraca czas przeprowadzanego zabiegu. Ponadto w przypadku fotodepilacji, towarzyszące podczas zabiegu uczucie dyskomfortu jest mniej odczuwalne. Często bowiem w trakcie przeprowadzania depilacji laserowej strzały lasera w poszczególne partie ciała, powodują nieprzyjemne, a nawet bolesne odczucia.

Tym, co odróżnia te dwie metody od siebie to również…cena. Seria zabiegów z wykorzystaniem wiązki światła IPL jest dużo tańsza od serii zabiegów z użyciem lasera, przy czym, aby osiągnąć zamierzone efekty, w przypadku fotodepilacji należy wykonać znacznie więcej zabiegów, niż decydując się usunięcie owłosienia z wykorzystaniem lasera.

Fotodepilacja – skutki uboczne zabiegu

Efektem fotodepilacji może być redukcja owłosienia nawet o 90%, zmniejszenie grubości włosów oraz spowolnienie ich wzrostu. Zazwyczaj poprawie ulega również wygląd skóry.

Jednak oprócz plusów zabieg ten może wywoływać także skutki uboczne takie jak: zaczerwienienie skóry czy świąd. Fotodepilacja u niektórych osób może zwiększyć wrażliwość skóry na słońce czy doprowadzić do powstania przebarwień. Zabieg nie wyklucza także pojawienia się wysypki. Do bardzo rzadkich skutków ubocznych zalicza się z kolei blizny czy zakażenia.

4.9/5 - (18)

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore