FUNBOOK – atrakcja na wesele czy zaproszenie ślubne?

FUNBOOK – atrakcja na wesele czy zaproszenie ślubne?
fot. CityFun.pl

Planowanie wesela to nie łatwa sztuka. Młode Pary dwoją się i troją, by zamówić na przyjęcie takie atrakcje weselne, które zachwycą i zapadną w pamięć gości weselnych. Funbook do nich należy. Co to takiego i dlaczego warto go zamówić?

Aplikacja wesele z klasą

Funbook to zupełna nowość. Gwarantuje nie tylko świetną zabawę dla gości weselnych, ale też może być niezwykłym upominkiem – podziękowaniem za obecność na weselu, pamiątką z wesela a nawet zaproszeniem ślubnym. Brzmi ciekawie?

Oferty promowane

Funbook, czyli co?

Funbook (a ang. Fun – zabawa, book – książka) to zabawna książeczka do wertowania, niewiele większa niż wizytówka. Może jednak skrywać w sobie najprzyjemniejsze  wspomnienia. Paweł Nogalski z Cityfun odsłania tajemnice jej powstawania:

– Goście w czasie wesela podchodzą do naszego mobilnego atelier i nagrywają albo pojedynczo, albo w parach lub nawet w grupach 7-sekundowy filmik. My następnie przygotowujemy go do druku – wyjaśnia pan Paweł. – W efekcie po niespełna 2 minutach goście otrzymują sześćdziesięciostronicowe książeczki, które podczas wertowania pokazują nagrany wcześniej 7-sekundowy film. Każdy funbook może zawierać spersonalizowaną okładkę, na przykład ze zdjęciem Pary Młodej, datą ich ślubu czy wybranym napisem – dodaje.

Funbook to nie fotobudka

Niektórym usługa funbooków może kojarzyć się z wynajęciem fotobudki. Obie atrakcje są pozytywnie odbierane przez uczestników wesela. Obie zapewniają dobrą zabawę, ponieważ goście weselni mają do dyspozycji kolorowe gadżety, takie jak kapelusze, okulary, wąsy, napisy czy peruki. Różnica jednak taka, że z wynajęcia fotobudki pamiątką będzie kilka zdjęć, natomiast funbook to już książka, uwieczniająca wiele śmiesznych scen.

– Nasza usługa jest liczona na godziny. Ale w czasie jednej jesteśmy w stanie zrobić około 40-50 funbooków – mówi Paweł Nogalski. – Podczas nagrywania 7-sekundowych filmików, z których tworzymy nasze książeczki, można odgrywać różne scenki, więc każdy uczestnik, właściwie bez względu na to, w jakim jest wieku, może bawić się świetnie.

Funbook może więc być ciekawym pomysłem na prezent ślubny dla Młodej Pary. Do rozłożenia mobilnego atelier podczas wesela potrzebna jest powierzchnia o wymiarach 3×3 metry wraz z dostępem do standardowego gniazdka elektrycznego.

FUNBOOK – atrakcja na wesele czy zaproszenie ślubne?
fot. CityFun.pl

Funbook jako upominek dla gości!

– Pamiętam, że jako dziecko byłam zafascynowana sposobem, w jakim powstają filmy rysunkowe. Na rogu każdej kartki zeszytu rysowałam małe obrazki, by szybkim przekartkowaniem wprawić animację w ruch. Dlatego właśnie wybrałam funbook. To idealne rozwiązanie dla mnie – mówi Magda, która zamówiła usługę na wesele zaplanowane w czerwcu. – Pierwszy raz z funbookiem spotkałam się pół roku temu na imprezie firmowej. Zabawy było co nie miara przy nagrywaniu filmików, a śmiechu jeszcze więcej, gdy efekt podziwialiśmy wertując małe książeczki. Jestem przekonana, że drobne funbooki będą idealną pamiątką z wesela i zabawnym prezentem dla gości weselnych.

Co ważne, każdy z gości weselnych może zabrać ze sobą funbook do domu. Otrzymuje więc od razu upominek z wesela. Młoda Para także może wejść w jego posiadanie.

– Często zdarza się, że Młode Pary zamawiają u nas kopie funbooków podarowanych gościom weselnym, by mieć pamiątkę w własnego wesela i satysfakcję, że zaproszeni znajomi bawili się w ich wielkim dniu naprawdę dobrze. Po weselu otrzymują więc od nas wielkie pudło z wszystkimi książeczkami, które wcześniej drukowaliśmy dla ich gości weselnych – mówi Paweł Nogalski. – Często wertują wtedy książeczki podczas rodzinnych spotkań lub przyjęć.

Funbook jako zaproszenia ślubne

Funbook może stać się wyjątkowym i bardzo oryginalnym zaproszeniem ślubnym. Oczywiście na specjalne zamówienie przyszłej Pary Młodej. To propozycja dla osób, które oczekują czegoś innego, wyjątkowego.

FUNBOOK – atrakcja na wesele czy zaproszenie ślubne?
fot. CityFun.pl

– Funbook drukowany jest na podstawie filmiku przygotowanego, a następnie przesłanego do nas przez Parę Młodą – wyjaśnia Paweł Nogalski. – Oczywiście wygląd strony tytułowej  i zamieszczone w funbooku treści ustalamy indywidualnie.

Funbook jako podziękowanie dla rodziców i gości weselnych

Jeśli mobilne atelier zamówiliśmy na przyjęcie weselne, to książeczki do wertowania mogą powstawać w jego trakcie i trafiać właściwie od razu do rąk zaproszonych gości. Ale to nie jedyna droga. Para Młoda może zamówić funbooki także po ślubie. Bazą do ich wykonania będą migawki ze ślubu i wesela.

Jeszcze innym pomysłem jest przygotowanie krótkiego filmiku z myślą o rodzicach, z napisami wyrażającymi wdzięczność za wychowanie i miłość. Spersonalizowane książeczki to idealne podziękowanie dla rodziców.

4.7/5 - (11)

Patrycja Guzik

Patrycja Guzik

Branża ślubna nie ma przed nią tajemnic. Od lat z zamiłowaniem śledzi najnowsze trendy weselne, wykorzystując je, aby ułatwić parom młodym przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Pasjonatka kina i literatury. W wolnych chwilach najchętniej oddaje się lekturze książek ulubionych autorów m.in. Érica Emmanuela Schmitta, Carlosa Ruiza Zafóna czy Joanny Chmielewskiej.

Więcej artykułów autora Patrycja Guzik

Ankieta

Zobacz więcej ankiet
Zobacz więcej ankiet
Aplikacja: Planer ślubny - odliczanie dni do ślubu
google-play
appstore