• MODA
  • URODA
  • ŚLUB I WESELE
  • STYL ŻYCIA
  • EKSPERT Z KLASĄ
  • SZUKAJ

Gdzie dwie głowy, tam nie jedna – zdjęcia ślubne i film z wesela

Gdzie dwie głowy, tam nie jedna – zdjęcia ślubne i film z wesela

Często, przygotowując się do uroczystości ślubno–weselnych, stajemy przed wyborem osób, które „zarejestrują” naszą uroczystość. Musimy zdecydować czy jedyną pamiątką po tym wielkim wydarzeniu będzie film z wesela czy też zdjęcia ślubne, a może jedno i drugie? Często zastanawiamy się też nad tym, czy dwóch fotografów na ślubie i weselu to przesada.

Wyjątkowe zdjęcia ze ślubu i wesela – fotografów dwóch

Reportaż ślubny robiony przez dwóch fotografów będzie ciekawy i oryginalny, bowiem przez współdziałanie dwóch osób usługa zostaje zbliżona w swej złożoności do produkcji filmowej.  Trudne sceny nagrywa się za pomocą kilku kamer, to samo dzieje się w fotografii, zwłaszcza w momencie, kiedy nie można niczego zatrzymać i skorygować bądź powtórzyć. W dniu ślubu jest takich chwil wiele.

Chodzi nie o to, aby zdjęć było dwa razy więcej, ale żeby były ciekawsze. Jeden fotograf nie będzie w dwóch miejscach naraz. Jeden fotograf może robić zdjęcia „z góry”, np. trenu Panny Młodej, gdy Para wchodzi do kościoła,  a drugi – twarzy, gdy zbliżają się do ołtarza. Jeden fotograf towarzyszy parze przy ołtarzu, podczas gdy drugi robi ciekawe zdjęcia rodzinie. W trakcie składania życzeń jest większe prawdopodobieństwo dobrych ujęć z rodziną. Podczas podróży na salę weselną można wykonać dynamiczne ujęcia z jadącego obok pary młodej auta. W trakcie zabawy dzieje się tak wiele, że dwójka fotografów wychwyci niewspółmiernie więcej.

Na weselu, jak i w plenerze, drugi fotograf pełni też rolę asysty – oświetleniowca, utrzymując dynamikę wykonywania zdjęć. Zajmuje się on światłami, wykluczając konieczność żmudnego przenoszenia statywów.

Fotograf czy kamerzysta?

Rozstrzygnięcie tego sporu jest właściwie niemożliwe. Wybór zależy bowiem od gustu Pary Młodej. Jeśli lubimy przeglądać zdjęcia, rozwieszać je na ścianach i ustawiać w ramkach na meblach – zdecydujmy się na fotografa ślubnego. Jeśli jednak zależy nam na odtworzeniu ceremonii zaślubin, chcemy usłyszeć słowa przysięgi i błogosławieństwa – wybierzmy kamerzystę. Filmu ze ślubu i wesela nie oprawimy w ramki a na zdjęciach nie zarejestrujemy głosu.

Fotograf i kamerzysta w jednej osobie

Usługa dwóch profesjonalistów: fotografa i kamerzysty to gwarancja różnorodności ujęć. Jedna osoba nie jest w stanie jednocześnie filmować i robić wyjątkowe zdjęcia.

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet

Planer ślubny

ikona planer ślubny

Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu